foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Niiskus korteris
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2007 10:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 24, 2006 12:39
Postitusi: 141
Asukoht: Raplamaa, Kehtna
Mul oleks väikest viisi nõu vaja. Mõned aastad tagasi sai endale uus korter muretsetud. Asub viimasel korrusel ja otsaseina vastas. Aknad vahetatud ja muidu tore. Aga probleem on selline algusest peale olnud, et hoiab kangesti niiskuse sees. Talvel nii väga tuulutada ei saa, akende pealt voolab vett niredena alla. Aknalauad kõik märjad. Nüüd suurest akvaariumist aurab ka märkimisväärselt õhku. Korteris on elektriküte, eelmisest talvest õhksoojuspump.
Oskab äkki keegi midagi soovitada? Uued aknad, võimas sundventilatsioon, õhukuivati? Mingi investeeringu ma pean kuskile tegema, sest nii enam edasi elada ei saa.

_________________
Juwel Rekord 60 - taimed, platyd, , corydoras 3x
325 l - ,hõbetäpp tetra 3x,skalaar 1x, CAE 3x, Hoplosternum thoracatum 2x, kuldguraami, Pangasius hypophthalmus
12 l - platyd
700 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2007 12:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
Ise kaa elan Kehtnas :) sama jama .. ega midagi eriti teha polegi .. kuna majad vanad ning vuugivahed on amortiseerunud. Ise olen mõelnud õhksoojus pumba peale . see peaks suutma korteris temperatuuri ühtlaselt hoida ja seega peaks ka niiskus vähenema ... need õhksoojuspumbad peaks kahh peaaegu nagu sundventilatsioonina töötama (nii olen aru saanud) võibolla ka eksin.

Endal kaa jube niiskus korteris (elan viimasel korrusel kus tehti katuse renoveerimine nii , et 95% majaelanikest otsustas et pole katust soojustada vaja) seetõttu on korter külm ning ka veelgi niiksem.
Eelmine aasta tahtsin lisakütteks kamina torterisse ehitada kuid seepeale hakkas korteriühistu tädike naerma ja lausus siis , et isegi kui ma projektid ja kõik viin siis ikkagi on väga vähe tõenäoline et mulle ehitusluba antakse. :S

vot nii käivad asjad ... ise elamu maja välispiirete eest ei hoolitse ja ei lase ka teistel hästi tunda end . Minul lausa suurestoas tapeet hallitab :S


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2007 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Kõik algab ikkagi ventilatsioonist. Kui seda pole või kui ei toimi siis ongi niiskus majas. Esmalt tuleks üle vaadata ventilatsioonilõõrid ja kindlasti need ka puhastada. Sinna kogunenud tolm ja muu jama vähendab oluliselt õhu liikumist. Ja on kasulik teada,et ventilatsioon koosneb ikka sissetõmbest ja väljatõmbest. Kas uutel akendel on vent.avad olemas?
Ja kui miski muu ei aita,siis tasuks paigaldada sundventilatsioon. Selleks piisab mingi väiksemat sorti,näiteks arvuti ventilaator mille siis mingise telefoni laadiaga tööle saaks panna. Käib vaikselt ja võtab vähe voolu.
Kui aga seinad juba hallitavad siis tasuks konsulteerida ehitusspetsialistidega,kes teevad vastavad mõõdistused,kontrollivad ehituskonstruksioone ja annavad vastavalt juhised edaspidiseks. Ventilatsiooni tähtsust ei tohiks kunagi alahinnata. Ventilatsiooni puudumine mitte ainult ei tekita olmeprobleeme vaid võib ka kahjustada oluliselt maja kandevkonstruktsioone.Üldiselt see suht pikk ja spetsiifiline teema mida foorumi vahendusel ei lahenda.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2007 01:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Uaru räägib õiget juttu. Vanad aknad ehk polnud nii õhutihedad ja sestap polnud probleem ilmselt nii terav. Uutele akendel paigaldatakse enamasti ventilatsiooniklapid millega saab õhuvahetust korraldada, kui aknad juba paigas siis ilmselt see enam eriti ei õnnestu. Õhuklapi saab ka seina panna. Õhuklappidega on paraku nii et otse klapi all võib külm hakata.
Maris0021-le: õhksoojuspump ja sundventilatsioon on erinevad asjad, õhksoojuspump on nagu ümberpööratud külmkapp mis võtab välisõhust soojust, õhuvahetust korteri ja välisõhu vahel ei tarvitse sellega üldse kaasneda. Sundventilatsiooniga koos kasutatakse tihti soojusvahetit, see on selline seade kus väljuva õhu soojuse arvelt soojendatakse sisenevat õhku - ilmselt tekitas see segadust. Sundventilatsioon on selles suhtes mugav asi et korteris on ühtlase temperatuuriga õhk, samas on selle jaoks vaja osta spetsseade, paigaldada ventilatsioonitorud mis tähendab enamasti vahelagede ehitamist jms., läheb hea natuke maksma.
Esialgu aga tasub jah üle vaadata et olemasolev ventilatsioon pelaks, et vetilatsioonisahtid poleks ummistunud, et keegi poleks enamasti köögis ja vannitoas olevaid ventilatsiooniavasid kinni toppinud jms.
Ehitusspetsidega võib üritada kontakteeruda ntx OÜ Vennad Ehituse ehitusfoorumis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 07, 2007 12:38 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
mulle teadaolevate andmete põhjal julgen väita et on ka selliseid õhksoojuspumpasid mis reguleerivad õhu niiskustaset. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 07, 2007 12:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Maris0021 kirjutas:
mulle teadaolevate andmete põhjal julgen väita et on ka selliseid õhksoojuspumpasid mis reguleerivad õhu niiskustaset. ;)
Igatsugu imevidinaid on tänapäeval olemas. Tuleks enne endale selgeks teha kas tahad ventilatsiooni või sooja või siis mõlemat või veel miskit neljandat.Kõik on võimalik. Aga siin foorumis ikkagi rohkem nagu akvaalast infi saab... :wink:

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 07, 2007 01:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maris0021 kirjutas:
mulle teadaolevate andmete põhjal julgen väita et on ka selliseid õhksoojuspumpasid mis reguleerivad õhu niiskustaset. ;)

Jah, Sul on õigus, seda nad oskavad küll, nagu ka õhu filtreerimist. Veelgi enam, õhksoojuspumba saab ka teistpidi tööle panna nii et ta ei soojenda vaid hoopis jahutab ruumi. Kõik see aga ei tähenda sugugi et ta teostaks õhuvahetust välisõhu ja köetava ruumi vahel.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver