foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Liivast veel tahaks teada
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 26, 2009 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Minu jaoks on liiv akvas täna hoopis uue mõttega teema.
Kas aga keegi viitsib pühapäeval teemale vastata? :?
Siiani ei ole lahti saanud oma ostrakoodidest ja ilmselt ei saagi, kuni Nõmmel elan ja puurkaevu vett tarbin. (Lugesin läbi pea kõik, mis Google vahendusel oli teemast võimalik leida ja nad lihtsalt elavad looduslikus vees!) Minu rajoonis on aga nn. Nõmme joogivesi just suurest ja üldisest puurkaevust tulev vesi.
Olen 3x hävitanud nad, puhastanud akva lõpuni vasega, äädikaga ja muude erinevate kemikaalidega. Keetnud läbi killustiku ja alustanud 0-st uute taimedega.
Mingil hetkel, paarist nädalast paari kuuni tekivad nad aga uuesti. (Seos võib olla vihmaperioodidega ja lume sulamisega jne.)
Kui ma hästi hoolikalt jälgin akva killustikus toimuvat külje pealt, siis näen ka neid lontruseid seal liikumas. Killustikust välja nad vabatahtlikult ei roni. Kui ma aga nüüd segaks selle killustiku liivaga - siis oleks neil seal ju vähem tegutsemisruumi? Umbsem, vähem liikumis- ja hingamisruumi, raskem toituda jne. Ehk sureb suurem osa neist lämbudes ja nälgides? :lol:

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver