foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 10:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Sai siis uuesti alustatud akvaristikaga tänu lastele aga lõppkokkuvõttes olen mina asjast rohkem huvitunud kui poisid....neile meeldib süüa anda. See, mis mina akvaristikast teadsin ja see, mis ma viimasel ajal õppind olen on öö ja päev :) Noorena sai vett vahetatud kui vesi roheliseks kiskus... aga eriti puusse ma ei pannudki kuna akvas suremust nagu ei mäleta aga see eest pidi neid kogu aeg ära andma. Akvas elasid siis guppyd, kaks väga ilusat musta mõõksaba vist ja mingid põhjakoristajad, mis olid nagu antsud aga pisikesed ja ilma sarvedeta. Eks kindlasti no2 ja no3 tase oli kõrgem kui hetkel aga vett sai vahetatud ikka 50-60% iga 2 nädala tagant. Mingeid filtreid ja muud nodi, mis mul hetkel on mul siis ei olnud ja muidugi hoidsin ma kalu siis rohkem lemmikloomana. Tänapäeval on akvaristika juba osa toa disainist ja eks siis minu 100l akva seda proovibki olla. Sest nii kui ma nägin looduse jäljendamist akvas olin ma kindel, et kui mul aega ja oskusi on proovin sellega alustada. Oskusi pean ma kindlasti veel juurde õppima/katsetama aga algus sai tehtud.

Täna sai siis lõpuks start antud. Vett sai pandud poole jagu kuna puule kinnitan veel java mossi, aga see hetkel ravi kuuril niitvetikast.
Põhija panin JBL Florabol u.1cm ja peale siis erinev paksus musta liiva min. paksus 4cm. Sai ka teisest akvast võetud lilaeopsis, mis oli mehesti kasvand nii, et sai päris kenad tutid :)
Tehnikaks on hetkel jälle teisest akvast võetud Aqua Nova NBF-500 ehk läheb start kiiremini. Valgustuseks tuleb veel meisterdada 4x10W power ledid 7000K ja öö valgustus (tavalised sinised ja erk valge LED) ja muidugi kaas... hetkel veel ootan lüliteid, sest tahan kõik asjad panna lülitite alla valgustus, ventikate kiirus, küte, filtrid. Mõte oli ka panna valgustusele keskele punane LED nii, et moodustuks valgustusest nagu täringu 5. Soojendust hetkel ei pane kuna plaanis sinna tulevikus panna crs ja neil suvel sobib 23-24 ja seda suudavad minu ledi ventikad hoida, kütet läheb võib olla alles sügisel vaja.

Akva mõõdud: 60x40x40 cm

Pildid siis teise akva LEDi laenates.
Pilt
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 10:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui viitsid asjaga vaeva näha, siis võib siit tulla midagi päris kena. Kui sammalt vaja, siis võin oma kastist ka mütsaka sammalt välja koukida selle nimel, välja näeb umbes selline:
Pilt

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 24, 2012 11:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Sobib. Sina mulle selle pisiku sisse süstisid :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 01, 2012 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Sai siis eile sammal ka kinni seotud. Kuna käin kalal saaremaal siis kogu varustus ka seal ja tamiili asemel kasutasin rohelist niiti. Tegin ka veetestid ja näidud olid kõik vaat, et paremad kui teistes akvades.
Temp:24
NH4:0
No3:3
No2:0
PH:7.5
GH: 10
KH: 8

Pilt

Proovin veel täna operatsiooni "krevetide ümberasutamise" ära teha.

Märkuseks siis nii palju, et uues akvas on "muru" juba 1-1,5 cm pikemaks kasvand seda siis tänu florapol segamisele alumise põhjakihiga. Teises akvas oli liiv ja lisasin vedelväetist aga pikkuses ennem juurde ei võtnud aint tihedamaks läks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 02, 2012 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Eilne kreveti ümber asustmine jäi poolikuks kuna avastasin ühel CBS munad. Olen lugend, et krevetid võivad lasta munad lahti stressi korral. Või pole sellel eriti tõepõhja all. Kui ümber ei asusta munadega pean ootama 21 päeva kuna mul temp hetkel 25,6 .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 02, 2012 12:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Väga vinge sai :wink: Reinu sammal on nagu kirss tordil,tõeliselt kena.Juba hakkasid omal ka näpud sügelema. :lol:
Piret

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 02, 2012 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Pean tänama oma niitvetikat ja Reinu. See on palju tihedam kui xmas moss ja jätab väga hea lehtede mulje. Nüüd pean aint ootama kui kasvama hakkab, et saaksin selle nii kujundada nagu vaimusilmis ettenäen :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 02, 2012 03:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Väga uhke. :)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 23, 2012 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nii siis panen hiljem ka pildid aga oleks väike küsimus.

Reinu käest saadud ilus sammal kasvab nagu mühiseb aga lilaeopsis on jäänud kasv pidama. Põhjapinnaseks on 1cm jbl florapol segatud kruusaga ja siis peal 4-5 cm musta kruusa. Kas võib olla, et kruusa kiht on liiga paks peal ja muru ei saa piisavas koguses toitaineid? Minu teada võtab ta ainult juurtega toitaineid nii, et vedelväetisest kasu ei oleks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 24, 2012 07:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Pilt

Pilt tuli ise ka kuidagi tume.

Valgustus on hetkel ainult kaks 14W T5 toru. Hetkel pusin siin ledide toitega... õigemini mina ei pusi midagi aga ootan tehnika osas targemalt akvaristilt nõu. Aga selle peaks nädalavahetusel ehk korda saama siis tulevad LEDid juurde.

Vesi siis pruunikas puhtalt crystalite pärast, kuna neile meeldib suht madal ph 6,4 aga kraanist tuleb tallinnas 7.8 siis pean seda ennem saama alla ja selleks on ideaalne turbavesi. Nagu näha siis pole muru eriti juurde võtnud. Alguses kasvas kõrgemaks ja siis vaatasin, et kõik ok. Aga nüüd on nagu kuidagi kasv seisma jäänud.

PS. Elavad nad ka kraani vees aga paljunemiseks ja aktiivseks eluks sellest ei piisa.


Hetke plaan siis selline, et kogu puu ülevalt seda sammalt täis ainult see üksik oks, mis vasakul pool jääks nähtavale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 25, 2012 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
väga kena puu aga taustaga pead midagi ettevõtma- need torud rikuvad pildi ära. Samuti 14w ikka väga vähe selle vee koguse kohta

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 25, 2012 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Hetkel 28w (2x 14W) aga muidu on veel lisaks kaks 10w 6500K valget power ledi ja üks punane 8W power led. Lihtsalt hetkel tegelen uue toiteplokiga, mille saaks ilusti kaane taha kinnitada aga minu mõistus sellest üle ei käi. Õnneks on siin foorumis elektroonika osas targemaid mehi, kelle mõistus käib asjast üle.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver