foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kivid, teokarbid...
PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2007 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
ning muud kemikaalid.
Olen siin pilte vaadates üllatusega avastanud, kui paljudel on akvas kaunistusi, millede eest mind on hoiatatud ja lausa sõimatud :oops:
Nagu näha mu avatarist, olen tegelikult täitsa blond ikka veel täna akva pidamisel. Kuid siiski tahaks kirja panna mõningad asjad, mis on mulle selgeks tehtud ja kinnistunud läbi kogemuste:
Suured tühjad (surnud) teokarbid akvas on ilusad vaadata nagu ka kivid, korallid ja kännud...
Mõned aastad tagasi sain Kreekas koralli ostes korraliku sõimu osaliseks... Suveniiripoe omanikul oli poes ca. 300l akvaarium ja kodus pidavat olema veel suurem. Kui ütlesin, et tahan selle ilusa koralli panna oma akvasse, hakkas ehtkreeklaslikult tulema: Akvaariumisse ei tohi mitte mingil juhul panna liivakive, koralle, surnud teokarpe! Selle müüja inlise keel oli küll nõrk 3 aga nii palju sain ma aru, et kõigis neis on mingeid lagunevaid mineraale, mis teevad kalade luud ja tigude kojad liiga ruttu kõvaks ja ühtlasi ka kiiresti vanaks selle looma. Hakkasin pärast kodus vaatama ja tegelikult tõesti : teokarbid, mis olin akvasse pannud mingi aeg tagasi, olid justkui kaotanud osa oma pealiskihist ja muutunud pehmemaks, rabedamaks... Võtsin välja!
Kändudega on jällegi puhtisiklik kogemus. Kuigi ostsin kännu zookauplusest ja keetsin selle ka veel igaks juhuks läbi, hakkas sinna mõne kuu möödudes ikkagi kasvama mingit pisikest valget teralist putru... Olevat mingi seeneline olnud. Viskasin välja!
Täna piirdun raudselt ainult maakividega ja taimedega. Ka värvilist killustikku ei pane mitte mingil juhul, ma ei tea, millega see värvitud on ja mis see värv teha võib...
See kõik on vaid igaks juhuks, ehk aitab kedagi... :lol:
Kui aga keegi suudab teaduslikult tõestada, et minu jutt on bullshit - go a head and make my(Your :lol: ) day!

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kivid, teokarbid...
PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2007 11:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
BigBlondie kirjutas:
Akvaariumisse ei tohi mitte mingil juhul panna liivakive, koralle, surnud teokarpe!

no panna ehk ikka tohib kui sinu eesmärgiks on vee kareduse töstmine. muidu küll mitte, taimeakvaariumile eesti tingimustes pigem mitte kunagi.

Tsiteeri:
Kändudega on jällegi puhtisiklik kogemus. Kuigi ostsin kännu zookauplusest ja keetsin selle ka veel igaks juhuks läbi, hakkas sinna mõne kuu möödudes ikkagi kasvama mingit pisikest valget teralist putru... Olevat mingi seeneline olnud. Viskasin välja!

kännu oleksid vöinud rahulikult sisse jätta... seen kasvab natuke ja kaob ära. möned kalad isegi söövad seda. ohtlik ei ole.

Tsiteeri:
Ka värvilist killustikku ei pane mitte mingil juhul, ma ei tea, millega see värvitud on ja mis see värv teha võib...

kui teha akvaariumit kuhu on uputatud lossid, tehistaimed ja muu mittelooduslik, siis on ka värvitud killustik täiesti omal kohal. maitse küsimus. üldiselt laguneb värvi kiht kruusalt ainult kuumutades ja ka siis ei ole ei värv ega kivid otseselt ohtlikud.

teaduslikult töestama ilmselt küll ei hakka. :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Indrekule
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 08, 2007 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Tegelikult Sa ei suutnud mind ümber veenda :oops:
Kuidas ikkagi on selle laguneva mineraalse koostisega liivakivides, korallides, surnud teokarpides? Kas ja kuidas see mõjub just nimelt kalade luustikule ja elavate tigude kodadele? Kas see ladestub nendes ja mis edasi? Ma ei taha norida aga ma ei tea ka ühtegi põhjust, miks se inimene oleks pidanud mulle jama ajama, eriti kui korallide ja teokarpide müük oli tema teema...? Ja lisaks minu isiklik kogemus? Need suured, vanad teokarbid, mis olid mul juba akvaariumis mitu kuud olnud, olid muutunud pealt pehmemaks, rabedamaks, tuhmimaks jne. Mingi osa nendest ju lagunes ja vette ja sealt edasi...?
Näiteks osad inimesed ei omasta kaltsiumi piimatoodetest...
Sorry mu blondilik võrdlus :oops:

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 08, 2007 11:27 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
See müüja ei ajanudki sulle pada, aga kuidagi on sinna sisse lipsanud, et "mitte mingil juhul ei tohi". Tegelikult tohib ikka küll, aga vastavates tingimustes ja vajadusel. Need "keelatud" asjad eraldavad lagunedes vette kaltsiumi(sellest koosnevad luustikud, teokarbid jne), see omakorda tõstab vee karedust. Nüüd kujuta ette, kui sul on tigude, vähkide või muude sarnaste akvaariumi. Nagu tead on neil kitiinist kest, see kest kasvabki sellest vees sisalduvast kaltsiumist. Kui nende akvas oleks kaltsiumipuudus, jääks nende kest liiga nõrgaks ja laguneks. Tavaakvaariumis, kus selliseid loomakesi vähe ja muud elanikud vajavad pehmemat vett, ei ole korallide, paekivi, teokodade ja muu sellise kasutamine soovitatud, kuna kannatavad elanikud, sest vee, milles nad elavad, tingimused ei vasta nende. Palju on kalu, kes just eelistavadki karedat vett. Vaevalt nad nüüd sellest vähem elaksid. Nemad on lihtsalt just selliste tingimustega kohanenud.

Kas oli veenev?

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 08, 2007 12:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Natuke teemaväline märkus ehk aga vahest kasulik. Nimelt ei tohi minu teada koralle loodusest ära võtta. Osad maad kontrollivad seda piiril väga põhjalikult (Egiptus) ja vahele jääjat ootavad ebameeldivused. Asjaolu, et ostsid kellegi käest, ei ole argument.
Iseasi, kui tegu oli mingi immitatsiooniga. Igal juhul mina ei üritaks.


Üles
 Teema pealkiri: Aitäh Sulle!
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 08, 2007 01:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 21, 2007 09:28
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn - Nõmme
Sain nüüd tõesti targemaks aga oma koralle ja merekarpe siiski enam akvasse ei topi. Neil on täna oma kandik koos muude "kõvade mereasjadega". Panin pildi ka üles.
Muideks : keegi siin kurtis, et moblaga tehtud pilte ei saa albumisse aga saab küll nii moblaga kui webikameraga tehtud pilte. Tuleb vaid eelnevalt natuke formaati töödelda Adobe Photoshopiga ja selle Starter Editioni saab netist tasuta :lol:

_________________
Juwel Rio 180l, EHEIM välisfilter, UV ja aeraator. Elustaimed, problemaatilised Discused, 2 Plecot, 2 Botiat.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver