foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 07:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
TErvist,

plaan uus akva soetada. 1m55sm*60smx50 sm- soov see panna elutoa ja vannitoa seina vahele. Selge on see, mis moodi alus teha ja põrand toestada (jep, vana maja, põrand na nadi)aga:
mu soov oli, et akvaariumi all oleks auk, kuhu käiks filtri äravoolu toru (no see, mis vett filtrisse saadab ning mis hiljem ülevalt flöödist välja tuleb) kas sellise soovi jaoks on olemas lausa eraldi filter või otsik või kuidas?

Siis teine küsimus- ma olen näinud miskit nn. soojuskaablit akvaariumites, mis jääb põhjakruusa alla peitu. Kas see on hädavajalik või kütab (talvel näiteks) soojenduspulk ka vett?

Soov on, et ma saaks akvaariumisse vett lasta ilma ämbite ja voolikutega ringi vehmerdamata. Kuidas seda teha saaks? On kusagil joonist selle kohta? (ma ei tea isegi, kuidas seda süsteemi nimetama peaks).
/kindel soov on vana vesi välja sifoonida, kuid uue vee akvasse saaks siis kraani keerates/
Tänan.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Viimati muutis ümeramees, Teisipäev Juul 08, 2008 11:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Auke kasti põhjaklaasi tuleks teha siis juba kaks, kui tegemiseks läheb. et ühest vesi sisse ja teisest välja.

pinnasekütte kohta nõu anda ei oska, ise pole vajalikuks pidanud.

Automaatne veevahetus on vägev aga ka keeruline mehhanism. Aga miks on sul kindel soov sifoonida? kui juba ehituseks läheb on ju mõõtekas asi täiseti automatiseerida.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Täisautomaatse veevahetuse ehitas akvarist Käpik. Võimalik, et ka teised aga temaga olen sel teemal vestelnud.
Äkki annab head nõu?
Tavalisest soojenduspulgast peaks olema küll ja küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Käpiku süsteem

See on süsteem koos ro filtriga

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Täisautomaatse veevahetuse ehitas akvarist Käpik. Võimalik, et ka teised aga temaga olen sel teemal vestelnud.
Äkki annab head nõu?
Tavalisest soojenduspulgast peaks olema küll ja küll.


Felch, kas Sa oskad sellist asja ehitada, nagu Käpikul on?

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 11:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
-Karl- kirjutas:
Auke kasti põhjaklaasi tuleks teha siis juba kaks, kui tegemiseks läheb. et ühest vesi sisse ja teisest välja.

b) pinnasekütte kohta nõu anda ei oska, ise pole vajalikuks pidanud.

Automaatne veevahetus on vägev aga ka keeruline mehhanism. Aga miks on sul kindel soov sifoonida? kui juba ehituseks läheb on ju mõõtekas asi täiseti automatiseerida.


Aga kas siis automaatne veevahetussüsteem viib kala kaka ka akvast minema? Ma tean, et see on taimedele väetis, aga kas ükskord sellest küll ei saa? Lihtsalt arutlen. Sina vist üldse ei sifooni, eks? Aga kas see kaka seal põhjas siis vajub ajapikku kivide ja pinnase sisse (alla) või kuidas?

b)Väga hea, sest kujutan ette, et see pinnasekütte kaabel ja kogu selle kupatuse tegemine oleks äärmiselt kallis lõbu. Ma lootsin ka, et kui osta vastava võimsusega pulk, siis peaks asja ära ajama küll.

Tänan, et selle Käpiku lingi panid. =D>

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 08, 2008 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
-Karl- kirjutas:
Käpiku süsteem

See on süsteem koos ro filtriga


Ro filtrit mul vist vaja ei ole?

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 09, 2008 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Alustades algusest - olen näinud sellist akvat mis vannitoa ja elutoa vahel, loodetavasti Sa ei korda vigu mis seal oli tehtud ja mõtled varakult ka sellele et oleks mugav hooldada. Nähtud akvale pääses ligi vaid vannitoast vanni kohal akrobaatilisi trikke tehes, kui mul õieti meeles siis ülalt ligipääsemiseks polnud ka piisavalt vaba ruumi - tuli toimetada kitsas avas ning ava küljelt kattev kaas vajus kogu aeg peale. Loomulikult peab akva olema pealt kaitstud et hoogsama vannitoas lobistamise käigus midagi (nt. pesuvahendeid) akvasse ei satuks.
Augud akva põhjas - need tuleb teha akva valmistamise käigus, nt. Kadrioru meistrid teevad ka selliseid akvasid, ühtlasi on nad minu teada esimesed Eestis kes hakkasid tegema automaatse veevahetusega akvasid juba hulk aastaid tagasi.
Küttekaabel akva põhjapinnases pole vajalik, see on võetud kasutusele Saksa akvaristide poolt ja on hiljem mujalegi levinud. See annab tubli efekti taimede kasvatamisel kui kasutatakse ka muid sama koolkonna lahendusi, eeskätt siis lateriidil põhinevaid põhjapinnase segusid (põhjaküte paneb vee aeglaselt läbi pinnase liikuma ning kannab rikastatud põhjasegudest taimedele toitaineid). Tavaline soojenduspulk on aga üldjuhul täiesti piisav, peab lihtsalt vaatama et võimsus oleks sobiv ning kui soetada odavamad soojenduspulgad siis suure akva puhul tasuks ehk neid panna kaks et vältida katastroofe (pulga katkiminekuga kaasnev alajahtumine või uhhaa keetmine).
Automaatne veevahetus ei vii akva põhjast sodi ära. Kui põhi on taimedega kaetud siis jääb sodi sinna alla ning ei sega kedagi, looduses ju ka muda põhjas pole probleemiks. Samas saab seda sealt ka ära sifoonida, ma ei teinud seda aastaid kuid nüüd olen siiski erandkorras vahel ka pisut sifooninud.
RO filter on vajalik vaid siis kui tahad mingil põhjusel PH taset hästi alla viia - no nt. kui see vajadus on tingitud taimedest ja/või kaladest keda soovid kasvatada. Tõenäoliselt Sul seda siiski vaja ei lähe.
Väide et automaatne veevahetus on keeruline mehhanism küll paika ei pea. Minu automaatse veevahetuse süsteem toimib väga lihtsalt - värske vesi tilgub akvasse, liigne vesi läheb ülevoolutoru kaudu otse kanalisatsiooni. Lihtne ja praktiliselt hooldusvaba. Kõige tülikam oli vett stabiilselt tilkuma saada sest veesurve ja sellest johtuvalt ka tilkumise sagedus kõikus varem suurtes piirides, õnneks olukord stabiliseerus. Nii et vee akvasse tilkuma saamine ja äravoolu kanalisatsiooni tegemine on ehk suurimaks probleemiks, samas pole see minu meelest mitte keeruline vaid tülikas. Loomulikult kui automatiseerimist teha põhjalikult nagu Käpik ning siduda see ka muude funktsioonidega (RO filter, CO2, väetamine, toitmine, valgustus jms.) siis asi on suhteliselt keerukas, kuid saab ka lihtsamini.
Kui tahad näha mismoodi mul asi tehtud võid ju jälle läbi astuda. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 09, 2008 03:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Rein, ma tänan sind :)
Juhtusin kogemata kombel nädal tagasi ühe tuttava otsa, kes rääkis, et ühel mehel, kel on suur akvaarium olla ehitanud oma akva rõdu ja köögi vahele.... :wink: mul soovitati selle mehe juurde jutule minna, et tema teadvat kõige paremini, kuidas selle süsteemi tööle saaks. Mulle tundub vist, et ma olen seda akvat näinud, kui ma kunagi talve paiku ühel teatud Tallinna tänaval auringe tegin. :lol:
Aga asjalikumalt- siis peaks ma seda sisteemi tulema vaatama koos mehega, kes selle asja meie majas käima paneks. Ise ma selliste asjadega hakkama ei saaks.

Selle vaba ruumi kohta, seda minu mõistuse järgi peaks olema akva kohal nii palju vähemalt, et kaas korralikult üles käiks. Ma ei ole eriti tugev akrobaatiliste võtete sooritaja.

Segaseks jääb vaid see filtri värk. Kas selleks on olemas filtrikomplektis mingi spetsiaalne ots? Mingeid imemehhanisme ma aretada ei soovi, see on selge. Ja väetaks ikka vajadusel ise :)
Tsiteeri:
Kui tahad näha mismoodi mul asi tehtud võid ju jälle läbi astuda :wink:

tahaks küll väga. [-o<

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 09, 2008 03:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ümeramees kirjutas:
Segaseks jääb vaid see filtri värk. Kas selleks on olemas filtrikomplektis mingi spetsiaalne ots? Mingeid imemehhanisme ma aretada ei soovi, see on selge.

Täitsa tavaline kanisterfilter sobib sinna. Kanisterfiltril ju nagunii voolik läheb akvasse, seal pole vahet kas see voolik torgata üle ääre või hoopis akva põhjas oleva váljaviigu külge.
ümeramees kirjutas:
tahaks küll väga. [-o<

No aga tule siis, lähiajal ma kuhugi reisima ei plaani minna nii et õhtuti enamasti kodus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 24, 2008 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Säärane küsimus- lugesin siin, vist oli kasutaja -Karl- i postitus, et paljudes suurtes akvaariumites on küttekaabel sees ja see on hea nii taimedele kui ka sellele, et hoiab veetemp. paraja. Meie foorumi Artiklitest leidsin ka lausa näidise, kuidas seda ise teha saab. Siit küsimus- mu uus akva saab olema selliste mõõtudega: 155x55x66 (PxLxK) vähe sellest, et ma tahaks teha sama, mis on kasutaja Reinul (vee peale tilkumine) sooviks ma teada, kas sellise küttekaabli paigaldamine oleks üldse rentaabel?
Ma ei ole ise hetkel veel poes mingeid hindu uurinudki. Aga kas ma peaks sellele kaablile mõtlema või ei ole seda tegelikult vaja?
Taimi mulle meeldib küll akvas vaadata ja sellest -Karli- postituses olevast lingist sain aru nii, et soojus paneb kruusa all vee liikuma ning seoses sellega liiguvad ka toitained alla ning mürgised ained põhjast ülespoole. Et siis nagu võiks ju?
Ise ma seda tegema ei hakka kohe kindlasti- ma ei tea elektrist A-d ega O-d. On teil kellelgi kaabel põhjas? Kui on, kui tohib küsida, siis palju see maksma läks või kui lasite teha, ehk soovitate kedagi, kes seda teeb?
Tänan :)

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 25, 2008 09:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ümeramees kirjutas:
sooviks ma teada, kas sellise küttekaabli paigaldamine oleks üldse rentaabel?
Ma ei ole ise hetkel veel poes mingeid hindu uurinudki. Aga kas ma peaks sellele kaablile mõtlema või ei ole seda tegelikult vaja?

Küttekaabel on võetud kasutusse saksa koolkonna poolt ning omab mõtet koos muude nende poolt kasutatavate võtetega millest kõige tähtsam on lateriidil põhinevad toitainetega rikastatud pinnasesegud. Ehk siis asi toimib nii et küttekaabel soojendab pinnast nii et soe vesi hakkab aeglaselt läbi pinnase liikuma ning kannab toitained taimejuurteni.
Nii et saab ka ilma. Kui lähed ntx mullapõhja peale siis tõenáoliselt ei oma küttekaabel ka sügavat mõtet.
ümeramees kirjutas:
Ise ma seda tegema ei hakka kohe kindlasti- ma ei tea elektrist A-d ega O-d. On teil kellelgi kaabel põhjas? Kui on, kui tohib küsida, siis palju see maksma läks või kui lasite teha, ehk soovitate kedagi, kes seda teeb?

Hindu võib vaadata nt. Aquaristicshop-st. Mina tegin küll ise aga kui see endale just suurt lõbu ei paku siis on vast on mõistlikum võtta valmis komplekt. Või vähemalt spetskaabel kusagilt hankida.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver