foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vetika kasvatamine toiduks
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2016 12:48 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mul on 84L akvaarium, vetikaga probleeme pole, pigem tundub, et teda võiks rohkem olla.
Valgustus on tihtipeale ca 12 tundi küll sees, aga mul on ainult üks päevavalguse pulk akva peale ja nüüd on kardhein ja kasvav hunnik taimi, kes toitaineid tarbivad. Vett vahetan 30%, nädalas, stocking level on 100% lähedal ühe veebikalkulaari järgi ja sifoonin kaa ikka.
Kõik elanikud on suured vetikasööjad - mollyd, ancistrus, eriti tigu.

Mõtlesin, et vahva oleks neile ise kivide peale vetikat kasvatada ja siis neid kive akvasse näksiks panna.
Otsisin ja leidsin juhendi sellest, kuidas vetikat kasvatada, ehkki ei ole kindel, et saan ma nii ikka rohevetika, mida mu tegelased söövad ja kuidas selles purgikeses veevahetusega on (pm palju valgust, akva vesi, paar kivi, pisut kalatoitu karbikesse oli juhend)

Siit foorumist lugesin ainult artikleid sellest, milliseid suuri probleeme vetika vohamine tekitab...nii et on see mul üldse hea mõte, panen ehk midagi vohama? Või harrastab keegi veel sellist asja?


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 25, 2016 05:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 04, 2013 04:31
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Olen kuulnud sellistest variantidest, et vetikat kasvatatakse kontsentreertult sumbas, just selleks, et vee kvaliteeti parandada. Selleks on vaja soodsat pinda ja tugevat valgust väikesele alale. Välismaa keeles kutsutakse seda lahendust algae scrubber'iks. Vetika vohamine probleemiks vast esteetilises mõttes.

_________________
180 tuleb veel tagasi


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2016 12:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Guugeldasin seda, üpris huvitav


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2016 08:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Arvan et Su taimed suretavad vetikat. Viska nad välja ,ja 1 nädala jooksul kattub klaas helerohelisega. :lol:(sulatõsi :wink: )


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2016 09:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
:D Kui valima peab siis valin ikka taimed.
Olen neile paar korda norit andnud, seda vetikat mida sushi ümber keeratakse, söövad isukalt, vist sobib.
Spirulina tablette uurisin kaa, müüja sõnul pidid väga vett "õliseks" tegema.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Veebr 26, 2016 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Spirulina tablette annan oma kaladele alati kord nädalas (peale puhastust, nagu kompensatsiooniks rahu rikkumise eest :) ). Seni pole probleeme märganud. Vahest asi selles, et annan vaid korra nädalas.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver