foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 07:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Tere

Olude sunnil ja akva tugevduse liimimise otstarbel on tarvis 24-48h tühjaks tõsta 200L akva, kus elavad barbused, saed, harjasninad, teod, pangio kuhliid, kohversägad (kokku 20 kala) ja taimedest anubiased, sagittaria subulata, java mossi sein, vallisneria ja veel mingid lihtsamat sorti lehelised.

Plaanisin teha nii:

1. ühendan lahti filtri ja muu tehnika.
1. tõstan välja ettevaatlikult vett ca 50% kuskile nõusse
2. püüan kinni kalad
3. sikutan ettevaatlikult välja taimed
4. lasen ülejäänud vee kanalisatsiooni
5. võtan välja kruusa

Siis pesen läbi kruusa ja filtri voolikud, enne filtri sisse lülitamist panen sinna uued graanulid ja vana vee, nühin kännud ja kivid kogunenud vetikast puhtaks.
Kui akva liimunud ja aeg ära oodatud, panen sisse tagasi kruusa ja vana vee, istutan taimed ja viimasena kalad – ühesõnaga kõik nagu akva alustamisel ainult selle vahega et osa vett on vana.

Küsimused:
1. Kas taimed elavad päeva/kaks üle kuskil ämbris vana akva vee sees?
2. Mul on olemas 22 l akva, kas kalad elavad kuidagimoodi üle 1-2 päeva nii väikses anumas? Õhukivi võiksin sisse panna aga filter vist vist hästi ei mahu (JBL crystal profit e900). Või peaks osa kalu kuskile ämbrisse paigutama? Kalu on kokku ca 80 cm kokku arvutades :)
3. Kas Java mossi sein peab kuidagi vannis vastu (madalas vees pikali), mul on ta nii ilusti kasvama läinud, et kuidagi ei tahaks ilma jääda….
4. Kas oleks otstarbekas lisada ka mõni tilk sera bio nitriveci, mis ei ole külmkapis seisnud või piisab vana vee lisamisest, et bakter normi saaks?
5. Kust võiks leida Tallinnas ca 100L puhta vee tünne, ehituspoes pole märganud ja mis hinnaklassis need umbes olla võiks?

Mis ma veel olulist peaks tegema/teadma, et protsess võimalikult valutult läbi elada?

Olen ette tänulik, kui keegi viitsib mu pikale jutule kaasa mõelda, plaani kiita/laita ja enda kogemusi jagada.


goody

_________________
200L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 10:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 29, 2009 09:42
Postitusi: 122
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mul kodus hetkel puhas anum pea 100 L mahuks sisse. Eelmine suvi kui üks akvaarium katki oli ja mulle toimetati kalad olin sama peata seisus. Läksin ostsin koduextrast selle suure plastik anuma. Pesin puhtaks ja kogu krempel ja kalad sisse. Kaks mullitajat põhja ja suur välis filter voolikutega järgi. Kõik kala poed väitsid et kindel surm. Kalad elasid nii pea kuu aega. Ei stressi ei miskit. Pildid ka alles sellest elust. Peaasi et vesi vahetub läbi filtri ja õhku oleks 24h.
Äkki olin abiks'
edit: ei lisanud mingeid aineid. Kui siis mingite vahede tagant vahetasin mingil määral vett. Süüa ja valgust :)
Priit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 03:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Kasuta julgelt ämbreid ja muid käepäraseid vitsikuid. Kui ei ole asjade puhtuses kindel, siis pane sisse suur prügikott, mõni korralik mitte see haisev musta värvi.

Mina tugevduse liimimiseks üldse ei teeks kasti täiesti tühjaks, jätaks taimed, pinnase ja veidi vett rahulikult põhja, kui just ei taha põhjas midagi muuta. Näiteks mingit rikastatud pinna segu või mulda põhja panna. Taimi on lihtsam kätte saada, kui vett akvaariumis pole. Kui kruus on vaja ikka välja tõsta, siis ma ei ei peseks seda läbi vaid paneks pärast osa tagasi ja kataks pealt puhta pinnsega. Pinnast pestes viid sealt välja taimedele vajalikud toitained, mis sinna koguneda on jõudnud. Kui vana pinnase ja vee säilitad, siis pole vaja bio veci jms asju lisada.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 04:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Aga kas klaas veidike paindes ei ole, kui seal mingi vesi/kruus sees on?

_________________
200L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 04:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Seda pead ise vaatama. Aga ma arvan, et kui sul seal mingi 10 cm vett ja pinnast sees on, siis see väga ei mõjuta sul ülemist serva.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri: Silikoonist ..
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 28, 2010 04:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Kas keegi on kasutanud akva jaoks makroflex GA 103 silikooni? Peal on kirjas küll et sobib akvaariumitele aga kellegi isiklik kogemus oleks tore teada.

Otseselt minu silikoonitav koht ei hakka veega kokkupuutes olema (vaid veest ca 3-4 cm kõrgemal)

Aitäh

_________________
200L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 10:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Ajaloo huvides märgin ära, et aktsioon möödus peaagu suurepäraselt. Kala- ega taimekadusid ei olnud.
Sai tehtud paar viga.
1. kui kalad ajutisse tünni lasin, panin neile õhukivi mullitama. See oli viga, kuna mullitaja viis viimsegi CO2 veest välja ja PH tormas ööpäevaga nii üles, et ma ise ka ehmatasin (6,8 vs 8,midagi). Õnneks keegi maha ei surnud aga paras ehmatus oli see kõigile...
2. kui akvaarium sai puhastatud ja tagasi lapatud, lisasin akvasse natuke väetist, panin uue tugevama valgustuse. Kolme asjaolu kokkulangemisel tuli hernesupp, mille vastu aitas nädal pimendust :)
Inimene õpib ikka enda, mitte teiste vigadest..
Kalad olid nädalakese väga vaiksed ja passiivsed, ilmselt stresssist et kõigepealt püüti nad kodust välja, jongutati PH-d ja siis JÄLLE püüti koju tagasi.
Tänaseks on kuu möödas, taimed kasvavad ilusti ja kalad on rõõmsad ja rahulikud.

_________________
200L


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver