foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ] [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 10, 2015 08:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Kuna algselt soovisin akvaariumit magamistuppa siis tellisin sinna ka 1,6m pika akvaariumi ära.....siis tuli aga mööbli vahetuse idee ja uus kapp ei sobinud enam 1,6m mõõduga ega polnud piisavalt tugev, et 400kg raskust kanda. Sai akvaariumimeistrile kirjutatud, et sorry meil on plaanimuutus ja akva tuleb hoopis suurde tuppa ja kolmnurkne. Tehtigi kolmnurkne 300ne valmis ja anti kandilise klaasid kaasa sest need olid juba lõigatud ja lihvitud. Panime kolmnurkse 300se nullist käima....Tundus et läks kuidagi sigahästi....paari päevaga kalad sisse ja veetestid näitavad, et kõik on justkui sigahästi peale selle, et akvaarium on juba ülerahvastatud :)
Läks mõni nädal ja jõudsin otsusele, et oscariteta olla ei taha ja kuna kolnurkne neile väga ei sobi tuleb kandilise kasti klaasid ise kokku liimida. Magamistoas jäi vana kummut väljavahetamata ja on kõigest muust mööblist nüüd veidi erinev kuid akvaarium kaalus kõik muu üles :)
Võtsin kogu vee mõned nädalad varem tööle pandud kolmnurksest kuid miskipärast pole uus kandiline veel korralikult käima läinud. Ei tea, kas on asi taimede puudumises või selles, et veevahetusi on olnud vähem kuid midagi kriitilist pole.
Kuna olin suuri oscareid juba kuu aega jahtinud siis õnnestuski läbi mitmete katsete 1 paar tallinnast hankida :)
Kahjuks vajavad mõlemad akvaariumid senimaani korraliku kaant ja valgust kuid jah...olen kärsitu olnud ja kalad ehk liiga vara sisse lasknud sest kaane puudumise tõttu ei julge veel akvaariumit servani täita.
Kaladele näib olukord sobivat....ehk loobun seal ka teistest tsikliididest....oscarid on lihtsalt kogu mu pilgu haaranud ja nii firefish kui convictid on kuidagi liigsed...
Ahjaa, alustasin ka oma kividemänguga :D ehk saan nädalapärast ka tulemust näidata.

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Reede Sept 11, 2015 10:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tõstsin oma kolmest osast koosneva "saavutuse" akvaariumisse ja ootasin ca 2 tundi vee selginemist :mrgreen: Parem koobas omistati kohe convictide poolt ja vasakut külastas esimesena firefish kuid seal peidus olemisest ta ei vaimustu ja hetkel siis too korter vaba sest ants ja synodontised pole seda veel avastanud. Kapp sai omale ka toed sisse ja järgmine nädal saab akvasse ~ 50+L vett juurde :)
Kui keegi sellistest lapikutest või sama värvi väiksematest ümaratest kividest huvitub siis andku vaid teada ja minult saab....otse filipiinidelt toodud kraam :)

Pilt Pilt Pilt Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 24, 2015 07:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Nii...kirjutan siis vahepeal toimunust.
Ostsin ükspäev veidi alumiiniumvinklit ja musta pleksiklaasi (3mm)
Liimisin akvaariumisilikooniga pikkade klaaside sisemisse ülaserva vinkli ja ühendasin esi ja tagakülje kahe vinklijupi abil. 24h kuivamist ja lasin akvaariumi servani vett täis....2-3 päeva oli kõik korras ja siis tuli 1 vinkel klaasi küljest lahti....kaas vajus kaardu ja akvaarium keskelt 1-1,5cm laiemaks.

lasin siis 70% veest välja (sifooniga aknast välja) karestasin alumiiniumvinkli abrasiivkettaga ja liimisin tagasi. Kuivas 2 päeva ja täitsin akvaariumi taaskord servani. Siinkohal olen juba teist korda kasutanud kõrvaltoas oleva akvaariumi abi.....pool vett sealt ja siis mõlemasse vajalik kogus värsket. Voolikuga hea mugav lasta ja kui värsket saab alla 1/3 tundub kõik kenasti sobivat.

....nüüd ootan hirmuga teise poole liistu eraldumist :| (Peale sellist karestamist ma üle tehtud poolt enam ei karda)

Iatahes otsustasin akvaariumit mitte kõrgemaks ajada ja lasin sellest mustast pleksist lõigata 8cm ribad akva ülaserva. Liimisin need otse klaasile 3mm kõrgemale kui klaasi enda serv 77mm katab klaasi.....ehk siis veepiirist klaasi servani ja kaaneni jääb edaspidi 5-6cm ja valgustusena kasutan LED lahendust mille peagi ehitan. Akvaariumi pealmine kaas hakkab siis toetuma klaasi servadel ja äärde paiutatud ribade vahel.

....siis tuli aga mõte veel 3cm ribad lõigata ja ära peita akvaariumi alusmatt + mitte kõige kaunimad silikoonservad.

Lihtne....odav...kiire....enamvähem toimiv ja viisakas lahendus ma arvan. Kahjuks hakkas kripeldama, et oleks võinud ikka valge materjali otsida :D kõrgläikelise mustaga on teadupärast pidev tolmu pühkimise vajadus horisontaalpindadelt :D

Pilt
Pilt
Pilt

2 osvcarit, 3 convicti, firefish ja 2 synodontist (Tahaks veel miskeid tsikliide või suurt plecot kuid ei tea kas ikka tohib....pigem vist mitte)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2015 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Ilus on küll =D>

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2015 07:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
kolme convicti ja firefishi vahetamine kahe pisikese oscari vastu on halb mõte?
Ilmselt on sest sama liiki kalad võivad vist kaklema hakata kuid convictid jääks alati veidi tagasihoidlikumaks oscarite akvs ja tülisid ei tekiks.

Ma nimelt väga kardan, et mul oscarid suured, täiskasvanud ja vanad ning kunagi ehk tuleb neil aeg ja on kast tühi ning uusi pole peale kasvamas.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2015 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kui akvas on 2 oskarit, kes on paar ja need juhuslikult otsustavad pesitsema hakata ning sul on seal rohkem samaliigilisi, siis teiste oskarite (ja mitte ainult temal, vaid ka kõigi teiste kaaselanike) elu läheb põrguks. Kirevahvenlastele omaselt ei taluta pesitsusperioodil ühtki teist kala ligiduses (vahel lähevad sel ajal isegi seni rahumeelselt koos elanud emane ja isane oskar omavahel kurjasti kaklema, kusjuures tülinorijaks on isane). Nii et kui oskarid on seni omavahel ja ka teiste akvakaaslastega kenasti läbi saanud, siis neile liigikaaslaste või ka teiste akvakaaslaste lisamine/vahetamine võib kaasa tuua ettearvamatuid tagajärgi.

Convictid on samuti erineva loomuga - mõned saavad Oskaritega kenasti läbi (eeldusel, et mõlemal on küllalt ruumi ning et mõlemad on nn võrdses kaalus, et teises mitte ahvatlevaid kallaletungimõtteid tekitada). Nende tagasihoidlikkus on suhteline - üksik Convict võib Oskaritega koos eksisteerida ilma suuremate probleemideta, kuid niipea kui neid on kaks ning otsustavad pesa punuma hakata, on teiste jaoks pidu läbi, enamasti ei jää sel juhul teistest lihtsalt suurt midagi alles.

Ma oleks selle akvakoosluse muutmisega ettevaatlik. Tegemist ikkagi kirevahvenlastega...

Kui vanad Su Oskarid on, et arvad nad vanaks? (Hästi hooldatud oskar elab 10-15 aastat).

Lisaks - üks täiskasvanud Oskar tahab heaks eluks 200 liitrit. Iga järgnev Oskar sama palju. Kui suur Sul akva oligi...?

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 28, 2015 08:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Convictid heitsid marja :D
Ma olin miskipärast kindel, et koobas kaevatakse tühjaks ja kuni klaasini puhtaks ja just sinna see paigutatakse :D Olukord on muutunud niipalju, et enam pole sinna nurka kellelgi peale oscarite asja. Lubatud pole ka mitte teine "lapsevanem" ega mõni pisike maim eelmisest pesakonnast kes veel oscarite eest on suutnud peidus püsida. Oscarite suunas väike emme küll üritab kurjalt ujuda kuid oscarid vaatavad teda kui lolli ega lase end eriti kõigutada :D

Kaanest räägiks niipalju, et ilma lisakarkassita 3mm materjal pealmiseks osasks ei sobi sest kaardub....ilmselt seoses valgusest tuleneva soojusega.

Valgusest niipalju, et panin alustuseks 2x1,5m niiskuskindlat RGB riba.....oli väga pime ja valge polnud üldse valge. Nüüd lisasin 4x1,5m tavalist sisetingimustesse mõeldud sooja valget led riba ja katsin ribad läbipaistva teibiga. Otsad liimiisin kinni silikooniga, et puuduks võimalus selle vette kukkumiseks. Valgus meeldib mulle väga, Taimede ja kalade värv on palju ilusam kui teise akva 4 erinevat spetsiaaltoru suudavad pakkuda.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Jeffi teine 300ne :)
PostitusPostitatud: Reede Okt 30, 2015 01:35 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Vaepeal siis niipalju muutunud, et akvaariumist sai ära võetud convictid ja firefish ning akvaarium muutus oluliselt reostatumaks kui seni. Nemad olid need, kes oscarite lõpuste vahelt eralduvad jäägid ära sõid, praegu jäävad need kõik põhja. Püüdsin ühe suure plecoga olukorda parandada kuid see on nii laisk, et ei viitsi end üldse liigutada ja tekitab vaid reostust juurde :D

Ehk soovitan oscaritega koos ka veidi väiksemaid kalu pidada kes nende toidujäänused kokku korjaks.

Hetkel püüan siis 2 korda nädalas põhja sifoonida, et seal vägapalju jama ei vedeleks.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver