foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure ilmselt rohevetikaga
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 27, 2015 02:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 22, 2006 09:19
Postitusi: 12
Asukoht: Harjumaa
Tere!
Mul mure oma akvaga - minu akvaarimu on seest poolt klassil peenikeste rohekate täppidega kaetud ja seda raske maha sada, samuti tekib nagu vatimoodi rohkeline ollus taimedele, mida saab eemaldada kahva või käega.
Akva asub küll akna lähedal kuid aknapoolne osa on kaetud taustaga ,et liigne valgus sisse ei pääses.
mida ma saaksin teha et sellest vabaneda?

_________________
Merpa


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 27, 2015 10:01 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2015 12:38
Postitusi: 42
Pildid: 3
Milline valgustus on akvas ja kaua see põleb ööpäevas?
Mis kalad, kuipalju ja kuidas toitmine käib?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2015 12:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Väga suure tõenäosusega on põhjuseks liigne valgus, nii et tõesti huvitaks milline valgustus ja kui kaua põleb. Kui üle 12 tunni, siis on põhjus leitud. Kui taimerit pole, siis on tagumine aeg soetada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2015 12:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 22, 2006 09:19
Postitusi: 12
Asukoht: Harjumaa
Tänan!

Valgustiks on väike ledlamp -võimsust ma ei tea. ilmselt 25 vana järgi ja see tõepoolest põleb pidevalt :(
Kui nüüd valgusti välja lülitan kas siis vetikas kaob ise ära või pean midagi veel tegema?
KAs pean terve akva tühjaks tegema ja siis seinad puhastama või on muu võimalus ka?

_________________
Merpa


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2015 12:56 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2015 12:38
Postitusi: 42
Pildid: 3
Kalade kogus ja söötmine? Akva suurus? Filter? Kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad?
Kui mul oli 63l kuldakala + õunakas, siis sellel põles 11w 6h päevas, süüa sai 1x päevas ja vetikat ikka oli. Akvat puhastades lasin käsnaga taimede lehed üle. Kuldkala puhul tulid kõnealla ainult tugevalehelised taimed.
Järgmine variant oli 1 betta + 10 tetrat + õunakas. Valgus 11w + 9 w 3,5h + 7,5h päevas, süüa said 1 x päevas. Vetikas taandus vaikselt, aga tuli kohe tagasi, kui seoses fassaadi renoveerimistöödega kiletati kinni aknad, ja ma lisasin akvale juurde kokku 3 tundi valgust. Hakkas uuesti taandma, kui viisin valgusrežiimi tagasi endiseks.
Hetkel 1 betta + õunakas. Valgus põleb 3,5h + 7,5h, süüa saab 2x päevas ja vetikas taandub vaikselt ja on rohkem alles veel vanemate lehtede servades, kust seda on praktiliselt võimatu kätte saada. Uutele lehtedele enam ei teki.
Kui vett vahetad, siis lükka klaasid nt. pangakaardi servaga puhtaks, ja taimed käsnaga üle, vaata üle oma kalade toitmine. Kui neist jääb palju üle, siis, on vetikal süüa ka. Lisaks osta taimer ja reguleeri valgusaega akvas.


Viimati muutis Kraabus, Esmaspäev Dets 28, 2015 09:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2015 03:18 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 22, 2006 09:19
Postitusi: 12
Asukoht: Harjumaa
TÄNAN!!!!
Head vanaaasta lõppu!
Merpa

_________________
Merpa


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver