foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Havi
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 25, 2007 01:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 25, 2007 01:26
Postitusi: 5
Asukoht: Harjumaa
Tere, küsimus on järgmine. Kui keegi on haugi pidanud(peab) akvaariumis, siis mida talle süüa annate? Tean, et haug on röövel ja eelistab eineks teisi kalu. Kas see jutt vastab tõele, et teda on võimalik harjutada ka liha tükikesi sööma? Hetkel elab mul umbes 10cm pikkune haugi nolk koos teiste sõpradega(2põhjakoristajat, papagoi, särg,)koos. Püüdsin ta paar päeva tagasi, hetkel teisi kalu väldib(nad on temast suuremad) ja kraanulite vastu huvi puudub. Kardan, et varsti läheb tal kõht tühjaks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 25, 2007 09:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mis temperatuur su akvas on? Minu teada on põhjakoristaja ikka troopikakala (t=25) aga meie jõgede kalad rohkem külmavee elukad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 25, 2007 11:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 25, 2007 01:26
Postitusi: 5
Asukoht: Harjumaa
ei ole kunagi mõõtnud, toa temp. arvatavasti. Särjele igatahes sobib. Särje püüdsin kevadel, kui jões külmem oli. Peipsist-Tallinna sõites oli üldse kuival. Pidin ta teiste sõpradega ära soolama, kui äkki kukkus rabelema ja edasi tuli uus elu koos troopika kaladega. Algul ujutasin teda kraanikausis sellise vahepealse temp. veega, siis tõstsin akvaariumisse. Aga haug sai äsja soojast lahest püütud. Türi paisjärves on ka hetkel 26kraadi. Ei usu hästi, et sealsed kalad on põhja nabale kolinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 26, 2007 08:05 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Üritan natuke maailma parandada. Mina soovitaks sul see haug lahti lasta!
Põhjused:
Haug kasvab vabas looduses üle meetri pikaks, kui ta sul sellest poolgi kasvab, jääb sinu akvaarium ikkagi lootusetult väikeseks.
Kuna haug püüab oma saki järskude sööstudega, siis peaks akva olema võimalikult pikk, et ta ei vigastaks ennast ega akvaariumiseadmeid.
Kõige lõpuks - haugi alammõõt püügil on 45cm.

Soovitan katsetada ahvenatega, kui just röövkala otsid!

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 27, 2007 09:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 25, 2007 01:26
Postitusi: 5
Asukoht: Harjumaa
Tänan tähelepanu eest! Haugi püüdes, olen enamuse neist tagasi koju saatnud. Nii ala kui ülemõõdulised. Kodumaiseid kalu akvaariumis vaadata on kordades huvitavam, kui nende troopilisi suguvendi. Ruumi mul jagub ja haugi pidades soetan varsti toekama akvaariumi. Soome foorumitest olen juba üht,teist teada saanud. Seal on kodumaiste kalade pidamisel pikem traditsioon olemas. Ja kaalu ning pikkuse osas, seab akvaariumi suurus kaladele päris ranged piirid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2007 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 18, 2005 08:19
Postitusi: 10
Asukoht: Raplamaa
Pidasin kunagi. Samas pidasin ka eraldi üle talve kokri. Praegu on viimane aeg suuri vihmausse korjata, neid saad keldrid üle talve pidada.
Olin samamoodi probleemi ees ja internetis surfates soovitati abi. Sööb ka maksa, kopsu jne. Alguses nälgima lasta. Küsimus on selles, et tuleb nuputada ujukiga konstruktsioon. Et nt uss (maks) hõljuks vees. Probleem on selles, et kui haug rabab, siis ei tohi selle konstruktsiooni külge kinni jääda (st kolmik ei sobi).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 23, 2007 10:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 25, 2007 01:26
Postitusi: 5
Asukoht: Harjumaa
Hetkel lahendasin olukorra gupide näol. Väiksemas akvaariumis püüan neid tasapisi kasvatada. Kui kala ette annan, siis liputab saba nagu koer. Ehk siis muutub erksaks ja enne sööstu teeb mõned väänlevad liigutused.

_________________
haug,särg


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2007 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 12, 2007 09:50
Postitusi: 1
Asukoht: Tartu/Eerika
Kuidas haugikasvatamine siis läinud ka on ?

_________________
160L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2007 08:50 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 25, 2007 01:26
Postitusi: 5
Asukoht: Harjumaa
Kahjuks üritas ta sellise punase sabaga oma kõhtu täita. Sabaots oli suust väljas ja eluvaim kadunud. Kusjuures praktiliselt ühes mõõdus kalad olid.

_________________
haug,särg


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 30, 2007 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2007 09:41
Postitusi: 77
Asukoht: Valga maakond Helme vald
Arvata võis, et ta hakkab su kalu püüdma.
Tal ju ikkagi röövinstinktid küljes ja nii ta ju toitubki.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 15, 2009 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 12, 2009 02:26
Postitusi: 48
Asukoht: Pärnumaa
Mul on havi üksipäini. sööb usse mida saab kalastustarvete poest ja vahel ka toorest liha. Liha peab ta haarama selle põhja vajumise hetkel. Hiljem ta seda ise põhjast ära ei söö. Kui ei haara siis tuleb omal põhjast ära korjata.
Ainuke jama on haugiga see et ta hirmsasti kardab. Kui akvaariumis midagi puhastada või välja võtta tahad siis hakkab pööraselt vastu sinu ujuma. Muidu on tore kala. Vaevalt ta ka liig asuureks akvas kasvab. Tekib ruumi puudus nagu turvalgi näiteks tekkis. Kusagilt maalt enam suuremaks ei venind aga ilus vaadata teist ikka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 07:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 10, 2009 09:44
Postitusi: 35
Pildid: 0
Asukoht: London
suht mõttetu 2 aastat vana posti üles tuua aga haug mõtekam lahti lasta. see nagu loomapiinamine sul.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver