foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: plekid
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 04:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
loodan, et teema õiges kohas.....mure järgmine ,et sai endale 350l kast muretsetud,aga ilmnesid probleemid mida kohe tähele ei pannud....esimene klaas oli magnetiga korralikult ära kriibitud olin sunnitud kaane maha lõikama ja teistpidi panema.nyyd tekkis järgmine probleem,nimelt on akva taga seinas olnud ilmselt mingisugune taust, mis käib iminagadega klaasi kylge...iminagad ,siis need kummist junnid millega saab erinevaid asju klaasile kinnitada kuidas keegi kutsub neid....pole kindel ,et tegemist on olnud just nende nagadega kuna ringid, mis hetkel mu akva klaasi kaunistavad on ala 5x suuremad kui tavalisel soojenduspulgal ise pole sellises suuruses neid näinud ,aga võimalik on ,et nii suured on ka olemas,igaljuhul on sellised ilusad ringid mu klaasil plekid, jäljed ,mis kuidagi ära sealt tulla ei taha olen proovinud erinevate keemitega ,aga tulemus 0....on kellegil kogemust?igasugune abi oleks teretulnud....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Kui misku muu ei aidanud, sain enda akval mingid seletamatud hallid jäljed maha kuuma vee ja äädiga lahusega pehme svammiga hõõrudes.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri: j
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 12:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
sain asjale nii palju selgust ,et akva on ostetud kalakese kauplusest rocast.....et klaasil oli ostes mingisugune taust kohe kyljes ,mis nyydseks on ,siis eemaldatud,et äkki keegi teab kes seal neid akvasid tisainib ja liimib oleks huvitav teada, mis liimi kasutatud on ja millega seda eemaldada saaks kuna äädika lahusega see maha ei tule.....sai ka poodi helistatud foorumis antud numbrile ,aga seal on ilmselt väga kiire kõigil või pole number enam kasutusel kuna ei vastata....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 12:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Oletan, et need ringid on tekkinud settest. Selle saab maha JBL Blanki nimelise puhastussvammiga. Endiselt soovitan soojalt, minul tööjuures asendamatu abivahend. Mõjub eriti hästi ka koledatele katlakivirantidele.


Üles
 Teema pealkiri: t
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 12:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
võimalik ,et settest, aga kaldun arvama ,et sinu poolt välja toodud svamm ei suuda seda eemaldada kui äädikas sellega hakkama ei saanud....olen kyyrinud juba mitme erineva svammi, vildi ,kaltsu ja millega veel pole kuskilt otsast natukeki midagi muutnud....vaevalt, et see jbl puhastus svamm nyyd mingi ime asi on.....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Tausta liimimiseks kasutame silikooni.

P.S. Silikooni eemaldamiseks on kõige parem vahend atsetoon.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: j
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 01:52 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
sai proovitud ka atsetooniga tulemus endine....mitte midagi kuskilt maha ei tule.....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
On ka võimalus, et suure nühkimise tulemusel erinevate (ja võib-olla ebasobivate) materjalidega on klaas kahjustada saanud.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: pilt
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 02:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
lisasin pildi albumisse....nyhkinud olen erinevate vahenditega 2 konkreetst laiku ja enda hinnangul pole klaasil häda midagi ......


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 04:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 31, 2006 06:10
Postitusi: 103
Asukoht: Ilmandu; Mustamäe
Mu emal on mingi naljakas vahend spreipudelis, peale on kirjutatud Golden neo-life diamite Super 10. Ma küll ei tea kust seda osta saab, samas ei tea ühtegi plekki või mustust mida see eemaldada ei suudaks. :)

_________________
Akselotid ja skalaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 24, 2012 12:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 29, 2011 06:05
Postitusi: 61
Asukoht: rae vald harjumaa
keegi-kes-on-armastatud kirjutas:
Mu emal on mingi naljakas vahend spreipudelis, peale on kirjutatud Golden neo-life diamite Super 10. Ma küll ei tea kust seda osta saab, samas ei tea ühtegi plekki või mustust mida see eemaldada ei suudaks. :)


Minul kodus seda kraami leidub ka lahjendamata kujul, võiks äkki sellega ka proovi teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 24, 2012 12:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tahaks ikkagi loota, et Maria soovitatud JBL-i Blanki nood rõngad maha võtab. Ise olen selle fänn. Igati tõhus abivahend nii mitmelgi rindel. Kui tegemist silikooni jääknähtudega, siis ehk žilett aitab? Keemiat ise küll ei pooldaks. Või siis tõesti "Kalakese" versioon.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 25, 2012 08:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mingi kergema keemiaga peaks ikka vist proovida asja pehmendada ,muidu zileti võim ei pruugi üle käia. Tundub siiski et mingi aine on klaasiga oma töö teinud.


Üles
 Teema pealkiri: j
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 25, 2012 09:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
kaldun jyriga nõustuma...siletiga pole seal midagi kraapida kuna mingeid jääke klaasil pole on lihtsalt randid ,mis atsetooniga ega muu keemiga maha ei tulnud.panin vee sisse nyydseks kalad ka sees ja õnneks neid väga näha pole kui vesi see ainult teatud nurga alt vaadates tulevad välja ja mingi kell päeva valgusega hakkavad silma häirima....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 25, 2012 10:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma ei tea ühtegi vahendit peale floorhappe, mis klaasi söövitaks (siin mainitakse veel üsna vähetõenäolisi variante akva jaoks): http://www.aknauksemaailm.ee/klaas_ja_k ... tupidavus/

Floorhape (HF) peaks olema letaalne, seega seda Su akvas olla ei saa. Olen küll kuulnud, et HF on ka miski ravim tablettide kujul aga ilmselt siis eriti madala kontsentratsiooniga.
Kalduks siiski arvama, et tegu on:
- silikooni jäänustega - aitab äädikas + mehhaaniline nühkimine
- katlakivi (kaltsiumkarbonaat). Sarnane töötlus võiks aidata.
Mõlemal juhul peab akva olema asukatest tühi ja nõuab peale töötlemist põhjalikku puhastamist.
Silikooni puhul saab lihtsamalt ka: žilett+karedam švamm. Ei ole vaja kalade väljavõtmist.

PS. Kasutatud akvade puhul on üsna tüüpiline klaasi kriimud. Selle vastu ei aita suurt midagi. HF-iga saaks välja söövitada, mehhaaniliselt saaks poleerida aga see kõik on üsna tüütu ja nõuab kindalsti kalade eemaldamist.


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver