foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mõõksaba enesetapp
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2006 09:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 18, 2006 02:37
Postitusi: 31
Asukoht: Pärnu
Teadmiseks teistele Juwel Rekord akvaarimite omanikele - mul hüppas hiljuti väike mõõksaba sellisest välja. Läbi kaane tagaseinas oleva poolringi kujulise ava, mis on ettenähtud juhtmete läbiviiguks. Maandus kapi ja seina vahel nii et päästmiseks väga raskes kohas. Seepeale katsin need avad suures ulatuses kleeplindiga. Inimesed, olge valvsad!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2006 09:29 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kleeplindiga katmine oli paha mõte, kuna nii ei ole kaanealune piisavalt ventileeritud.
teadmiseks: igasugused enesetapud väljahüppamise teel on tingitud sellest, et kala ei tunne end akvaariumis hästi. tavaliselt on probleemiks halva kvaliteediga vesi, harvem üleasustus, liiga väike akvaarium või kiuslikud kaaselanikud. ph,kh/gh ja no3 testid oleksid hetkel omal kohal, et kindlaks teha, kas vesi on kaladele elukõlbulik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 28, 2006 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Lisaks eelpool mainitud põhjustele veel kaks - soojade ilmadega kõrgustesse roniv akva vee temperatuur ja ehmatus. Näiteks kui keegi toas ukse liiga suure kõmakaga kinni lööb. Juhtmeavasi olen ka ise kinni kleepinud kui uued kalad akvasse lasknud olen, nende kaudu on nii mõnigi erinevatel põhjustel välja roninud. Laste möllamine versus kalad jms. Lisaavad on suvel alati teretulnud aga kalade elud on rohkem väärt. Leevenduseks siis vee aereerimine ja kuskilt see õhk peab ju välja tulema. Kondentsvett tekib nii ja naa kui just ventilaatorit kaane all pole. Asja miinuseks aukartust äratav kogus vett mis ära aurab. Ahjaa, kui mõõksabal mõttes poegimine siis läheb ka hullult närviliseks kui leiab, et akvas turvalist kohta pole.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri: Kas sul ka ??
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 19, 2006 06:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 18, 2006 08:53
Postitusi: 24
Asukoht: Lääne -Virumaa.
Tere vattnari eelmine aasta suvi oli palav Niisiis võtsime kaane pealt ja ise läksime kaheks päevaks ära aga päras kui tagasi tulin selgus et mu isane mõõgu oli vist lihtsalt palavuse pärast akvast välja hüppand :cry:
just siis kui emane mõõgu hakkas sünnitama :? päras leitsi põrandalt oma mõõgu pinnakatte . :cry:

_________________
54liitrit:
2 ancistrust(suured;emane,isane)
100 prügitigu
1 molly
2tiigrit
2 neooni


Viimati muutis Vikerkaar, Pühapäev Mai 13, 2007 04:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 09, 2007 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 09, 2007 02:25
Postitusi: 58
Asukoht: Saaremaa
Mul pole kaant peal , ja on juhtunud 1 kord ainult kui üks suur must vuntsidega kala hüppas välja kukkumine 1,5 m.
Köhis veits verd , ütlesin talle mis ma temast arvan ja viskasin vete tagasi.
Ime on aga elab , ja minu kaladest kõige vanem, mingi 6 aastat juba.
Mulle ta ei meeldi oleks võinud neid hüppeid teha siis ,kui ma poleks „radaris“ olnud.
Minu naisele muidugi on ta peasmuna ! mis sellest et kogu aeg peidus ja liigub enamasti ainult pimedas.
:idea:


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver