foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Karantiini või mitte ?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 09:48 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Arvamus poest ostetud kalade karantiinvajadusse on erinev? Olen 15 aastat akvaariume pidanud. Kahel korral 10 aastase vahega olen toonud sisse ichi. Seda oleks saanud ehk karantiiniga vältida.
Samas on tühja klaspurki paigutmine stress ja kindlasti on karantiinikvaarium ka väiksem kui õige.

Tahaks minna nüüd oma viimasest jamas laastatud akvaariumisse uusi asjukaid tooma. Karantiinikast on ka valmis, aga olen endiselt kahe vahel, kas hakata jamama või mitte. Minimaalne mõistlik karantiiniaeg on 4 nädalat, aga see tähendab ka ülerahvastatust väiksemas akvaariumis.

Hankele lähen seekord kohta, kust ma kunagi mingit jama pole kaasa saanud ehk Kalakesse, aga kuidas ikkagi oleks õige ....

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karantiini või mitte ?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 11:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Kalakesest pole haigusi karta. Nad hoiavad kalu ise küllalt kaua karantiinis ja seda kohe päris avalikult. Kui ei usu, siis mine vaata, uus kalapartii peaks praegu karantiini siltide all olema ja osta suurt midagi ei saagi vist.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karantiini või mitte ?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma soovitaks Tartu mnt. poodi. Ka kindel värk. Ning Mulla tänava oma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karantiini või mitte ?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 11:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Seekord tõin omale asukaid Tartu manteelt, sest Kalakeses oli praegu tühja võitu ja ei ühtegi neist, mida ma tahtnud oleks. Mulla tänavalt olen korra Ichi sisse toonud ja see mind väga rõõmsaks ei teinud. Tõsi ich võib lüüa välja ka stressist ja oli seegi üle 10 aasta tagasi :D, aga ei olnud tore ning ei jäänud praegu tee peale ka.

Aga Tartu mnt. pood oli tore nagu alati. Muretseti veel kui kaua transport aega võtab ja pandi hapnikutabletki kaasa :)

Aga teema jätkuks- otsustasin kalad otse kasti lasta, et nad saaks stressi võimalikult ruttu maha. Kallasin JBL Acclimoli ka veel sinna järgi ja jään lootma, et sedakorda ei tule kahetseda.

Uuteks asutakateks 6x Sumatra barbuse rohelist varianti (triibulist polnu d:)) 4 Kloun Botiat ja 4 Pangio Kuhli nimelist tegelast. Viimased ei olnud kindlasti plaanis, aga tundusid ägedad. Kuigi nojah akvaariumis kadusid nad kohe ära ja näha neid pole. Ning raamatust lugesin, et nad eelistaks happelist vett, aga ma saan selle harva alla 7,2:( Ons kellelgi kogemusi nendega, kas peavad ka pisut alselises vees vastu?

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri: Re: Karantiini või mitte ?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 25, 2015 10:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma oleks ikka mõnda ega vähemalt suuremas anumas aklimatiseerinud uusi kalu. Erinevus ei pruugi olla mitte ainult vee temperatuuris, vaid ka pH-s näiteks. Acclimol igati hea asi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver