foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aluskapi projekteerimine.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2005 06:52 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
Plaanis on teha ise aluskapp 225L akvale. See peaks siis taluma ~275kg raskust.

Väike visand:
Kas kujuteldav konstruktsioon on mõeldav kandmaks sellist raskust? Kui paks ja mis sobiks toormaterjaliks ( ise pakuksin püssiplaati)?

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2005 07:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Konstruktsioon on OK, aga 18mm saepuruplaat võib nõrgaks jääda.
Palju sõltub ka kapi kõrgusest - 30cm puhul ei teki probleeme, 60cm juures aga võivad otstes asuvad lisatoeta küljed kuhugi ära painduda...
Eriti juhul, kui plaat veega kokku puutub - ja usu mind - akva juures seda ikka ette tuleb :idea:

Ma soovitaks kasutada materjaliks puitu või vineeri. Saepuruplaadi puhul suurendaksin materjali paksust 25-30mm -ni.

PS. Kui metallitöödega meeldib tegeleda, siis metall-konstriktsioon on muidugi kah hea variant.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2005 07:46 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Ma ei ole terminoloogias väga tugev, aga kui püssi plaat on sama mis lamineeritud saepuruplaat, siis seda ei tohiks akvaariumi alla horisontaalpinnaks panna. Ma olen juba mitmel korral proovinud ja halvimal juhul on see lõppenud (peale veega kokkupuutumist) akva silikoonist lahtirebenemisega. Küljetükkidena on see siiski täiesti kasutatav materjal. Vajadusel saab seda veel millegiga tugevdada. Mul on endal kah isetehtud kontstruktsioon - "jalad" on puidust ja selle vahele on kruvitud laminaat Pealmine plaat on mingtest kasutatud vineer-puitkilp paneelidest kokku pandud ja selle all on veel horisontaalne pruss, mis takistab lisaks tagaseinale kappi viltu vajumast.
Minuarust 300kg pole eriline raskus ja kapi ehitamisele erilisi nõudmisi ei esita, peaasi et akaariumi otsene aluspind kobe oleks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2005 08:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
Plaanis oli kogu materjal katta puitimitatsioon kile/kleebis-ega. See peaks materjali veekindlamaks muutma( samuti käis past läbi mõte kasutada horisontaalplaadiks paksemat vineeri). Kapi kõrguseks on plaanitud 50cm.
PS! Kapi keskmine osa tuleb täitsa kinnine kast, mis peaks kapi külgedele vajumist toestama.

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2005 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Hoiatan, et ilma laminaadita saepuruplaat on üpris 'vedel' materjal.
Pane kandvatesse kohtadesse topelt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2005 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
kui tahad tavalist püssiplaati kiletada, siis annaksin väikses nipi, et see sinna ka kinni jääks, pead ta alguses üle võõpama, kas õrna värvikihi, või siis niiskustõkkega, muidu on sul seal pärast üks kole ja laperdav kile.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2005 01:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
IvoOnu kirjutas:
Saaremaal on kindlati mõni pood mis kaupleb köögis kautatavate töötasapindadega (28mm). Soovitaks seda viimast kapi "katuseks"

Muidugi on. Saaksin ka lasta terve aluskapi puidutöökojas teha, aga isetegemise rööm jääks siis ära. Ja majanduslikult on ka otstarbekam ise teha.

Tõnu Oga kirjutas:
Minuarust 300kg pole eriline raskus ja kapi ehitamisele erilisi nõudmisi ei esita, peaasi et akaariumi otsene aluspind kobe oleks.

Olemas on mul siis suuremas koguses 2cm lamineeritud saepuruplaate.
Millistes kohtades oleks soovitav seda topelt panna, kui seda üldse on vaja teha?

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2005 01:58 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
See pildil toodud konstruktsioon on tugev küll - kokku jääb kapp toetuma ju vähemalt 4 servale. Et pikali ei kukuks pane tagasein kah laminaadist. Kui ma ise teeksin, siis üritaksin selle keskmise koha siiski praktiliselt ära kasutada ja sinna riiuli või kapi tekitada. Pealmise plaadi kohta on siin kõik juba arvamust avaldanud, ei hakka üle kordama.
Ja kui konstrui osas kõhklusi on, siis lase kasvõi googlel mõned asjakohased pildid leida:
http://images.google.com/images?q=aquarium+stand


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2005 09:31 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
tere,

ma ise suurem asi meistrimees ei ole a võtaks kah törtsu sõna. sellise loo räägin teile: hallidel ammustel aegadel oli mul 189 liitrine kast. toetus ta kahe laminaadist kapirajaka otsa. just nii, et koormus oleks jaotatud mõlemale kapile kenasti. seisi püsti küll, suisa aastake või nii. siis aga võtsid kapiraisad kätte ja turritasid oma pealmised plaadid ülesse. ja loomulikult ikka kahe kapi need otsad mis omavahel kokku lükkatud olid, nii et akvaarium seisis teravikul. kaua ei seisnud. naaber tuli kurtma et ma märgan tal lage. sis sai muretsetud 300 liitrine kast ja ilus töötasapind, mis oleks täpselt nende kahe kapi pikkune. paksus on sel plaadil törts alla 3 mm. ja istub nigu miška... juba mõnda aega. väsimise märke ei ilmuta.

...et siis selinne asi tuli meelde.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver