foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 07:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 18, 2005 01:55
Postitusi: 33
Asukoht: jõgevamaa
....selline siis mure. Iga kord peale vee vahetust kraabib kummikaabitsaga, kui ei tule lahti. Äkki annab keegi nõu kuidas oleks hõlpsam seda teha. PS. vesi iseenesest ei ole häirivalt roheline. Ülalt vaatad on see üsna selge, kuid küljelt vaadates, läbi selle rohekareduse, tundub vesi roheline.
Nõuandjaid ettetänades :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 07:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Ostab poest nõudepesu nuustiku,mille üks pool abrassiivne ja nühi sellega.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 07:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 18, 2005 01:55
Postitusi: 33
Asukoht: jõgevamaa
olen ka sellega nühkinud aga väga ei aita. Ma ju lausa kummikaabitsaga kraabin. Vägisi tahaks žiletiga sügada aga see kriibib klaasile kriime. Ma arvan, et mul akvas vähe miskit sassis, see on arvatavalt mingi vetikarajakas :? Tean nii paljusid akvariste, kellel pole kunagi seintepuhtusega probleeme.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 08:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kummikaabits polegi selle vastu tõhus, Uaru andis Sulle head nõu. Seda vetikat ikka koguneb klaasile, nõudepesu nuustikuga saab selle aga üsna kerge vaevaga maha. Ostes vaata ainult et see nuustik poleks mingil moel töödeldud (a'la antibakteriaalne bla-bla) ja ära muuks kui akva puhastuseks kasuta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 09:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
Nõudepesu käsnade see karedam pool pole ka klaasile hea, see nimelt matistab klaasi.

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Sosin kirjutas:
Nõudepesu käsnade see karedam pool pole ka klaasile hea, see nimelt matistab klaasi.

Küllap jah kui kuiva klaasi nühkida. Minul vähemalt ei ole seda paari aasta jooksul õnnestunud saavutada.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2006 11:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See on huvitav teooria jah - pole mulgi ei akva sellest matiks muutunud ega ka mingid nõud mida samasuguse nuustikuga nühitud. Karta on et nõudepesunuustik millega saab klaasi matiks poleks just eriti perspektiivne toode firmale. ;)
Muidugi kui hästi tahta saab klaasid matiks ka nuustiku pehme poolega ning kasvõi spetsiaalse klaasipuhastusmagnetiga, piisab kui kruusa klaasi ja riista vahele ajada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2006 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 09:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Ma just tegin ziletiga ja ei suutnud küll kuidagi kriime klaasile tekitada. Nuustikuga (selle nõudepesu omaga) pidin ennast haigeks nühkime enne kui rohelisest laikvetikast puhtaks sain peale kuuajalist puhastamata olekut. Ziletiga käib asi sellega võrreldes väga kergelt. mul on kõik kriimud tekkinud nuustikuga põhjast kruusaterasid kaasa võttes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2006 11:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma olen samuti pikka aega kasutanud žiletti. Kunagi vene ajal lausa müüdi sellist 2 laia žileti hoidjat koos pika käepidemega - akva tarbeks.
Nüüd sobivad vist keraamiliste pliitide jaoks mõeldud tükid ka päris hästi, vaid žilett kipub kiiresti roostetama.
Kriime on aga need ei tekkinud žiletist. Kuiva klaasi pole muidugi mõtet kraapida ja kui suurem vetikakiht žiletiga eemaldatud, võib jälle nuustikut kasutada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 25, 2006 03:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 18, 2005 01:55
Postitusi: 33
Asukoht: jõgevamaa
Tänan! Ma vist siiski kraabin ikka kummiga. Nüüd puhastasin jälle, saab küll puhtaks. Vastik töö saab tehtud kui juba mõtled, et järgmisel veevahetusel sama ees ootab :?


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver