foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 03:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Tahtsin lihtsalt informatsiooniks teada anda, et kui te uue tilgatesti ostate või teil on see kauemaks seisma jäänud siis võivad tilgatestid hakata näitama madalamat näitu. Kõige rohkem juhtub seda testidega, mis koosnevad mitmest lahusest.

See tuleneb sellest, et osaliselt lahus ajaga settib pudeliseintele ja sellega muutub lahus lahjemaks.

Asjale väga lihtne lahendus. Paar nipsu pudeli pihta või koputad vastu lauda ja loksutad 2 min.
Kord nädalas kasutamise korral piisab 60s loksutamisest.

Endal näitas NO3 test ebanormaalselt väikest näitu (vähem kui 0,5) peale loksutamist näitas kuskil 7 lähedal, millega suudan leppida :).


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 06:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 23, 2012 02:31
Postitusi: 95
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Ok väga hea info.
Olin just uurimas milliseid tilgateste mulle kui
algajale vaja on ja mis ma siis ostma peaks.
Ja langetasin otsuse JBL Testlabi kasuks mis küll on väga
kulukas aga samas kõik olemas.
Loodan, et siis ka ära kuluvad enne kui säilivus läbi saab .

Head Uut Aastat teile kõigile !

Ele


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 09:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Nende tilgatestidega on ikka paras mängitamine.

Ei tea kas on olemas ka selliseid tilgateste mis ei söövita käsi, ei kahjusta hingamisteid ja ei haise nii hirm jubedasti. Vähemalt minul on olnud tilgateste mille pudelikesele oleks ehk kõige kindlam kleepida meelespeaks surnupealuu. :lol:

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 10:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 23, 2012 02:31
Postitusi: 95
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Oh õudust ...... kas need ribatestid siis ei aja kohe kuidagi asja ära ve ?
Äkki peaks ikka ribad ostma arvestades, et mul 2 väikest last kodus ...
Jään ootama arvamusi...


Ele


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 10:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ehh. Kui seda töksi just ise ei nuusuta või kätele määri, pole küll probleemi. Ribatestid on ebatäpsed, kui tilgatestid olemas, siis pole küll mõtet ribateste osta. Väikeste laste käeulatusest tuleb muidugi kaugemale panna, aga sama on ju ntx ravimite, äädika jpms.-ga.
Kui ise alustaks, ostaks:
Seachem ammoniaagi püsitest
JBL NO2 test
JBL NO3 test
JBL PH test (mitte 3-10, vaid 6-7,5 skaalaga!)
KH test oleks vast ka mõistlik, GH test on aga suht mõttetu (OK, üks kord on ehk mõtet testida, kas selleks aga igaüks peaks testi ostma, on küsitav).
Kui taimedega plaanis mässata, siis võib tulevikus kaaluda Fe ja PO4 teste - aga saab ka ilma läbi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 01, 2014 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jah, raske on anda selles suhtes täit nõu.
Kuidas nüüd ütelda, täpsust armastavad proffid akvaristid kasutavad ainult tilgateste, veel kõvemad ei kasuta eriti üldse veeteste ("akvaristiline elukogemus").

Mina olen akvaristikas amatöör, mul on kodus kaks mitte eriti suurt last (animafilmide kummardajad) ja mina kasutan vajadusel ribateste, parem ikka kui "kaardimoori ennustus". Haisvaid tilgateste olen kasutanud ainult 2x ja nüüdse seisuga olen need ära peitnud sügavale kapipõhja. Peaks nendest tilgatestidest üldse loobuma. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 12:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mul pisikesed kodus üks pea 3a. ja teine 4.5 ja nemad teavad, et need mürgised ja nagu nad ise ütlevad: hirrrrrmus ohtlikud. Abiks on olnud siin ka muidugi jussi multikad, kus ühes osas seletati koduseid mürgiseid vedelikke ja vanem poiss pani selle kõrvataha. Hoolas olen ikka ja mängimiseks neile ka ei anna neid. Endal kokkupuuted vedelikega puuduvad aga tänapäeval on minu arust kõigil veest erinevatel vedelikel ohutuskaart kaasas. Mõnel karastusjoogil peaks ka olema :lol: Käsi pesen peale kasutamist ikka ja kasutamise ajal silmi ei hööru. Mina nendes mingit ohtu ei näe.

Ribateste olen ise ka alguses kasutanud. Ainukesed, mis minu omadel enam vähem näitasid oli no2 ja no3... Neid muidugi algul vaja läks ka. Ülejäänud näitasid aiateibaid. Sama hästi oleks võinud ennustada, mis ph v kh on? Aga alguseks piisasid.

Nagu rein ka mainis siis algul tähtsad nh3, no2 ja no3 testid. Need testid hoiavad su kalad elus :lol:. Taimede jaoks oleks vaja kh, ph(mina ostsin ikka selle 3-10 ja pärast kirusin, nüüd kasutan digitaalset), nende kahe eelmisega saab arvutada co2 siis veel no3, fe ja po4. Aga neid teste läheb vaja kui makroväetistega mässama hakkad.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 12:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
andrep kirjutas:
Nagu rein ka mainis siis algul tähtsad nh3, no2 ja no3 testid. Need testid hoiavad su kalad elus :lol:. Taimede jaoks oleks vaja kh, ph(mina ostsin ikka selle 3-10 ja pärast kirusin, nüüd kasutan digitaalset), nende kahe eelmisega saab arvutada co2 siis veel no3, fe ja po4. Aga neid teste läheb vaja kui makroväetistega mässama hakkad.

Sellega ma päris nõus pole, et taimede jaoks on vaja PH ja KH teste - CO2 taseme leidmiseks on nad jah pisut paremad kui mitte midagi, aga mõlemad on suhteliselt ebatäpsed ning seega ka tulemus ei saa olla täpne. Taimede jaoks on ikkagi mõistlik kasutada CO2 indikaatorit ehk püsitesti, ntx sellist. See näitab pidevalt CO2 taset, PH ja KH testi abil tähendab iga näit eraldi testimist - palju vaeva ja kulukas kah, kui aga asi untsu läheb, ei tarvitse ikkagi märgata, sest mitu korda päevas ju ei testi.
Veel. On võimalik läbi saada ka üldse teste kasutamata. Seda siis, kui akvaariumi sissetöötamisel kasutada suurte veevahetuste varianti ja hiljem taimede väetamisel EI meetodit. Testid annavad teada, millal olukord akvaariumis nõuab veevahetust jääkainete väljaviimiseks või väetiste lisamiseks. Kui regulaarselt viiid veevahetusega piisavalt jääkaineid välja ja väetiseid sisse, siis polegi otsest vajadust testimiseks. Testida võib loomulikult ka siis, annab lihtsalt lisaturvalisust.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 12:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nõustun selle ph ja kh arvutamine co2 pole kõige mõistlikum :P ... Endalgi tegelt püsitest. :P


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 01:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu arust on JBL-i tilgatestidel titekindel kork peal. Vahest ei saa ise ka lahti.

Minu arust paanika tilgakate mürgisusest on asjata suureks puhutud. Nagu Rein mainis, nii on kodus olemas ka äädikas ja jumala tavalise korgiga. Kindlasti on peres ka apteek ja muid hirmsaid asju (tuline vesi...) Tuleb lihtsalt tähelepanelik ja ettevaatlik olla.

Ise olen kasutanud oma kuus aastat tilgateste ja pole kordagi neid kartnud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 09:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 23, 2012 02:31
Postitusi: 95
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Aitäh jälle teile kõigile. Küll on hea kui on selline koht kust saab nõu.
Samas õige, äädikas kapis ja ega kui uks kinni lapsed niisama mingit jama jooma ei lähe.
Apteek on ka kõrgel kõrgel... kuigi neile väga meeldib rohtu võtta aga teavad, et ise ei tohi emme annab kui vaja.
Ostan siis need tilgatestid mida Rein soovitas ja kui hiljem vaja ostan teised juurde.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver