foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 28, 2007 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Tere,
mul on selline mure, et ostsin akva. Akva tuli koos kaladega
Tuxedo Platy
Guraami
ja üks õuna tigu, minu küsimus- kuna hetkel ei ole veel võimalik akvaariumi vett lasta (täna sain, alus puudub, hetkel ehitatakse alles), kalad toodi mulle purgis (3L)- kuidas ma pean neid hoidma, et nad hommikuni ikka elaks?
Ma vahetasin 20 suurt spl. vett õhtul seal purgis (10H seisnud veega, kasutasin hõbelusikat (lugesin siit, et on ohutu) ), kas ma pean midagi tegema? Kaant purgil peal ei ole, on õhuke võrk, et rohkem hapnikku saaks.

Ma väga vabandan selle küsimuse pärast, kuid ma tõesti ei tea. Mul ei ole kunagi kalu olnud.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 28, 2007 11:54 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
tore jah kui natuke mötlematult kalu ostetakse. :?

kalapurgile oleks kasulik panna öhupump sisse mullitama, temperatuuriga praegu suveajal ehk erilisi probleeme ei teki.

muidugi, kui sa öhupumpa ei ostnud, siis on kehvem.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 12:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
indrek kirjutas:
tore jah kui natuke mötlematult kalu ostetakse. :?

kalapurgile oleks kasulik panna öhupump sisse mullitama, temperatuuriga praegu suveajal ehk erilisi probleeme ei teki.

muidugi, kui sa öhupumpa ei ostnud, siis on kehvem.


Ma ei ostnud KALU, ma ostsin ainult akvaariumi, ma tõesõna ei teadnud, et kalad ka kaasa tulevad. See selleks, mulle nad väga meeldivad. Mul on see filter 250L akvale, selle otsi ometi ei saa ju 3L purki pista? Kas ma nad näiteks 10 L ämbrisse tohin panna (ostsin täna poest uued ämbrid ja vesi on seal seisnud alates kella 3 päeval) kas siis on neil hapnikku rohkem?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 12:10 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
rohkem vett on ikka parem. pane ämbrisse, ära täitsa vett täis lase ja kata pealt millegagi kinni, et keegi öösel välja ei hüppaks.

ainult vaata et temperatuur öige oleks, optimaalne oleks 25.

ja ei juhtu nendega nii kiirelt miskit halba, ennemgi kalad poe kilekotikeses öö üle elanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Suur aitäh :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Kalad võid panna koos purgis oleva veega näiteks suurde ämbrisse, ning seejärel hakkad sinna iga päev umbes 0,5 liitri jagu seisnud vett juurde lisama. Seal peaks muidugi olema ka filter ja termostaadiga veesoojendi. Pealt võid ämbri katta näiteks õhku läbilaskva marliga mis on ämbri peale kinnitatud pesulõksudega, et keegi neist sealt välja ei hüppaks. 10-15 liitrises ämbris peaks nad kenasti selle aja üle elama kuni oma akva korda saad. 3 liitrine purk on kalade elupaigaks häbiväärselt väike. Juba paigaldatud akvasse pane see sama vesi ämbist ning siis võid kohe ka need samad kalad sinna sisse panna. Ka akvasse pandud veele hakka lisama iga päev väike kogus uut seisnud vett kuni akva täis saab. Nii toimub ümberkolimine kaladele kõige ohutumalt. Halba ei teeks ka veetestid nii äbris olevast kui ka edaspidi akva veest, et saada ülevaadet seal toimuvast.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Tänan. Ma panin nad juba eile öösel suurde ämbrisse (soojenduspulgaga soojendasin ka vee) hommikul vara vahetasin veerandi veekogusest.
Kalad on väga reipad.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Korraga veerand veekogusest vahetada on palju. Vaheta 1\5 mitte rohkem. Vett ei ole ämbris vaja vahetada iga päev, vaid paar korda nädalas. Kõige parem oleks muidugi teha veeteste, siis on selge pilt kui tihti tuleb seal vett vahetada. Sööta võiksid kalu mõõdukalt, pigem vähem kui tavaliselt, et tekiks vähem väljaheiteid. Kindlasti tuleks aga anda neile vitamiine.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 30, 2007 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Minu akvaarium läks töösse eile õhtul kell 8.
Kalad tunnevad ennast seal väga hästi. Kui eile õhtul oli vesi pisut "hägune", siis täna hommikuks on vesi selge nagu allikas :)
Aitäh nõuannete eest!

http://i18.tinypic.com/4otnbls.jpg
Tuxedo Platy
Guraami
üks ametlikult saadud õunatigu
ja kaks väikest, mis taimedega kaasa olid rännanud.

__________

Tsiteeri:
Vett ei ole ämbris vaja vahetada iga päev, vaid paar korda nädalas.

siin tegin mina kindlasti midagi valesti, sest mina vahetasin vett siis, kui tundisn, et vesi hakkas halvasti lõhnama. Hästi ettevaatlikult tõstsin vanaaegse suure hõbedast supilusikaga vett tassi (10 kohvitassi) ja sama aeglaselt ja sama palju panin juurde. (ämber, kus kalad ajutiselt olid, oli 10 liitrine ja see oli peaaegu kolmveerandini täis, peal oli marlilapp) :oops:

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver