Korralise akva hoolduse käigus juhtus mul järgnev asi. Akvapõhja sifoonimise, veevahetuse ja
ise kombineeritud eelfiltri puhastuse (nädalaga määrdub) käigus sätin alati välisfiltri väljavoolu täiesti miinimumi peale. Vastasel juhul hakkaks vesi akvast tugeva väljavoolu surve tõttu põrandale pritsima. Hoolduse käigus ma tavaliselt välisfiltrit pikemaks ajaks ei peata.
Eelfiltri svammi puhastamisel lülitan korraks välisfiltri vooluvõrgust välja. Kuna korraliku sifoonimise käigus toimub ka veevahetus, siis veepiir jõuab välisfiltri sissevooluni. Seega tuleb enne välisfiltri sisselülitamist filtri küljes oleva mehaanilise nupuga vesi korralikult uuesti sisse- ja väljavoolutorustikku pumbata (et õhk sisse ei jääks). Lõpuks jõuan nüüd asja tuumani.
Nimelt ma unustasin välisfiltri väljavoolu kraani/kangi miinimum asendisse ja hakkasin jõuliselt JBL filtri mehaanilist nuppu pressima. Andsin siis välisfiltri mehaanilisele nupule 10-15x kiiret ja jõulist nupu pressungit. Tulemus ei lasknud ennast kaua oodata, mõne sekundilise viivitusega hakkas välisfiltri sulguritega fikseeritud ühenduskohtadest akvavesi aluskapis igas suunas pritsima ja voolama. Tekitasin akva kappi ja põrandale korraliku loigu. Mõtlesin koheselt et no näed, õnnestuski JBL välisfilter korralikult "peeti" väänata! Kõrvaldasin pisiuputuse ja kontrollisin üle välisfiltri sulgurid ja tihendid, õnneks oli kõik korras.
NB! Kui sa hoolduse käigus sätid JBL välisfiltri väljavoolu miinimumi peale ja hiljem korraks peatad filtri siis enne kui sa hakkad filtri mehaanilist nuppu vapralt pressima kontrolli üle kas ikka oled filtri väljavoolu kraani/kangi tagasi maksimum asendisse sättinud. Kui välisfilter on juba käivitunud siis on hiljem vajadusel aega küll väljavoolu sättida uuesti miinimumi peale.
Tagantjärele mõteldes tundub mulle kuidagi imelik et ma suutsin oma ihurammuga välisfiltri mehaanilist nuppu pressides tekitada uputuse laadse olukorra. Hea veel et ma seda JBL välisfiltrit täiesti katki ei pressinud. Vägitükist jäi pisut puudu.