foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Elu ümberkolimine
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2005 08:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Niisiis olen nüüdsest Juwel Rio 180 õnnelik omanik ja teen plaane kuidas oma vana 110L purgi sisu uude ümber kolida. Kuna mul on plaan uus akvaarium panna täpselt samale kohale kus vana praegu seisab, siis peaks see lõplik ümbertõstmine toimuma suhteliselt lühikese aja jooksul.

Plaan on siis esialgu selline: Lähemal ajal vahetan vana akvaariumi EHEIM 2322 filtri välja uue akvaariumiga koos saadud Azoo CF-1500 vastu. Kogu vana filtri sisu läheb uue sisse pluss siis veel vastavalt uut substraati nii palju kui vaja on. Filter käib vanas akvaariumis umbes kuu aega, kuni ma siis kolimise tegelikult ette võtan.
Kolimise ajaks lähevad vanast akvaariumist vesi ja kalad ajutiselt elama 60 L plastmassvanni ja kõik ülejäänud vesi ka kuhugi nõudesse tallele. Filtri panen selleks ajaks kaladele vanni.
Vana akvaariumi pinnas läheb uue akvaariumi pinnase pealmiseks kihiks. Pesta seda ei kavatse, ainult nii palju kui vanast akvaariumist välja võtmisega läbi loputatud saab.
Kui siis uus akvaarium paika saab ja taimed istutatud, siis läheb sinna see ülejäänud vana vesi, mis kalade vanni ei mahtunud + paarkümmend liitrit uut vett.
Paari päeva pärast loodan kalad koos ülejäänud vana veega kah uude kasti tõsta.
Ja edasi siis tasapisi uut vett juurde, kuni akvaarium täis saab.

Mõtlesin kunagi, et kui uue akvaariumi kunagi sisustan, siis panen mulla ka põhja, aga praegu ma pole päris kindel, kas sellise kiirkolimise puhul see kaladele väga hea oleks.

Uus akvaarium ise ei ole tegelikult uus . Eelmisel omanikul oli see mereakvaariumiks. Vahtplastist tausta küljes on üsna palju eelmise elu jäänuseid. Lasin akvaariumi vett täis ja lasin sinna hulga tigusid sisse jäänuseid hävitama. Kuna kolimiseni esialgu aega siis jõuab võibolla veel midagi muudki katsetada.

Selline plaan siis avalikuks aruteluks ja kommenteerimiseks...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Elu ümberkolimine
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2005 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
p6lts kirjutas:
Mõtlesin kunagi, et kui uue akvaariumi kunagi sisustan, siis panen mulla ka põhja, aga praegu ma pole päris kindel, kas sellise kiirkolimise puhul see kaladele väga hea oleks.

Vaevalt kaladel sellest miskit on, pigem tasub mõelda kas muud mullapinnase head ja vead Sulle endale meelepärased on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2005 12:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Niisiis vahetus on nüüdseks tehtud ja toimus kõik iseenesest kiiremini kui esialgu plaanis oli. Uus filter käis vanas akvaariumis 3,5 nädalat. Kalad elasid oma ajutises vannis ainult u 24 tundi.
Pildid erinevatest etappidest: http://www.pilt.ee/view/596616/
Vana akvaariumi kruus läks tegelikult uude alumiseks kihiks. Mulda ei pannud, küll aga läks alumisse kihti ka JBLi Florapoli väetis.
Kruus on Ruduse graniitliiv.
Küttekaabel veel ei tööta, kuna ei ole omale termostaati jõudnud hankida ja pidevalt sees hoidmiseks on 100W liiga palju.
CO2 on ka esialgu pärmipudelist ja mullidest osa läheb skimmerisse osa veepinnale. Lähemal ajal plaanis balloonile üle minna.
Valgust on 4x30W, kõik 4 lampi on erinevad, aga kuna nad on kõik ka kasutatud, siis lähevad samuti millalgi väljavahetamisele.
Kadude hulka tuleb seni kanda üks flying fox, kes oma nime õigustamiseks kalade ajutisest tünnist välja hüppas :(
Vee näidud 4 päeva peale kolimist:
Gh 12
Kh 7
pH 7,24
NO2 0,025
NO3 10
Fe 0
CO2 arvutatud 11,3

5 päeva peale sissekolimist otsustas
Herotilapia multispinosa paar marja heita.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 06:15 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 08:56
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn
mina olen nüüdsest Juwel 110 omanik ja teen plaane, kuidas ümberkolimist teostada 54l akvast. uude akvaariumisse panin põhjaks 2,5l JBL AqyaBasic plus pinnast taimede jaoks. Pakil küll kirjas , et see 50l jaoks, aga müüa ütles, et piisab. Võibolla oskab keegi seletada selle pinnase head ja vead. Kruusa on 12 kg 2-6 mm. läbimõõduga. Taimi kavatsen ka istutada, selle jaoks pinnas saigi pandud.
kaladest on Gyrinoheillus, Betta Splenders, gupid. kuidas nende kolimisega on, kas järjekord on oluline või peab panema ühe kala ,näiteks Gyrinheilluse enne ja ootama ja siis teised...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 07:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Lugesin, et sa müüd vana ära ja oled nõus vee ka uuele omanikule kaasa andma. Ma soovitaks selle vee ikka võimalikult väheste kadudega uude akvaariumisse tõsta ja soovitavalt võimalikult vahetult enne kalade ümberasustamist.
Vana akvaariumi filter võiks ka mõnda aega uues akvaariumis töötada samal ajal uue filtriga.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver