foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 05:05 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kuidas Andres oma kaladele lühtri tegi... :shock:

http://www.hot.ee/jalak/akva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2003 06:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
oskaks ise ka, hakkaks kohe seda tegema, või laseks papsil teha :mrgreen:

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 04:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
niipalju veel kommentaariks, et see ehitamine näeb piltide peal kuidagi väga väikse ajaga tehtav. Tegelikult kulus selleks 4-5 õhtupoolikut + materjalide jaht mööda linna (Tartus on võimatu laupäeval vineeri leida). Esimene mure ka juba kerkinud, nimelt niiskuse käes kipub vineer oma kuju muutma :(

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 04:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Seda ma vaatasin natuke viltuse silmaga, et kui vastupidav see saab ja mis vineeriga tegemist ja mis värv peale kantud, et see siis vastupidav saaks... #-o

Ma tegin ise PVC-st (3mm helehall) - päris kobe sai. Lasin tükid valmis läigata mõõdu järgi ja panin silikooniga klaasi külge küljetükid jne. Lamp on lahtiselt akva peal kasti sees mul pikk akva ja keskel ka sillad klaasist risti üle - toetub muidugi otstega ja tundub turvaline) Katsun kunagi pilte teha ja siia üles sokutada...
PVC-d pidin terve tahvli ära ostma :shock: , kuna seda jääki ei tahetud ja maksin 850 kr materjali eest (lõigati tasuta - väike asi). Seega nüüd mul ilge tahvel seda materjali keldris, kui keegi huvitet... (ca' 2500*1000 mm äkki vä)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2003 04:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
vineer 8mm, ei ole veekindel. Värv tavaline must matt nitro-arosool (motip vms), seda kulus 2 purki ja teoorias oleks pidanud vineeri niiskuskindlasks tegema. Vist oleks pidanud rohkem värvi kulutama. Eks lähinädalatega ole selge, kas see vineer kõlbab või pean alternatiivseid materjale otsima.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 07:27
Postitusi: 44
Asukoht: Tartu
Kindlasti juba väga läbinud teema (kuskil ikka vast), aga mõni targem mees võiks soovitada kust saaks vajalikud jupid (Tartust), et ehitada oma akvaariumikaanele juurde veel üks valgusti (15W), sest 70L kohta 15W hetkel jääb minu arust lahjaks. Idee poolest paistab kaanes olema ruumi, et lisada veel üks valgus (ballastikambrikeses ja kus muu tehnika ilmselt ka).

Olles lugenud ka akvaristi lambiehitusteemat ... tekkis küsimus kas tavalise lambisokkli paigaldamine säästupirniga on hea mõte akvaariumikaane sisse ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 10, 2006 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
savi kirjutas:
Kindlasti juba väga läbinud teema (kuskil ikka vast), aga mõni targem mees võiks soovitada kust saaks vajalikud jupid (Tartust), et ehitada oma akvaariumikaanele juurde veel üks valgusti (15W), sest 70L kohta 15W hetkel jääb minu arust lahjaks. Idee poolest paistab kaanes olema ruumi, et lisada veel üks valgus (ballastikambrikeses ja kus muu tehnika ilmselt ka).

Olles lugenud ka akvaristi lambiehitusteemat ... tekkis küsimus kas tavalise lambisokkli paigaldamine säästupirniga on hea mõte akvaariumikaane sisse ?


Kui on soov 70 liitrise juweli kaane ringi ehitamiseks siis tuleb kogu ballastikamber välja lõigata ja ballastid kaanest väljapoole paigutada. Lõppresultaat minu kaane puhul nägi välja selline -
http://www.saarts.pri.ee/70ltr/slides/PC111278.JPG
Ka Tartus peaks olema "Effeks"-i esindus
http://www.effex.ee/?pg=15 kust võimalik kõik selleks vajaminevad valgustimaterjalid ja ka valgusallikad hankida /peegeldi kohta ei oska öelda selleks sai kasutatud ühest romust allesjäänud peegeldit/.

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver