foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Excel andmete kogumiseks
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 06, 2008 12:26 
Soovitan kõigil alustavatel akvaristidel hakata kohe algusest koguma andmeid excelisse.

1)Tehke oma väiksed andmebaasid elukatest, taimedest. (kaua loom elab, suureks kasvab, mis vee parameetreid nõuab, pilt, millest toitub, milline iseloom, teaduslik nimi jne jne) Teile endale hakkavad oma kallid loomakesed palju enam meeldima ;)

2)Pange kirja oma veetestide tulemusi ja las excel joonistab automaatselt graafikuid.
Mina lasen ka excelil värvida oma testi tulemusi. ntx kui kirjutan lahtrisse et mu GH on 21 viskab ta selle lahtri automaatselt punaseks ning kui kirjutan et GH on 10 teeb ta selle ilusti roheliseks ning vahepeale mahub ka kollane värv. Nii teeb ka ph'ga , no3 jms. Ning ise saab ju määrata mis tulemus sinu jaoks roheline(vastavalt oma elustikule) on ning mis on juba halvapoole.

3)Arvestage oma kulusi. KÕIK akvaariumiga seotud kulud kirja! Uus lamp, uus söök, uus kala, isegi uus svamm. Nii teate palju akvaariumi peale kokku kulutatud on.

4)Pange kirja oma seadmete andmed ja nende elektrikulu. Pange excel selle phjal arvutama päeva, kuu, aasta elektrikulu. pange kirja elektrihinna tariif ning saate teada palju iga kuu akvaariumile elektriarvest kuulub.

5)Lõpuks arvutage kokku kogukulud ning elektrikulud ja saate reaalse arvu kulutuste kohta.

6)Arvutage selliseid asju nagu Watte/liitri kohta, Sentimeetrit kala liitri kohta jne.

7)Tehke akvaariumist iga nädal ühel ajal pilt... vägakihvt jälgida arengut :)

8)Laske fantaasial lennata


Selline isetehtud andmebaas tuleb üli edukas ning õpite ka excelit hästi tundma kui te juba ei oska seda. Mina tunnen excelit väga hästi ja olen rohkem kui rahul oma andmestikuga.

Oleks üli lihtne inimesi akvaariumis olevate probleemidega aidata kui annad teisele vaid oma exceli logiraamatu ja kohe teada mis valesti võib olla.

Excelit kasutades on teil enamat kui lihtsalt logiraamat.
Saab väga teaduslikult jälgida akvaariumi elustikku ja olustikku.

Edu katsetamisel (Y)
PS! kui keegi peaks soovima abi sellise asja koostamisel võite ühendust võtta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 06, 2008 01:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Onu Billilt reklaami eest raha ka küsid? :D

Ma usun, et kõik kellel päevikupidamine veres, on omale mingi sobiva sündmuste ülesmärkimise viisi aja jooksul nii või teisiti välja kujundanud. Olen isegi nii ja teistmoodi katsetanud. Isegi AQURIX sai kunagi soetatud, aga umbes aastaga ma selle kasutamisest loobusin. Mitte et asjal midagi viga oleks, aga ma lihtsalt ei toimeta asju nii regulaarselt. Pidevaks testimiseks ei ole lihtsalt huvi, vajadust ega aega. Ja neid asju mida tuleb nagunii regulaarselt teha, ei ole mõtet ka justkui üles kirjutada.
Praeguseks olen "mandunud" sellele tasemele, et välisfiltritel ja akvaariumitel on kuskil väike tükike maalriteipi, millele kirjutatud viimase hoolduse kuupäev :)
Suuremate ja huvitavamate sündmuste kohta pean blogi, aga keegi ei tea, millal see vaimustus üle läheb...

Mis puutub aga kulude arvestusse, siis paljud inimesed kindlasti ei taha kohe mitte ligilähedaseltki teada, kui palju nende hobi neile maksma läheb :D

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Viimati muutis p6lts, Neljapäev Mär 06, 2008 04:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 06, 2008 04:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
See päevikupidamine on muidu norm , aga selleks on vaja veidi excelit tunda vist. Mingi valemite ja värkide kaudu tuleb paika panna millal roheline/punane/sinine värvus mingi parameetri korral esile peaks lööma jms. Mina näiteks sellest ei jaga midagi.

Ise ma küll ei taha teada palju raha kulub akvaariumite peale kuus või üleüldiselt - summa tuleks vist liiga suur mida selle paari aastaga kulunud on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 09:40 
Ülikooli lähed siis exceli tundmine muutub juba elementaarseks... samas ei kujuta ette kas iga erialaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 10, 2008 12:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 05:53
Postitusi: 31
Asukoht: Tartu
Eeldan, et teemaalgatajal juba mingi alge sellele plaanile tehtud. Võiksid oma exceli faili ka teistega jagada. Kui keegi midagi paremini oskab teha või lisada siis saab uue versiooni postitada. Kui mingi template olemas, siis ehk kaaluks isegi...


Üles
 Teema pealkiri: excel
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 10, 2008 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Jah, exceli kasutamises on oma võlu. Oma kogemustest võin samuti ütelda, et see läheb üle. Pealegi, mulle meeldib rohkem akva elu ja kalade toimetamist vaadata, kui kõiksugu parameetreid jälgida.
Ja kulutusi ei taha kohe kindlasti enam kirja panna (algul proovisin) nende jälgimine ei ole tervislik ei endale ega perekonnale :roll:

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver