foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Et selline pealkirjas olev küsimus tuli,kuna sai täna kah huvipärast ja kaladele vahelduseks motõlli ostetud

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 03:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ma ei tea kuidas teised annavad aga mina söödan oma kuldkalu vahepeal külmutatud toiduga nii.

Võtan ühe tablaka kestast välja ning panen väiksesse kaussi. Selle panen akvaariumi peale (kausi põhi läheb valgustuse tõttu mis läbi kaane huugab soojemaks ja see hakkab asja sulatama). Kunagi on ka tehtud kiiremaks sulatamises sellist nippi, et lõikad koos plastikust kestaga selle tabla lehe seest välja ja paned sooja vette soenema, paar korda olen kiirkorras ka sellist nippi kasutanud (töötas umbes 5 sekundiga), et viskasin tabla kahva sisse ja selle kahva sooja vee alla, kahv akvaariumisse tagurpidi, et ussid siis kätte saada (kui ussid enam soojad pold muidugi) - ei tea aint kui tervislik selline teguviis oli aga paar korda kunagi ammu-ammu sai nii tehtud.

Ma leidsin siiski, et selline loomulik sulamine on parem. Ei võta kaua aega. Vahepeal sõrmega ajad nati laiali, et vaadata kui palju juba sulanud on. Päris poolkülmund asja pole mina oma kaladele andnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 04:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Bettadele hirmsast maitsevad lihav2rgid. Meie paneme - kui kiire on - pakendiosa k2esooja vette ja suht kiiresti saab sealt juba sulanud olluse kalade akvasse lisada.
Kui meeles oli, siis saab m6ned tunnid enne s88tmist sygavkylmast kylmikusse t6stetud ja sealt vajalik kogus akvasse lisatud.
Ah jaa, enne akvasse lisamist loputan kylmutatud vastseid kindlasti jaheda veega. Loputusvett saab potiroosile lisada.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 04:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Kalapoest saab ka sellise raami mis vee piirile panna, Lauteris vähemalt viimati sellist oli. Seal on nagu selline sõrestik põhjas, paned külmund kuubiku sinna raami sisse vee piirile, see siis vaikselt sulab seal ja kalad saavad rahus toittu ahmida.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 05:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
chris kirjutas:
Kalapoest saab ka sellise raami mis vee piirile panna, Lauteris vähemalt viimati sellist oli. Seal on nagu selline sõrestik põhjas, paned külmund kuubiku sinna raami sisse vee piirile, see siis vaikselt sulab seal ja kalad saavad rahus toittu ahmida.


Aga see usside sulamise vesi, raku/koemahl see sattub ju siis kõik akvaariumisse?
Kas mõistlikum ei oleks ikka eraldi sulatada, seejärel loputada ja alles siis toiduna ette anda?
Ise küll pole julgenud seda jääusside kuubikut otse akvaariumisse visata...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 08:12 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 02:07
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Ma olen alati külmunud kuubiku kas tervelt või noaga (sõltuvalt kalade arvust) poolitatult akvaariumisse pannud lihtsalt. Sulab ju hetkega ja ma ei näe mingit põhjust mässata sellega muudmoodi...

_________________
Akvastabil 325L (130x50x50)
2 x Eheim 2128; 2x36W (965 Philips 6500K + Philips aquarelle 10000K)
Malawi Mbuna (Labidochromis caeruleus (4); Pseudotropheus estherae (5); Pseudotropheus demasoni (12))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 12, 2009 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Võtsin siis motõlli karbist,panin pakiga vette sulama,siis loputasin vees läbi korra ja näpuga tõstsin akvasse...skalaar tahtis näpukülge hüpata :lol: :lol: :lol:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 14, 2009 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Mina olen mugavuse mõttes selle kuubiku otse kasti pigistanud.....jääb vee peale hulpima ja kodanikud nokivad ise sealt vajalikul hulgal seda porivorsti. Vahel muidugi juhtub, et mõni tegelane läheb väga härga täis ja neelab kogu kuubiku alla.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 14, 2009 08:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 19, 2009 07:25
Postitusi: 292
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn; 53491781
Külmunud ussikeste tableti lõikan pooleks ja kohe ka sisse viskan. Terve on lihtsalt liiga palju. Ja veidi aja pärast on juba otsas ja barbused veel tuuseldavad ringi, lootuses midagi veel leida.

