foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Carmeni 98l
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 11, 2009 07:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Peale mitut aastat akvaariumiigatsust tuli ka minu koju lõpuks akva. Kõigepealt tegelikult kapp, siis akva. Tegu on vana raamakvaariumiga, aga käib kah, niikaua, kuni raha rohkem. Selle saab ilusti üle värvida ja ongi kena akva olemas.
Kärsitu, nagu ma olen, ostsin koos tehnikaga poest ka 3 guppyt kelle lasin siis peale mullide kadumist vette. Järgmisel päeval (ehk eile) sain ka põhjakruusa ja mõned taimed. Täna tõin juurde 1 guppy, 1 õunaka ja 2 põhjakat. Lisaks poegis eile toodud emane guppy mulle täna hommikul vähemalt 3 pisikest maimukest juurde.
Natuke liiga kiiresti said kalad sisse küll, tean seda ise ka, kuid.. Ma ei kannatanud oodata mõnda nädalat. Nüüd siis loodan, et esimesed kalad ka ellu jäävad.
Lisan ka ühe pildi, esialgu pole midagi erilist ja hetkel pole ka akva kuigi ilus, aga eks arendab asja edasi ja palju ilusamaks.

Selline küsimus ka, et mida peaks nüüd eriti silmas pidama ja mida peab tegema, et need esimesed kalad ka ellu jääksid. Kas peaks ostma mingid veetestid ja neid jälgima või..?


Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 11, 2009 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
No gupidega ei juhtu vast midagi,testid võid kah soetada,aga enne kui hakkad sinna muid elukaid sisse tooma,oota natuke,kuni tekib normaalne bakterikoloonia filtrisse ja vesi nö"käima" läeb :wink:

Ja üldiselt selliseid teemasid siin foorumis kuhjaga,nii et jüudu otsinguil-lugemisel :wink: :!:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 11, 2009 11:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Väga muhe, et vanu kaste ka ellu äratatakse.

Ole nüüd kannatlik ja lihtsalt jälgi arengut.
Ära sa jummala eest kalu üle toida, siis on mats kiire tulema.
Anna pigem vähem kui rohkem süüa.

Testid on head asjad kui olemas on, teisalt kui sa ennast tugevalt harid, ei näe ma erilist põhjust nende alla tuhat+ krooni esialgu matta, sul pole suurt midagi mõõta.
Kannata kuu enne kalade lisamist ja selge see ju et NO2 pole.

Ära üle puhasta suure hooga.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 13, 2008 07:27
Postitusi: 88
Asukoht: Paide
Miks keegi ei taha akvaariumi kunagi korralikult täis lasta...Aga edu igatahes! :)

_________________
110l - Tiiger barbused, Ancistrused + taimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 01:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Heh, akvaarium juba korralikult täis lastud :wink:. Ei teagi, miks alguses nii jätsin, pärast hakkasin mõtlema, et ooot oot.. Tsipa võiks veel vett olla, on vähe ilusam :D.
Guppy poegi muidu 7 (eile arvasin, et vähemalt 3)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 26, 2009 07:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Nonii.. Vesi ja kalad sees 2 nädalat ja kolm päeva. Kuna varem polnud šifooni võtta kuskilt (unustasin poest osta ja vahepeal aega polnud) tegin täna ka esimese veevahetuse.
Ostsin ka NO2 testi (JBL oma).
Enne veevahetust oli olukord väga hull- nii roosat polnudki testi peal näidatud. Tegin veevahetust umbes 50%. Lisasin filtrisse ka Denitroli ehk aquarium starterit. Vahetult peale veevahetust tehtud NO2 test näitab ikka roosamat testi kui 1,0 on.
Ise arvasin hoopis midagi muud, et test on hea. Sest kalad tunnevad end hästi, ujuvad põhjas ja pinnal, mängivad ja on elavad.
Eks näis, mis edasi saab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 26, 2009 11:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Kui asja mõistlikumalt võtta (loe: vähem kärsitult) siis test ikka tulipunasest punasemaks ei lähe. Endal oli NO2 kõige kõrgemas punktis 0,15 ja siis hakkas kohe langema. See oli 5. nädalal.
Sinu teema esimest postitust lugedes sain kohe aru, et Sul läheb nii nagu ongi. Sorry, aga nii see oli.

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 27, 2009 08:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Mõh, ma ei saa viimasest lausest aru kahjuks..
Aga test oli roosam, kui seda oli testipaberil näidatud 1,0 roosa. Seda ma tean jah, et tsipa kärsitu olen, aga.. Proovin vaiksemalt võtta :wink:. Kuigi kui ma siin foorumis neid NO2 teemasid olen lugenud ja testiga kaasas olevat paberit ka, siis tegelikult selline kogus NO2te peaks olema surmav kaladele. Või vähemalt peaks neil olema väga paha olla seal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 27, 2009 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 02, 2007 12:20
Postitusi: 803
Asukoht: Tartu
Mõtlesin seda, et sul oli kaladega kiirem kui vaja, aga kui tegu tehtud siis ei olnud mul enam mõtet kirjutada. Niisiis oligi asjade loomulik, et NO2 läheb nö värvikaardilt välja, ehk siis punasemaks kui 1,0.
1,0 on ju 10x lubatust rohkem.
See oli kirjutatud oma eelmise postituse lahti seletamiseks.
Mina teeks antud hetkel 2x nädalas 20% veevahetused. Edu!

_________________
1000 liitrine - /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 28, 2009 05:38 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Oeh, ongi jama majas. SAS tuli kiiremini, kui arvata oskasin. Seda siis peale eilset akvapoes käiku. Nii palju ilusaid mõõgusid, guppysid, platyd, mollid jnejnejne.. Ja veel see fantastiline betta. Tuleb hakata vaikselt raha koguma, ega muidu hing enam rahu ei saa.

Head uudised ka- NO2 oli tänaseks täiesti normis.
Lisan pildi ka, koos kassiga muidugi :wink:.
Pilt


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver