foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MURE KULDKALAGA!!
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 26, 2007 10:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 14, 2007 02:23
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Mul akvas 2 kuldkala ja 1 põhjakoristaja, ning 1 kuldkala on paks ja silmad punnis. :shock:
Sealt lauteri 8 loomapoest öeldi et kalake ülesöönud :?
Anti mingit kollast tabletti ja elustoitu. Kollane tablett tuli ära lahustada ja kala sisse panna. Oleme seda 1 korra teinud. Ei tea kas aitab ka ja mis rohi see kollane suurematsorti tabelt üldse on?

Tahaks kiirelt vastust kuna kardan et kala sureb kohe ära. :cry: Ta topib end asjade alla et mitte ülestõusta, ja on koguaega sellili, aga näen et ta hingab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 26, 2007 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kuldkalad ongi paksud ja tihti punnis silmadega. Kipuvad sööma kõike, mis ette satub. Kui satub palju (omanik annab), söövad üle ja see ei pruugi hästi lõppeda.
Tegelik haiguse (kui ikka on haigus) põhjus on ikka muus. Nt. sinu väikeses akvaariumis, vees kindlasti, mis piskeses purgis kähku pahaks läheb. Siis stressis kui vead kalu reisile kaasa ja kui puhastad olude sunnil akvat mitu korda nädalas. jne, jne.
Tegelikult teeksin neile paar paastupäeva. Aga kirjeldusest tundub, et seekord on mingi tõsisem haigus kallal, kui põhjas lamavad. Kirjuta asjast ka haiguste foorumisse. Akvarist Maria on kõva käsi kalade haiguste alal.
Anna täpne kirjeldus ja hoidmise tingimused. Pilt (korralik!) on abiks.
Ainult nii saab aidata.

PS. ...topib end asjade alla... Kas ta ei suuda sukelduda? Siis on ujupõie haigus aga kuuldavasti seda ei saa ravida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2007 11:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 14, 2007 02:23
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn
Kalake suri ära :cry:

Hommikul tegime seda kollase vee vanni ja lõunaks oli surnud:(
Järelejäänud kaladele tahaks osta suurema akva, kuna nad on n.n ,,purki kinni topitud,, , mul 12.l akva,ümmargune, 2kala sees. Milline Akva oleks hea (kandiline ma mõtlen) ja mis ei oleks eriti kallis?
Soovitage! :roll:

_________________
Tillu ja Lillu on niiiiiiiiiiii nunnud!!! (Tillu ja Lillu on minu kalad)!

Killu ja Millu on kahjuks surnud:(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 27, 2007 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
:shock: 12 liitrine ja mull...arvestades et ühe kuldkala kohta peax minimaalselt olema 20l vett...seega kui sul järgi veel üks kuldkala ja mingi põjakas siis 50l ehk norm? see minu arvamus...

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 28, 2007 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Osta üle 50 l - kogu süsteem saab vähem tundlik ja samuti ei teki sul siis kiusatust akvaariumi koos kaladega turvavööga autosse kinnitada, kui sõitma lähed. Las kalad olla ikka kodus.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver