foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 09:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Ise ma seda täpselt ei tea, aga kindlasti on mônel kaaskodanikul kogemusi sel alal. Kuidas peab objektiivi ava olema, teravussügavus, kas/kuidas/kasüldse kasutada välklampi jne jne.
Hakkas pinda käima see kodulehtede kallal ilkumine. Voorusvööga sündinud teema "Kodukas" ei anna ka erilist haridust peale selle, et tegu on akvaristikafoorumiga.
Aga moderaatorit vihastanud ilkumise esmapôhjuseks on ikkagi ebakvaliteetsed kalapildid kodanike kodulehtedel.
Fotograafid, juurite ehk selle kurjajuure välja?

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 10:25 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kuna enamikul on kasutada odavad digiseebikad (misiganes nime ja vääringuid nad ise kasutavad), siis ega midagi väga lustilikku ei saagi tulla. Eriti liikuva objekti puhul.
Seninähtud piltidest järeldub kaks kõige põhilisemat viga (eeldusel, et akvas on korralik valgustus):

* valgustatud toas pildistamine (võiks tulla kõne alla vaid interjööripildi puhul)
* välguga pildistamine (võiks kasutada vaid mingi konkreetse makrovõtte puhul - näiteks esiplaanil olevate kalade, kalapoegade jmt ülesvõtmisel)

Neid asju peaks saama iga seebikaga vältida... :idea:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 03, 2004 12:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Oleneb jah hästi palju fotokast - ma avastasin, et paremad pildid kalade puhul ja kergem teha siis, kui muud asjad automaatseks jätta ja säriajaga mängida ja muidugi ilma välguta - sõltub valgusest , aga saab ka liikuvad kalad peale suht selgetena.
Mind küll väga huvitavad kõigi siinolijat pildid sõltumata kvaliteedist. Juhul, kui kvaliteet selgelt kehv või kiirustades või suvakalt tehtud, siis pole ju muidugi vaja teemana üles panna ja kommentaare lunida... Keegi sai siin millegi taolisega hakkama...
Mul aparaadiks seebikas Olympus C-50. Mul korraliku masinaga saab paberile ainult teha kahjuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 03, 2004 02:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2004 07:46
Postitusi: 11
Asukoht: Rapla
Üritan siis paari sõnaga aidata...

Esimene ja minu jaoks kuldne reegel on statiiv. Akvaariumit pildistades on valgust alati vähe ja reeglina (mitte juhul kui kasutatakse täiendavat välklampi) on tulemuseks vaid udukogu.
Kui akvaariumis puuduvad kalad ja statiivi nõue täidetud, on asi suhteliselt lihtne. Liikuvaid objekte kaadris ei ole, võib kasutada ülipeene teraga (kasvõi nt. ISO 50) filmi ja säri küündigu kasvõi mitmetesse sekunditesse. Lollidele, kes läbi oma vigade soovivad õppida, soovitan jätta õhupumba sisse ja pärast teha omad järeldused ;)
Kaladega kui liikuvate objektidega on asi aga keerulisem - mängu tuleb säriaeg. Kogemused näitavad, et tõeliselt uimaste kalade pildisamiseks käib läbi häda säri alates 1/60s, enamikel juhtudel aga tuleks arvestada vähemalt 1/125 sekundiga. Kui nüüd on veel vaja kasutada suhteliselt väikest ava, et säilitada mingisugunegi teravussügavus, tekib probleem - vähe valgust. Enamikel juhtudel ei jää muud üle, kui kasutada välklampi, teine variant on see, et akvaarium peab olema valgustatud võrdselt lennuvälja maandumisrajaga - valguse probleem lahendatud ;) Välklambi kasutamise puhul peab veel silmas pidama klaasile tekkivaid peegeldusi, selleks tuleb pilt teha alati klaasi suhtes nurga all. Mina isiklikult olen seni suutnud veel välklampi vältida - tulevad naturaalsemad pildid. Siiski enamik pilte, mida netis võib näha on tehtud kasutades välklampi ja ka nii võib saada täiesti kena tulemuse.
Rohkem midagi pähe ei tulegi hetkel, kindlasti läks mõni pisiasi meelest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 03, 2004 03:18 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
See akvaariumi pildistamine on üks nuhtlus. Endal on suht ürgaegne digi-Canon ja selle valgustundlikus on kehvavõitu. Kui säriaega sättida lühemaks, jäävad kalad selged aga pildi värvid lähevad niipalju untsu, et hiljem ei saa ka arvutis neid enam "naturaalseks".
Normaalse säriajaga jäävad kalad päris udustena peale. Ainuke variant mingeid enamvähem pilte saada ongi valguse lisamine ja fotoka toetamine alusele. Ausaltöelda on see üks paras nikerdamine ja võtab palju aega ja kannatust - oma akvaariumielu kulgemise ülesmärkimiseks lepin tavaliselt udukalade piltidega ;)
Välklamp muudab jällegi akvaariumi värvigamma täiesti teistsuguseks - ilma välguta ja välguga pilte kõrvuti vaadates oleks nagu rohelist ja sinist filtrit kasutatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 14, 2004 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
:D kuna tegelen nats fotograafiaga võin kinnitada, et digikaameraga saab väga edulised pildid. Mõtlen just tavalist seebikat. Kuna klaas niigi peegeldab siis püüa seda vähemalt aknast langeva päevavalguse eest kaitsta st. tee pilti õhtul ja ette tõmmatud kardinatega. Akvaariumis peab muidugi tuli põlema :) . Pildista väikse nurga all ,siis ei jää välgu peegeldust.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2004 01:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 17, 2003 07:42
Postitusi: 5
Asukoht: Keila
Ja kui Sa inglise keelest midagi aru saadu siis siin on ka ühtteist
http://www.fishprofiles.com/interactive ... p?id=25580

_________________
~100l (detsember 2003)
Guppyd, Red Wagtail Platyd, Barbused, Ancistrused
+ 5 liiki taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 05, 2004 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
siia teemasse sobib suurepäraselt ka järgnev artikkel (ing.k): http://reefkeeping.com/issues/2004-11/gr/index.htm

Kellele sellest väheks jäi, võib vaadata Aquatic Plant Centrali vastavasse alafoorumisse: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... m.php?f=18

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 19, 2004 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 10:02
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
Välk, muide, on lausa hädavajalik ja ainuvõimalik vahend, et ilusaid pilte saada. Nii et olen üllatunud vastupidistest arvamustest siin. Ilmselt on need tingitud lihtsalt teadmatusest. Välk peab olema fotoaparaadist eraldiseisev. See tuleb paigaldada akvaariumi otsa, kui pilti soovitakse teha akvaariumi eest. Miks välk, mitte mingi muu valgustus? Esiteks ei suuda muu valgustus enamasti piisavalt valgust tekitada, teiseks on välgu valgus täpselt fotode jaoks mõeldud "värviga". Kõik halogeenid, hõõg- ja päevavalguslambid rikuvad piltide värvid täiesti.
Kui soovitakse kalu pildistada detailsemalt, tehakse sageli nii, et pannakse üks lisaklaas akvaariumisse esiklaasi ja kala vahele. Seda muidugi ei suruta sinna, aga piiratakse kala võimalusi akvaariumi tagaseinapoole liikuda küll.
Kõige olulisem on pildistamisel siiski valgus ja korralik statiiv. Soovitavalt on fotoaparaat distantspäästikuga, sest ehkki aparaat statiivil seisab, vajutatakse sõrmega pildistades see siiski hetkeks paigast ära. Halbades pildistamisoludes - nagu läbi klaasi vees liikuvate kogude pildistamine alati liiga väheses valguses - sellest täiesti piisab, et pilt udune tuleks.

Edu!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 19, 2004 02:09 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Hea artikkel
http://aquatic-photography.com/phpBB2/cms_view_article.php?aid=4

Seal on tegelikult terve akvafotograafia foorum http://aquatic-photography.com :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 19, 2004 03:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
minu pildid on tehtud nii:
1. akva klaas puhtaks
2.tuba pimedaks
3.kaamera statiivile ja otse vastu klaasi
4. teravustamine manuaali peale
5.välgu võimsusega ja säriga mängida kuniks on ok

ja siis kalu ootama(mingi kleebiotav sööt oleks abiks)

sellise klõpsutamise viisi juures peab taustaks jääma mõni taim või kivi,
et tagaklaas välku tagasi ei laksaks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 09, 2005 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
vahelduseks üks artikkel:

http://www.infonet.ee/~foto/seeb_plain.htm

Tsiteeri:
Hea foto "seebikarbiga"

(Jah, see on võimalik)

Tõenäoliselt, hoides käes enda kompaktkaamerat ("seebikarpi") ja vaadates rasket kallist Canonit raske kalli zoomiga, mis ripub teie pooltuttaval professionaalsel fotograafil tähtsalt punnis kõhul, olete kogenud tunnet, et te pole fotograafia alal täisväärtuslik. Unustage see! Paljudel juhtudel on teil samapalju shansse teha hea foto nagu temalgi. Mõnikord - rohkem. Kas ütlen, miks?


_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Kõik paremad pildid on tulnud hoopis välguga tehes, aga ilma välgupeegelduseta klaasil on see üpris raske ja ega kalad seda välku kah eriti ei fänna. Minu omad pole õnneks eriti närvilised selles suhtes aga uusi kalu välgutama küll ei soovita hakata. Probleemiks hoopis see, et ei oska suuremahulisi pilte foorumiks vajalikku mõõtu saada ja siin ongi ülejala tehtud miniresolutsiooniga pildid. :D

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri: Hi!
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 20, 2006 10:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 18, 2006 08:53
Postitusi: 24
Asukoht: Lääne -Virumaa.
Tere aga kui ma välguga pildistan siis põgenevad kalad ära (vähemalt mul)... :lol: :?

_________________
54liitrit:
2 ancistrust(suured;emane,isane)
100 prügitigu
1 molly
2tiigrit
2 neooni


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 25, 2006 12:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
mul kaa 8) algul tegin küll välguga aga nüüd enam mitte ja poole paremad pildid tulevad- minu arvates- just kalu pildistades- loomulikumad...muidugi on mul tegemist sisseehitatud välguga, st seebikarbiga. Muidu ma täielik võhik selles vallas, lihtsalt meeldib katsetada.

_________________
200 l
20 l


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver