foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 12:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2004 03:52
Postitusi: 51
Asukoht: Tallinn
See võib küll rumal küsimus tunduda, kuid vaatan siin pilte ja on akvasid, mis on taimi tihedalt täis, kuidas neid puhatstate taimi kahjustamata, välja võtmata,kui tihti?
Millega klaasi seest puhastate?Mis abivahendid kellgil on?
Mul hetkel vaid tehistaimed sees ja kui puhastan siis naad kruusast välja võtan, neid ju lihtne tagasi panna, sifooniga siis puhastan/tuuseldan seal kruusas.
Tahan lihtsalt plastmassi elusate taimede vastu vahetada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
ma puhastan taimede vahel kah sifooniga, tule nad kuskile kruusast välja, kui siis imetillukesed ja nö. olematute juurtega tulevad kaasa, kuid need saab tagasi panna. klaasi puhastan tavalise nuustikuga, mida ka nõudepesuks kasutatakse ja ajab asja väga hästi ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 02:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Asi on ju ka selles, et ega sa taime juurte juures ei tahagi selle shifooniga mingeid vägitegusid teha, kuna see "mustus" on ühtlasi toitaineteks taimedele. Seega pole vaja põhjani läbi pressida shifooni vaid ainult pealmine sentimeeter-paar nii, et lendleva sodi välja saaks. Ja seda on taimede vahel rahulikult toimetades lihtne teha üldjuhul. Seal, kus muru on, seal kruusani üldse ei jõua vaid sasid niisama rohu sees, et jällegi lendlev osa välja saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 02:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2004 03:52
Postitusi: 51
Asukoht: Tallinn
Hard kirjutas:
Asi on ju ka selles, et ega sa taime juurte juures ei tahagi selle shifooniga mingeid vägitegusid teha, kuna see "mustus" on ühtlasi toitaineteks taimedele. Seega pole vaja põhjani läbi pressida shifooni vaid ainult pealmine sentimeeter-paar nii, et lendleva sodi välja saaks. Ja seda on taimede vahel rahulikult toimetades lihtne teha üldjuhul. Seal, kus muru on, seal kruusani üldse ei jõua vaid sasid niisama rohu sees, et jällegi lendlev osa välja saada.


mhhh muru :shock: :roll: minu jaosk midagi uut :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 02:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2004 03:52
Postitusi: 51
Asukoht: Tallinn
kaua keskmiselt need taimed üldse vastu peavad, kui just kalad hirmus agaralt neid ei hävita?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2005 11:58
Postitusi: 28
Asukoht: saku
icc ma ei oska küll öelda kaua taimed vastu peavad mu arust nii kaua kuni sa neid õue ei viska akvast.aga minu arust taimed kasvavad nii kiiresti ja ajavad võrseid et suurem mure on kellele neid ära anda:D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 02:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2004 03:52
Postitusi: 51
Asukoht: Tallinn
vwsr kirjutas:
icc ma ei oska küll öelda kaua taimed vastu peavad mu arust nii kaua kuni sa neid õue ei viska akvast.aga minu arust taimed kasvavad nii kiiresti ja ajavad võrseid et suurem mure on kellele neid ära anda:D


nii kui lisalambid külge saan olen lahkelt nõus neid vastu võtma
nimelt korra olid mul päris taimed sees aga kuidagi niruks läksid jne aga no nüüd olen nac targem ja arvan et valgust liiga vähe oli, kõigest üks lamp see 18-ne, akvaarium 96 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 27, 2005 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 01:23
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn, Tondi; Elva
Ainult korralikust lambist pole ka abi. Mul on üsna uus akva (detsembris käima pandud) ja valgust on 9W 12L kohta. Esimesena toppisin sinna peotäie vallisneriat ja siis imestasin, et miks see sinder ei kasva. Siis siin targad rääkisid, et sellised õrnemad taimed (mis hiljem ikkagi nagu umbrohi kasvama hakkavad) kiratsevadki esimesed pool aastat. Ehk siis mul on selline seis, et vallisneria on jätkuvalt jube hädaline, vahepeal oli puha pildilt kadunud, aga nüüd on jälle tagasi tulnud :D
Et ikka midagi viisakat ja rohelist akvaariumis oeks, otsisin selliselt kodukalt http://192.38.244.204/plant_print.asp taimi, mis on kirjelduse järgi värsketesse akvadesse sobilikud. Preaguse seisuga kasvavad üsna jõudsasti anubias, egeria densa ja miskisugune (vist?) hygrophila. Igatahes ei ilmuta nad esilagu küll mingit realiseerimistähtaja lähenemise tunnuseid :D
Ja mis sifoonimisse puutub, siis mina taimegruppide sees sifooniga surkimas ei käi ja seni pole sellest erlist häda minumeelest küll olnud. Kui taimed on äsja sisse pandud ja ei ole veel kinnitunud, siis tahavad lahti tulla küll, aga paari nädalaga on ikka väga kindlalt põhjas kinni ja lahtisaamiseks peab ikka tõsise kangutamise ette võtma.

_________________
54L: cor. panda (2); hyphessobrycon callistus (2); f-sae (1); molli (3)
muld/liiv põhi ja lihtsamat sorti kiirekasvulised taimed (nt vallisneria asiaticus, echinodorus tenellus)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 05, 2005 09:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
Kuna eelmine kord sai küsimus ehk vale teema alla, siis siinkohal küsiksin uuesti.
Mind juba ammu painab üks küsimus- asi on põhja sifoonimises. Tahakski just seda teada, et mis sellest sodist (väljaheited jne) siis saab, kui põhja ei sifooni. On ju akvasi, mille põhi vat et üleni taimedega kaetud...Mina kui sifoonin, siis ikka tuleb palju seda sodi. Kuda siis need, kes ei sifooni põhja puhastavad..või ei puhastagi... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 05, 2005 10:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kui päris aus olla siis olen unustanud millal viimati põhja sifoonisin, see oli nii ammu. Samas ma ei julgeks öelda et ärge sifoonige põhja sest sel pole mõtet, kõik sõltub ikka konkreetsetest oludest. Mul on suures kruusapõhjaga akvas põhjaküte ja pinnast kobestavad lisaks trompetteod, enamus põhjapinnast on kaetud taimedega. Kokkuvõttes on tulemus selline et kui viimastel kordadel üritasin põhja sifoonida siis ei tulnud sealt mingit sodi. Pinnases sügavamal sorkimisega olen ma aga üsna ettevaatlik, sinna on aja jooksul üht-teist kogunenud mille vette keerutamine ei ole hea, võib lõppeda "rohelise veega".
Samas kui oleks näha et midagi sifoonitavat akva põhja koguneb siis võtaks sifoonimise ette küll. Eriti kui akvas sellised kalad kellega kaasneb palju läbu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 07, 2005 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 07, 2005 01:54
Postitusi: 94
Pildid: 2
Asukoht: Jõhvi
Võiksid lisada vette aquasafe,i ja taimede väsinud lehed ettevaatlikult käärideka ära lõigata. Võta mõni kala kes taimi puhastab.

_________________
Antsud, Vetikaõgiad, Skalaarid, Tiigerbootiad, Sebrabootiad, Burbundi printsessid, Nannacarad,


Üles
 Teema pealkiri: puhastamine
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 07, 2005 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 24, 2005 10:16
Postitusi: 38
Asukoht: Tartumaa
ma puhastan ka põhja sifooniga ja tuuseldan niisama taimede vahel...
ega eriti midagi ei juhtu kui taimed on juba juurdunud

_________________
You never know what you can do until you try.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver