Dubleerin siia ka oma viimase
blogipostituse, pilte peate siiski sinna vaatama minema
:
Juba märtsis valmis uue ja suurema koduse akvaariumi jaoks aluskapp. Kuid siis tuli vahepeal oluline osa palgast hoopis katuse vettpidavusse investeerida ning uue akvaariumi soetamine jäi mõneks ajaks soiku. Sügisel hakkasid aga asjad jälle liikuma ning praeguseks hetkeks olen jõudnud juba nii kaugele, et varsti tuleb taimi istutama hakata. Aga kõigest siiski järjekorras.
Esimene pilt on projektist, mille järgi Akvamees kasti kokku liimis. Pilt on tehtud Google Scetchupi abil. Pikemas perspektiivis saab sellest kunagi loodetavasti mereakvaarium või siis vähemalt sumbaga magevee akvaarium ja seda silmas pidades lasin põhja ka suhteliselt suured augud puurida ja ülevoolukasti kohe akvaariumi sisse kleepida. Esialgu hakkab aga vett filtreerima vana kavaariumi JBL CP500, nii et ülevoolukasti põhjas oleva auk jääb praegu lihtsalt kraaniga suletuks.
15. novembril saabus akvaarium ise. Väliste mõõtude järgi 396 liitrit, tegelik veehulk saab vist olema umbes 300 liitrit.
Samal ajal kui meister mu akvaariumit kokku liimis, tegelesin mina 3D tausta tegemisega. Tegemiseks kasutasin sinist 5 cm paksust vundamendi penoplasti. Esimese etapina liimisin akvaariumisilikooniga suurele plaadile mõned väiksemad plaaditükid. Kui silikoon kuivanud oli, siis modifitseerisin reljeefi veel kuumaõhupuhuriga. Kui ma kunagi peaks seda uuesti tegema, siis jätaks selle liimimise osa vahele ja kasutaks lihtsalt rohkem puhurit. Aga selle mõtteni jõudsin ma alles siis, kui taust juba valmis hakkas saama ja enam ei olnud uut tahvlit penot ka käepärast. Edasi katsin penoplasti Naks2-st tehtud seguga, mida oli toonitud Sarketi betoonipigmendiga. Ostsin 2 erinevat tooni pigmenti, terve pakk Naksi ja 1,5 potsikut pigmenti kulus enamvähem kõik ära ja tulemus sai lõpuks selline. Mõned kivid ja natuke kruusa tsementeerisin ka külge. Allolevalt pildilt on puudu veel paar puujuurikat.
Kui ma akvaariumi kätte sain, siis oli üllatuseks kastil keskel risti olev tugevdusklaas, tausta paigutamiseks tuli see sealt lahti lõigata. Leotasin tausta kokku peaaegu 2 nädalat akvaariumis. 1x vahetasin täielikult vett. Selle leotamise ajal seda risti riba ei olnud ja ühe pikkitugevduse sisse tekkis mõra. Ristitugevduse olemasolu vajadus sai sellega minu jaoks tõestatud ja ma kleepisin selle tagasi.
Devi ei müü enam ühesoonelisi madalpinge küttekaableid ja EBTherm ei võtnud vaeaks mu hinnapäringule vastata. Nii ma siis läksingi kergema vastupanu ja raha kokkuhoidmise teed, ning kiskusin oma vana 107 vatise kaabli välja veel töötava akvaariumi taimestiku juurte alt. See on uue akvaariumi jaoks küll natuke lühike, aga see annab tegelikult kujundada akvaariumis natuke erinevaid tingimusi. Piirkondi kus on põhjaküte ja soppe, kus seda pole. Samasugust vaheldust suurendan ma ka substraadi erinevusega. Selle dokumenteerimiseks ja hilisema taimekasvuga võrdlemiseks on 3 järgmist pilti.
Järgmisel pildil on keskel olev pruunikam laik JBL Aquabase substraat. Ääres on tavaline graniitliiv.
Valdavat osa akvaariumi põhja hakkab katma must kivipuru (Vetonit SR5)
Parema serva pruun ollus on AquaMedic Volcanit, selle tagumise kolmandiku all on ka JBLi substraati, ees on vulkaniit klaasini välja.
Taara: 25kg musta puru, 7kg vulkaniiti ja 5L Aquabasist. Hindasin oma vajadusi poes siiski üle, nii et kes soovib, siis mul on seda musta puru nüüd üks kott üle. Saab odavamalt kui poest
Praeguseks hetkeks on akvaarium poolenisti vett täis ja paar tundi tagasi lükkasin 3 õunatigu tanki.