_________________
"elu nagu hernes"



120;65;35


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 18, 2009 02:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Ma kah ennist sulatasin ja loputasin ja möllasin. Siis aga nägin Tartu mnt. poes, et visati otse kasti see kuubik ja küsisin. Sealt öeldi, et nii on kaod väikseimad ja edasi olengi sedasi toimetanud. BArbustel on lõbu laialt, tuustivad seda kuubikut.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 18, 2009 02:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
griti kirjutas:
Ma kah ennist sulatasin ja loputasin ja möllasin. Siis aga nägin Tartu mnt. poes, et visati otse kasti see kuubik ja küsisin. Sealt öeldi, et nii on kaod väikseimad ja edasi olengi sedasi toimetanud. BArbustel on lõbu laialt, tuustivad seda kuubikut.


Ju siis on nii, et tee minu s6nade, mitte tegude j2rgi. Samas kohas 6petati mind n2iteks, et s88t tuleb l2bi pesta ja pestult ette anda. Kui kalade hulgas kadusid ei ole, siis ju k6ik OK.
Meie potsikud on nii v2iksed, et vabatahtlikult sinna reostust sisse ei julge panna, ka mitte taimede huvides. :wink:

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 02:01 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Tõstataksin küsimuse, et need, kes on eelnevalt üles sulatanud, kas olete tundnud nende ussikeste juures rõvedat haisu? Samas paluksin ka kõigil ussikestega toitjatel väike osa tablat üles sulatada, võiks lausa nii, et väike tükk sulab õhu käes niisama seistes ja teise tüki panete akvasooja vette sulama. Seejärel kui tabla on sulanud siis paluks nuusutada seda, ootan vägagi vastukaja sellele katsetusele.

Probleem nimelt selles, et kui ma toitsin oma triopseid mõne ussiga esimest korda, siis surid kõik 18 triopsit mõne hetke pärast ära, nagu jalust niidetult. Siis hakkasime elukaaslasega mõtlema, et mis juhtus ja kahtlustasime usse. Sulatasime pisikese tüki tablat üles ja välja tuli, et see haises tugevalt raipe järgi. Samas ei olnud see hais nii tugev, et oleks kaugele tunda olnud, alles siis tundsime kui nuusutasime ca 10-15cm kauguselt.
Siis meenutasin et um.aasta tagasi toitsin ka oma kalu nende ussidega (sama firma, kuid tolle aastataguse paki ostmise koht ja nüüdse ostmise koht oli erinev), ning ussid haisesid ka siis sama jubedalt (vahepeal muidugi jõudsin akvapidamise lõpetada ja vana pakk usse läks prükki). Kuid kalad olid vastupidav liik ja miskit ei juhtunud, sõid ära ja kõik ok (2 kaotust küll oli tegelikult kalade hulgast, aga ma ei saa seda otseselt usside süüks panna, vb oli midagi muud).

Siis hakkasin mõtlema, et olen kunagi ka elusast peast neidsamu usse ostnud ja ise külma pannud ja siis välja võttnud ning akvasse visanud (eelnevalt sulatasin) ja siis ei olnud mingit haisu.

Seega tekkis teooria, et tõenäoliselt olenemata poest kust neid osta saad tõenäoliselt raipe haisused ussid. Raipe järgi haisema hakkavad need ilmselt üsnagi kiirelt, ehk kui uss pakitakse ära, külmutatakse, ning siis vahepeal näiteks trantspordi käigus sulavad ussid liigselt üles (või koguni mitu korda sulavad ja külmuvad) siis ongi uss seal sees halvaks läinud. Kuna aga enamus inimesi viskavad need külmunult vette või sulatades ei pöörata tähelepanu haisule, siis on see probleem ehk täiesti avastamata.
Välimus sellistel raipehaisustel ussidel on praktiliselt sama mis oli neil, mida ise elusast peast külmutasin. Ehk punast värvi ikka ja kalad söövad isuga. Seast võib leida ka mõne beezika või kahvatupunase ussi, neid kalad eriti ei taha ning need on tõenäoliselt kõige hullemini roiskunud. Kuid halvasti haiseb kogu tabla, isegi kui tüki sisse ei sattunud beezikaid usse.

Seega, paluks siia kõigi tagasisidet usside kohta, kas teil haisevad need ussid üles sulatades või mitte? Kust poest ostsite ja kas poes olid ussid ikka sügavkülmas?
Omalt poolt täpsustaksin, et veidi enam kui aasta tagasi ostsin ussid mulla tn. poest, poemüüja ütles, et nemad viskavad kogu tableti külmunult vette. Poest koju jõudmise aeg oli lühike, ussid ei sulanud selle ajaga kuigi palju üles.
Nüüd hiljuti ostsin selle sama firma usse tartu mnt poest, ussid olid seal ilusti külmas, müüja ütles, et viskavad jäätunud kuubiku akvasse. Poest koju jõudmise aeg oli ülilühike, ussid ei jõudnud vähimalgi määral üles sulada (planeerisin nende ostmise nii, et saaks kohe koju minna nendega).
Ning elusaid usse ostsin sealt endla tn(?) lauterist(?), kaaluti soovitud kogus usse ja pakendati ajalehte, mille panin külma ja neid sulatades ussid ei haisenud, tegu oli samade ussidega mis on tablaski.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Ma mugavuse huvides ka pool elu visanud kuubiku lihtsalt vette hulpima, lahe vaadata ka, kuidas kalad möllavad. Kuid külmunud toiduga pidavat olema õrnematel kaladel võimalus saada soolepõletik. Seega kallimate kalade puhul soovitatakse ikka üles sulatada. Samuti on see kasulik, et vähem reostust jõuaks akvasse.

Mis puutub roiskunud ussidesse, siis kõlab üsnagi loogiliselt. Paraku ma kahtlustan, et poodide inimestel pole aimugi, kas transpordi käigus on nad üles sulanud või mitte. Nemad vast tegutsevad heas usus. Ussidel on teatud vastik lõhn küljes pea alati, aga roiskunud usside otsa pole õnneks olnud mul au sattuda... Aga järjekordne põhjus enne üles sulatada...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 07:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 08:17
Postitusi: 81
Asukoht: Tallinn
Seda ma just kardangi, et poemüüjad ei pruugi teadlikudki olla sellest, et ussid on tegelikult pahaks läinud juba ammu. Seetõttu olekski hea teada, kui paljudel on probleeme olnud või on sellega, et ussid haisevad raipe järgi. Seejärel saaks ju poode teavitada ning loodetavasti siis ehk asi kuidagi paraneks, teavitatakse maaletoojat või küsitaks tootjalt vms. Sest see ei ole ju normaalne tegelikult, et kaladele söödetakse teadlikult või teadmatuses roiskunud usse. Ning ok, õrnemad kalad võivad jah sussid püsti visata (või nagu minu 18 triopsit), eriti kui kala omanik ei oska arvatagi, et sellist asja tuleks kontrollida. Kuid need tugevamat sorti kalad ju ka mingis mõttes kannatavad, kuigi neil ei pruugi see ehk väga välja paista.
Tegu on ju vägagi populaarse toiduga, mida annaksin ka mina heameelega oma kasvandikele, aga isegi oma neoonidele ei anna ma neid enam, kes ometigi sõid ja midagi ei juhtunud.
Ehk saaks midagi ühiselt ette võtta selle nimel, et kontrollitaks ja parandataks toote trantspordi tingimusi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 06, 2010 02:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina toidan omi kalu nende pidamise algusest alates külmutatud ussidega. (Kahjuks pole neid kunagi nuusutanud - teen seda homme, kaugelt nad vähemalt ei haise.) Toidan omi kalu kaks korda päevas - hommikul ja õhtul. Iga kord pärast söötmist tõstan sügavkülmast vajaliku portsu järgmiseks söögikorraks tavakülmikusse sulama. Keegi kaladest pole veel ära surnud sellise söötmisviisi juures. Ja pole ma neid ka loputanud.

Mind on hoiatatud, et värskete elusate usside söötmine kaladele võib tekitada haigusi ja rikkuda seedimist, kui nad pole harjunud värskeid usse saaama. Sestap oleks targem ehk nad enne söötmist korraks läbi külmutada, et ka patsille tappa.

Võin ka öelda seda, et Mulla tänava poes küsiti minu käest, et kas ma ikka loputan ussid enne söötmist vee all läbi. Nemad ise, tänaseks vähemalt, teevad nii.

Veel võin öelda, et poodidest on võimalik saada mitmete erinevate firmade külmutatud usse. Erinev on kuubikute suurus/kuju ning ka usside suurus ning sisu puhtus. Minu praktika kohaselt on kõige ilusamad ja suuremad ja punasemad ning ka puhtamad ussid "Kalakeses". Kuubikud on pisikesed ruudukujulised. (Kaetud punase hõbekilega.) See on ussikuubiku kõige pisem suurus. Siis on suuruselt järgmised pisut pikergusemad, mida müüakse näiteks Leigiv OÜ-s (Lasnamäel Ida keskus, Magistraali poe juures ning Lauteris) ja "Laguunis". Selle firma usse pole ammu ostnud, aga koguseliselt kuubik väiksem kui see, mida müüakse Mulla tänavas. Ussid olid kõhnemad kui ees pool nimetatud "Kalakese" omadel. Järgmine, kõige suurem kuubiku variant on see, mida müüakse Mulla tänava poes (vist ka Tartu maanteel). Vot sellest kuubikust võib küll leida mingeid imelikke suuremaid isendeid (äkki mingid nälkjalised!). Ussid suht peenikesed. Veel on Mullas müügis pisikesed kuubikukesed koos vitamiiniga. Need ussid tunduvad mulle kõige tillumad olema.


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver