foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 02:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
vajan nõu, kuna ei suuda otsustada.
Olen siinseid teemasid nüüd mingi 2 nädalat muudkui lugenud ja lugenud ja lugenud. Pean mainima,et nii mõndagi ka kõrvataha pannud.
Nagu aru olen saanud,siis on enamikes stardikomplektides valgustust vähe ning filter ei ole ka teab mis hea. Samas on sellega palju lihtsam, saad kogu kama ühe korraga.
Kui ise akva komplekteerida ja kogu vajaminev varustus eraldi osta saaks just sellise mida vaja. pean silmas just seda, et lähen poodi,ostan akvaariumi (mitte ei lase teha), kaane, filtrisüsteemi jne jne.
Kuidas on aga hinnavahega? Kumb tuleb odavam? Ja kumb on algajale mugavam?
palju on siin juttu olnud ka Mulla tn poest, kas seal on kõige suurem valik? ja parimad hinnad?
Tänan juba ette vastajaid, kellest abi on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 05:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Kui ostad kõik jupid eraldi, siis tavaliselt tuleb kooslus kallim ja üksjagu parem. Samas ei ole ükski nö. stardipakett täiesti töökõlbmatu (vähemasti mina pole kohanud), seega esialgsed vajadused saavad vast stargipaketiga täiesti rahuldatud ja algajale nii mugavam. Pärastpoole võid välja vahetada või ringi ehitada just selle osa, mis tõesti parandamist vajab. Kasti suuruse kohapealt siiski nõuanne - vaata tulevikku ja kui leiad, et kaladega tegelemise isu ei kao, siis võta suurem akva, kui algul plaanisid.

Mulla tn. valik on tehnika osas küllaltki keskpärane. Käi ära Retis (Lauteri tn) ja Kalakeses (Rocca al Mare), enne kui otsustad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 08:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Rocca Kalakeses käisin nädalavahetusel, seal oli üsna suur valik Juwel é, silma jäi Juwel Record 110, arvan,et sellest piisaks mõneks aastaks. Aga seal polnud erilist kalavalikut :(
Olen kuulnud,et Juweli valgustus pole suurem asi,aga mul tuttavaid elektrike jagub, kogun tarkust ja lasen ümber teha tulevikus kui vajalikuks osutub :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 25, 2006 11:18 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
Eraldi asju kokku pannes on see võimalus, et algul tellid oma soovidele vastava akvaariumi, paned ta käima ja siis vaatad juba juurde, näiteks millist valgust vaja, kaane saab ka ise teha jne. Saab ise vastavalt vajadustele ja soovidele täiustada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 26, 2006 08:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Annyka2 kirjutas:
Rocca Kalakeses käisin nädalavahetusel, seal oli üsna suur valik Juwel é, silma jäi Juwel Record 110, arvan,et sellest piisaks mõneks aastaks. Aga seal polnud erilist kalavalikut :(

See et poes kust ostad akva pole kalavalikut on küll kõige tähtsusetum asi üldse. Vaata ikka et oleks meelepärane akva kogu vajaliku varustusega ning nii suur kui rahakott võimaldab.
Akva saab ka lasta teha (ntx Kadriorus), siis on eeliseks see et on täpselt meelepärast mõõtu ja ka valgustus selline nagu tahad. Kaaneosa on aga tiba teistmoodi, seda peab enne nägema - mulle meeldib, kuid ei tarvitse igaühele meeldida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 26, 2006 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Seda nüüd küll jah, et kalade puudumise töttu jätta pood üldse külastamata on suht mõttetu :)
Pean jah kaaluma seda isetegemise varianti.Saaks just sellise nagu vaja.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver