foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 09:13 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tahaks ka nii ilusaid pilte teha. Omal on Canon PowerShot 610. No ei tule välja! Küll on värvid jamad ja 100 muud häda. Kas jagaksite lihtsat inffi ka, mis ava, säriaeg, ISO.

Tänan!

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 09:29 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
1. pilt - säri 1/80 sek, ava 5,6, ISO 400, WB cool white flouerescent, metering: spot

2. pilt - säri 1/160 (kala siples ringi hullu moodi), ISO 200, ava 5,6, WB sama, särikompensiatsioon + 1.0, metering: center weight

3. pilt - säri 1/60, ava 5,6, WB sama, ISO 400, särikomp. + 1.0, metering: center weight

välku ei kasutanud yldse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Sai kah eelmise aasta sügisel liitutud uue hobiga (fotograafia). Mõtlesin et proovin kah akvaariumit üles võtta ja tuleb välja, et see nii väga lihtne ei olegi. Küll ma olen seda kaamerat näppinud, pildistanud käest ja statiivilt aga asi ei ole õige...enamjaolt on paigast ära teravus ja värvid.
Eks üheks nende jamade põhjuseks on ebapiisav valgus. Hiljaaegu käis sama teema läbi ka naaberfoorumis (meremeeste juures) ja kasutaja Albert rääkis väheke pikemalt kui need asjad tegelikult käivad ( siin nad räägivad ).

Seda juttu seal lugedes ja neid pilte vaadates hakkasin arvama, et sobivate värvide ja teravusega pildi saamiseks tuleb ikkagi kasutada välku (kaamerast eraldiseisev välk...ja mitte ühte vaid mitut)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 10:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Karl: mitme väguga lähed sa hulluks, neid sünkida (õigemini desünkida) on täielik hullus.
Katseta esialgu peegeldutega, päris profikomplekti pole vaja, aga mõni meeter lina ja peotäis pesulõkse ajab ka asja ära.
Mina näiteks kasutasin kunagi hularõngaid, millele tegin igatsugu kotte ümber.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 10:07 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
no kogemus tekib ajaga ka. automaatrežiime jah kasutada ei saa, see on päris kindel. mina olen ka päris algaja selle kaameraga. võin öelda, et julgelt 90% piltidest läheb otse prykkarisse. edasi jätan meelde ja muudan seadistusi vastavalt vajadusele. teinekord on taskaalust veidi nihkes pildid kompositisooni või siis erilise värvitasakaalu poolest just eriti mõnusa kunstilise lisaväärtusega. eks ma katsetan edasi. välk oleks hea asi, kui keegi kingiks :P hetkel finants ei vea välja. suvel hakka nillima jälle :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 12, 2009 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
-Karl- kirjutas:
Seda juttu seal lugedes ja neid pilte vaadates hakkasin arvama, et sobivate värvide ja teravusega pildi saamiseks tuleb ikkagi kasutada välku (kaamerast eraldiseisev välk...ja mitte ühte vaid mitut)

See on muidugi enamasti tõsi, ning kõige keerulisem on pildistada pidevalt ringikihutavaid asukaid. Kui aga vaja pildistada aeglaselt liikuvaid elanikke (tigu, midagi nagistav krevett, lehel uinakut tegev SAE, kõrvitsat järav ancistrus vms.) siis õnnestub ka üsna tavalise seebikaga saada täitsa kobedaid pilte - jah, makroreziim on abiks ning pilte tuleb teha palju ja erinevate seadetega et oleks mille hulgast valida (mul ca 1 pilt paarikümnest kõlbab alles jätta). Kui seebika välku kasutada siis on kõige keerukam tabada õiget kaugust ja nurka nii et pildistatav saaks valgustatud ning peegeldus akvalt objektiivi ei satuks - enamasti peab üsna akva klaasi lähedalt klõpsutama. Mul hetkel kasutuses olev fotokas on alla Harju keskmist seebikas mida tõsised fotograafid ei kasutaks kuid tavakodanikud olude sunnil vahel peavad pruukima. Korralikku üldpilti kiiresti liikuvate kaladega akvast minu seebikaga teha igatahes on üsna lootusetu, valgust ei jagu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 13, 2009 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
ussisaba kirjutas:
välk oleks hea asi, kui keegi kingiks :P hetkel finants ei vea välja. suvel hakka nillima jälle :)
Isegi kui keegi sooviks sulle välku kinkida peaks ta ju teadma su fotoka markigi vähemalt.Igal masinal ikka oma välk :wink: Ja kui suvel hakkad nillima siis vaata ka sinna http://fotokala.ee/foorum/list.php?f=3 saab teinekord päris soodsalt kõiksugu nänni ja ka muid kasulikke nippe foorumist.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 13, 2009 12:34 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
UARU kirjutas:
Isegi kui keegi sooviks sulle välku kinkida peaks ta ju teadma su fotoka markigi vähemalt.Igal masinal ikka oma välk :wink:

8) no need, kes kinkimissooviga mu vaateväljas figureerivad, yldiselt teavad ka :P
aga fotokala ja eestifot foorumid on väga Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 30, 2009 11:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Pilt

Canon Powershot G6 (hea aparaat tigude pildistamiseks) 1/60s f/3,5 iso200 ilma välguta

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 01, 2009 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 13, 2005 02:32
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: kuressaare
Pilt

aparaat on olympus e-510


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 26, 2009 06:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Siia polegi ammu midagi juurde saanud. Tõstame siis teema jälle ühe pildi võrra ülespoole.

Pilt

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver