foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Põhjakruusa pesemine
PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 10:14
Postitusi: 81
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
...enne akvasse panekut. Häda teatavasti ajab härja kaevu ja paneb inimese leiutama. Juba eelmistel kordadel oli see kruusa pesemine 1 igavesti tüütu tegevus (sobivat sõela kodus pole)- kraanikaus ja mingi suurema nätsiku vahel solguta teist. Pärast noki neid terasid kraanikausist välja nagu segane.... Seekord aga ostsin väikese uue taimekasti jaoks eriliselt peene fraktsiooniga kruusa ja neid terakesi taga ajada kohe kuidagi ei viitsinud. Peale mõningast :? näoga põrnitsemist saabus aga mulle, vanale veneaegsele mammile välgatus. Õhukesed sukkpüksid!! Kapist ühed kõige koledamad välja, sääred maha (aga võib ka mitte), säärekohad kõvasti sõlme ja sobiv elastne võrk kuni ca 6 kilo korraga pesemiseks valmis. :D . Jäi üle vaid kahetseda, et ma varem selle mõtte peale ei tulnud ja 2 kasti jagu kruusa kurja vaeva nähes läbi pesin...

_________________
~100 liitrit vett ja peotäis torntigusid, 2x botia, 2x ancistrus, neoonid ja gupid
30 l - kardinalid+ 1 x kollane ancistrus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 07:52 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
no mina toimetan juba ammu sõela abita. süsteem töötab nii: pool pange kruusa + pool pange vett + korralik lobistamine, u. 2-3 x on vaja vesi peale ära kallata ja uus peale, et puhtaks saaks. kruus ei lähe kaotsi ja veearve on ka väiksem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 10:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Maria kirjutas:
no mina toimetan juba ammu sõela abita. süsteem töötab nii: pool pange kruusa + pool pange vett + korralik lobistamine, u. 2-3 x on vaja vesi peale ära kallata ja uus peale, et puhtaks saaks. kruus ei lähe kaotsi ja veearve on ka väiksem.

mina kasutasin sama varianti, aga suurt kaussi ja ülitõhus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 08, 2006 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
no mina toimetan juba ammu sõela abita. süsteem töötab nii: pool pange kruusa + pool pange vett + korralik lobistamine, u. 2-3 x on vaja vesi peale ära kallata ja uus peale, et puhtaks saaks. kruus ei lähe kaotsi ja veearve on ka väiksem.

Tegelesin juhuslikult just eile sama asjaga. Algul laiskusest tegin täpselt nii nagu kirjeldad. Kui olin 2 korda vett vahetanud siis sai siiber sellest vee ettevaatlikult ärakallamisest mis kippus ikka kruusa kaasa tirima - läksin tõin pisikese tiheda plastmassõela, sellega tõstsin peale kõva segamist suurema osa kruusa välja, lõpu mida oli sõelaga tülikas välja tõsta valasin lihtsalt läbi sõela. Tulemus kõvasti kiirem ja tõhusam, kahetsesin et kohe nii ei teinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 09, 2006 03:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
No mis vahet on, kas kasutad sõela või mitte, niikuinii läheb seesama kraanivesi akvaariumisse ka ju veevahetamisel ka :)

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 09, 2006 11:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
No sõelaga on kergem pesta kruusa, isegi nii teinud päris mitu korda :roll:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 09, 2006 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 10:14
Postitusi: 81
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
minu idee oligi selles - et sellises võrkkotis pestes pole sõelaga vaja üldse vehkida - tõstad selle kotitäie ämbrisse või korgitud kraanikaussi, mudid-segad-solgutad, tõstad ämbrist välja ja valad vee mauhti ära või tõmbad lihtsalt korgi eest - ja nii korduvalt. Säästab täiesti uskumatult aega (ei pea ettevaatlikult valama, sõelaga koukima ja pärast terakesi taga ajama).

_________________
~100 liitrit vett ja peotäis torntigusid, 2x botia, 2x ancistrus, neoonid ja gupid
30 l - kardinalid+ 1 x kollane ancistrus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 09, 2006 05:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Aga see süteem ei toimi ju siis kui kruus alles uus, erinevat sodi ja oksatükikesi täis? (Mul mees tõi Rootsist tee-ehituseks kasutatavat graniitkruusa mingist tehasest, kus see polnud veel erinevate kemikaalidega kokku puutunud, küll aga oli ta seisnud hunnikus õues ja seepärast sodi täis. Kavatsen ta korralikult läbi pesta ja seejärel keeta. Ehk siis võib kasutada?)
Ma olen pool akvaariumitäit kruusa preguseni läbi pesnud ämbris solgutades ja vett vahetades. Tulin just selga ja käsi puhkama.
Ehk tulevikus läheb lihtsamalt, kui juba sama kruusa teistkordselt läbi pesta, siis pole vähemalt neid oksa tükikesi enam.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 09, 2006 08:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2005 06:10
Postitusi: 92
Asukoht: Põlva
Olen ka proovinud mitut moodi, lõpuks jäänud Reinu poolt kirjeldatud varjandi juurde.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver