foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: juurikas
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 01, 2009 05:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
Nii,sai siis käidud uisutamas ja leidsin sealt kaks täiesti korraliku juurikat.tegu männijuurikatega(tegelt on need oksad) ja siit siis küsimus et kas männioksa võib panna akvaariumisse?need täiest ilusad ja ühel pole koort peal(kas peaks teisel ka koore pealt koorima?) ja veel küsiks et, kui kaua neid keetma peab?ma sellel alal täiesti võhik veel :oops:

evelin

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 01, 2009 06:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Toores puu kindlasti ei sobi, ajab kahjulikke aineid välja.
Hoiatusi olen lugenud seedri, paju, jugapuu kohta, kindlasti on neid veelgi. Meie oludes peaks parim juurikaotsimispaik olema soo, kui sealt piisavalt vana tükk leida siis peaks OK olema - muidugi vett värvib see ilmselt kaua.
Kui ingliskeelset juttu viitsid lugeda siis:
http://www.thekrib.com/TankHardware/driftwood.html
Google jaoks sobiv võlusõna on driftwood (ntx http://www.google.com/search?hl=en&lr=& ... tnG=Search )

indrek kirjutas:
Maaks kirjutas:
Teemat lugedes tekkis küsimus. Kas peab ikka kindlasti olema lehtpuu?
Mul endal on männi juurikas, läbi keedetud ja püsib ilusti. 3...4 aastat juba. Mingeid protsesse pole märganud.


enamus lehtpuid ilmselt üldse ei kölba, ei kujuta ette et ntks kask veeall vastu peaks.

männi juurikas on ok, ise olen kasutanud ka kuuske ja hetkel on mul kasutusel kadakas juurikad, mis eelnevalt veel männitörvaga immutatud.

mingeid probleeme pole esinenud.

mida tihedam puit, seda parem, ma arvaks.


Pane otsingusse männi juurikas ( otsi kõiki sõnu), leiad pikad arutelud sel teemal.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 01, 2009 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
need teemad mul juba ammu läbi loetud.(sealt tuligi mõte juurikas akvasse pista).aga nendest teemadest pole ma ikka aru śaanud et kas on vaja männi juurikas(oks)ära ka koorida?ja kas selle keetmisega ikka saab kõik need batsillid ja muud pisikesed tegelased sealt minema?metsast toodud juurikad ei pidavat üldse sobimagi...ja saaremaal eriti sellist märga kohta polegi(minu kodust 20km raadiuses küll mitte)

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2009 06:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 20, 2006 06:12
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu
Juurel ja oksal on selge vahe (vähemalt puidu peenstruktuuris). Kindlasti sisaldab värska võis siis seisnud männioks vaiku (tärpentini). Keetes peaks vähemalt lenduvam osa sellest välja tulema.
Lisaks veel, koor tuleb vee all ise lahti ja pealegi sisaldab ohtlikke? aineid suuremas koguses kui puidus.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver