foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: habe ja Tetra General Tonic
PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2008 05:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Ei osanud seda asja mujale kirjutada, aga huvitav ja ehk oskab keegi kommenteeerida ka.

Olin sunnitud oma kuldkalade kasti Tetra General Tonicut kallama. Ennemalt oli seal juba mõnda aega habe möllanud. Tonic mudugi läks uimemädaniku raviks.

Vesi oli oi kui ulmeliselt rohaline kolm päeva. Kui ravi järel söega filtreerima hakkasin, siis märkasin et kuidagi kahtlaselt puhas on kõik.

Habevetikas oli kadunud nagu tina tuhka, taimede lehed kõik puhtad rohelised.

Seda kas see on jäädav, ei oska öelda, aga igatahes midagi sellele vetikale selles keemias tösiselt ei meeldinud.

Kas keegi on veel sellist asja täheldanud ja miks see nii on ? Mitte et kemikaalide kasti kallamine kangesti hea oleks, aga vbl on see võimalus sellest tüütusest vabaneda.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2008 10:24 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
General Tonic mõjub halvasti ka taimedele. Omad kogemused. Hakkasin General Tonic'ut kasutama niiöelda profülaktilisel eesmärgil. Iga nelja nädala tagant lisasin vette, nagu õpetuses kirjas. Tulemuseks oli see, et peale mõnda kuud kasutamist läks minu Cryptocoryne välja, suurest, pea poole meetri kõrgusest Echinodorus Bleherist sai ca 20 cm kõrgune mõnede lehtedega "taimeke". Ei suutnud mõista, miks see juhtus. Kuniks, kaks kuud tagasi lõpetasin General Tonic'u lisamise. Ja nagu nõiaväel, Echinodorus on tänaseks sama ilus ja kõrge, kui vanadel aegadel. Tõin sisse uuesti ka Cryptocoryne'i ja praeguseks vohab ilus lopsakas põõsas.

Ei taha siiski mingil juhul propageerida, et seda ravimina mitte kasutada.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2008 06:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
On iseenesest loogiline et pikemaajaline kasutamine akvaariumi biosüsteemi segi lööb. See ühekordne raviannus mul taimede peale ei hakanud õnneks, mitte et mul ka mingit väga uhket botaanikumi oleks, aga ühteist ju on seal ka. Habe ei ole end hetke seisuga ka veeel uuesti õnneks ilmutanud.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver