foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 04, 2010 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
olen nüüd su postitusi lugenud erinevates teemades.väetise palle juurte alla lisada sa ei viitsi,sõitta,käia sa ka ei viitsi.mida sa üldse viitsid?tegid mulla põhjaga akva ja lisasid sinna taimed,mis ei vaja seda mulda 100 aasat! seega ainus asi mida sa teha viitsisid(mulla põhjaga akva) on täiesti mõttetu ja kasutu.

palju õnne! :roll:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 12:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
.


Viimati muutis KarlT, Esmaspäev Nov 03, 2014 10:38, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 01:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
.


Viimati muutis KarlT, Esmaspäev Nov 03, 2014 10:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 29, 2009 05:24
Postitusi: 47
Asukoht: Saue
:lol: srry aga kui ma midagi tahaks siis ma käiks kõikk poed läbi kui muidu ei leia 8) Või kardad üksi linnapeal kolada?

Ja Mannu rääkis õiget jutu...sa ütlesid et sul pole viitsimist nende trammide ja trollidega jamada...Ma olen kuri ja otsekohene, aga see taime niru sul seal kivipeal vaevalt kasvama läheb..pigem kärvab ära :D Kui ta sul suures akvas juba korralikult ei kasvanud..muide mul on kaks koera... :shock: hamstrit pole olnud sest nad jubedad elukad aga sa andsid mulle hea idee ma tõmban oma koerte kaelarihmad sinise.valge ja musta teibiga üle siis me ühtekad ju :D:D:D Äkki tuleb Eesti väge sisse :P okei okei ... lihtsalt ma arvan, et see mull sul natuke mõtetu üritus ju.

_________________
Akvaarium 126 l.2 kuhlit,1 rummynose ja platyd
Ning mõned teod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
.


Viimati muutis KarlT, Esmaspäev Nov 03, 2014 10:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 29, 2009 05:24
Postitusi: 47
Asukoht: Saue
Mida sa selle mulluga üldse ennem tegid?

Et ta sul kuskil nurgas seisis?vms.
See sini,must,valhe teema su hamstrist kuidas sa ta lle mingi lipu sinna leiutasid.Igatahes ma lisan su.

_________________
Akvaarium 126 l.2 kuhlit,1 rummynose ja platyd
Ning mõned teod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 02:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
.


Viimati muutis KarlT, Esmaspäev Nov 03, 2014 10:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 03:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 29, 2009 05:24
Postitusi: 47
Asukoht: Saue
msnni

_________________
Akvaarium 126 l.2 kuhlit,1 rummynose ja platyd
Ning mõned teod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 09:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
KarlT kirjutas:
...
Täna saan ka lambi kohu saab keerata sisse nagu tavalise pirni nt aka 40w pirni. Missuguse pirni peaks sinna panema et taimedel hea oleks?...

E27 sokliga on vaid hõõglambid ja "saastalambid". Mõningane valik on Effexis: http://effex.ee/?pg=1&pgr=18&sgr=31. Samas suht lähedal Megaluumenis http://megaluumen.ee/ on muidugi ka.
Taimedele sobivad paremini punaka/sinaka tooniga torud. Aga mitte-päris-taimeakvasse sobib ka säästulamp hästi.
Kuna 4l on päris pisike siis võiks lausa kaaldua LED-lambi kasutamist. Valgust polegi palju vaja ja neid on ka just sääraseid sinakaid mis niisama toa valgustamiseks eriti ei kõlba. Ja on tunduvalt jahedamad, ei küta akvat metsikult. Pisikese akva puhul võib see oluline olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Minumeelest on see mulli-idee päris hea, pole vaja tänitada. Las ta majandab. Kui midagi välja tuleb siis tuleb ja kui ei tule siis ei tule. Mul endal kahjuks väga madalaid taimi ei ole, muidu võiks pakkuda - kõik mis akvaariumis on, on suht 3x sinu mulli kõrgus. Jaava sammal on muidu ka kena asi (eriti koos krevettidega) aga tema ei vaja mullapõhja. Kividele istutatavad taimed samuti ei hooli ei mullast ega savipallist. Samuti enamik lõiketaimi (nagu sul see vesikuusk seal) ei hooli pinnasest.

Hmm.. mis võiks olla selline taim, mis sellistes tingimustes kasvaks.. paljud väiketaimed tunduvad olevats suht kapriissed? Muidu siin on kasutajaid, kel on nano akvaariumid (ehk just sellised pisikesed taimeakvad), pane siia otsingusse. Ja pane google pildiotsingusse "nano aquarium" - vaata pilte ja mõtle, saad ideid :D

Mingi murulaadne taim kasvaks sul seal ilusti ma pakun, see ajaks juba juured ka pinnasesse aga kas siis on väga seda kruusakihti paksult sinna peale vaja? Kuna sa sinna ju kala ei pane siis on kruus puhtalt su enda silmale "ilustuseks" ? Muruakva tekitaks sellise rohelise põhja, panna sinna siis mingi 1 taimeke kõrgemaks ka kasvama ja saaks päris huvitava tulemuse. Ma ei oska ainult kommenteerida kas selline muru väga ka CO2'e vajab? Kas näiteks mingi flourish exceli vms asja lisamine ei võiks seda asendada jne, kuna tegemist ainult 4-liitrise mulliga... ehk mõni nanopidaja oskab kommentaari jagada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 01:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Felch: Tänud vastuste eest aga mul on ka lamp kuhu läheb selline pirn. Kas sellesse lampi saab parema pirni panna? Mis on taimedele parem. Praegu in mul seal selline pirn sees: http://www.brilux.pl/produkty.aspx?act=p_sp&p_id=473 11w 6400k 740lm
Mõtlen just seda et kumbasse lampi saab panna pirni mis on taimedele parem?
Varivalge: Tänud! Ise olen kah mõelnud et üritax sellist mulli järgi teha enamvähem: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... -bowl.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 29, 2009 05:24
Postitusi: 47
Asukoht: Saue
hmm seal pole ju kruusa?nuidu selline mõte on hea.....minu arust ema näittas mulle eile mingit lehekülge kus seda nn muru müdi soodus hinnaga.

_________________
Akvaarium 126 l.2 kuhlit,1 rummynose ja platyd
Ning mõned teod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 10:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Kole palju kära

Walstad meetodil saab väga edukalt ka nii pisikest purki pidada. Mõneti paradoksaalselt edenevad seal väga hästi ka juurteta taimed (minu jaoks oli see suur üllatus) ning juba mingisugune 9W säästu fütolamp hoiab vee parajalt sooja vähe suuremaski purgis. Krevette (näiteks pisikesi kirsikaid) ma ei näe porbleemi miks ei võiks üht pisikes kolooniat pidada.

Tõttöelda on sellise koosluse juures äärmiselt tähtis et elusolendid ja taimed end õigesti tasakaalustaks. Seetõttu ongi katsetamiseks väga hea mõte endale selline asi luua.

Filtrit ei ole tarvis, aga miski võiks vett liigutada, üks õige väikese võimsusega õhupump näiteks.

Mul endal on selliseks katseks loodud 17l mull. Valgust annab 40W hõõgniidiga taimekasvupirn, vett liigutab mingine JBL pump, mis mõeldud tegelikkuses vett ühelt tasandilt teisele viima. Elavad krevetid (praeguseks juba mustmiljon ma kardan, igatahes kihutavad kamapdena ringiratast) tornteod on ka. Taimdes nymphea lotus (lisatud hiljuti), najas grass, egeriat veidi, java moss, cabomba caroliana ja microsorum windelow ning bolbitis heudoliti - valdavalt suuremat juurteta taimed.

Praeguseks käinud 5 kuud. Enamasti lisan vaid aruanud osa vett, aga 2 nädala tagant teen ka mingis osas vahetuse. Viimati näitas No3 test 10ppm ja no2 0, Nh3/nh4 ka 0. Mitte mingeid väetisi ei lisa.

Taimed on uhked. Ootan vaid vesiroosilt õit. Seega ka väikese veemahu juures saab luua tasakaalu. 4l ilmselt on veidi raskem, aga jällegi uurimiseks ja katsetamiseks ok ja ka ujuvate taimedega.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver