foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ahven
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 07:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 12, 2004 08:13
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn
Plaan on soetada akvaarium eesti kalade tarvis ja seoses sellega küsimus, kas keegi kasvatab ahvenaid,kas neid saab üldse akvaariumis edukalt kasvatada ja milliseid teisi kalu võiks nendega ühes akvaariumis veel pidada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 22, 2004 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
ma olen pidanud ahvenat akvaariumis. umbes 13 cm ahvenale tundus mu 200 liitrine akvaarium väike (või mul hakkas temast lihtsalt kahju). nii et parem on soetada pisikesi ahvenaid ja pidada neid väikse parvena. teiste kaladega saavad nad suhteliselt hästi läbi, kui need teised kalad ei ole ahvenatele saagi mõõdus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 09, 2004 02:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Jonny! Mis kaladega koos pidasid ahvenat? Ja kas põhimõtteliselt võiks koos pidada eesti vete kalu ja troopilisi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 09, 2004 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
elts kirjutas:
Jonny! Mis kaladega koos pidasid ahvenat? Ja kas põhimõtteliselt võiks koos pidada eesti vete kalu ja troopilisi?


no akvaariumis olid kogred, särjed, ründid, haug ja ahven+ mudamaimud (haugile ja ahvenale söögiks).... omavahel neil mingit ülbamist ei olnud. küll aga kogred ja särjed (ja ka haug, aga tema ma lasin lahti) olid suht väikesed... nii et ahvenale vaevalt suhu mahtusid. ning kui mudamaime juurde ei püüdnud siis nii kolme-nelja päevase nälgimise tagant hakkas ahven kokri ja särgi taga ajama (ja kugistas siis mõne alla kah), aga muidu talle sellised suuremad suutäied ei istu. Ja troopilste kaladega saaks küll mõndasid eesti vete kalu pidada. näiteks kokri. teisi kalu saaks kah muidu aga selline 25 kraadine vesi ei sobi eriti eesti kaladele- neile meeldib selline jahedam vesi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 23, 2004 04:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 25, 2004 11:38
Postitusi: 26
Asukoht: ülenurme vald reola
ärgem unustagegem et ahven on siiski röövkala ja arvan et need troopilised kalad ta sööks lihtsalt lõunaks ära üldiselt on nad väga nõudlikud kuid see eest imelised kalad ühed kaunimad eesti omadest!

_________________
oi kui loll kui lisataxe


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 15, 2009 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 12, 2009 02:26
Postitusi: 48
Asukoht: Pärnumaa
Ahvena kohta küsiks sellist asja, et kas ta mitte ei taha külma vett. Minu oma elas kenasti kuni suve palavate päevadeni mil ka akva vesi paratamatult soojaks läks. Siis kärvas teine ära. Kas veele mingit jahutit ka müüa on kui plaaniks uuesti ahvenat kasvatama hakata?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 23, 2010 03:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 05, 2009 12:08
Postitusi: 10
Asukoht: Polva
Minul elab ahven ja teised kodumaised kalad kenasti koos juba pea aasta. Suvel panin arvutiventika kaane peale vett jahutama. Ta otseselt vett ei jahuta aga lampidest tulev kuumus puhutakse laiali ja nii saab temperatuuri1-2 c madalamaks. Uurisin ka freooniga töötavaid seadeldisi aga need maksid üüratut hinda. 160 liitri akvajahutamiseks vist maksis seade mingi 9000-10000 eeki. Elavad kiisk, roosärg, turb, nurg, viidikas ahven. Elasid ka kogred aga need sõid kõik taimed ära. Ahven ei kiusa kedagi.

_________________
Juwel Rekord 160l. 2 ahvenat, 2 kiiska, 2 nurgu, 2 viidikat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 03:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 09, 2010 07:16
Postitusi: 7
Asukoht: Eesti
Tervist,

vajaksin ka nõu:

mis meetodil oleks kõige ohutum ja stressivabam vigastusteta eesti kalade kättesaamise viis?

Pean silmas noorjärke. Õnged, Spinningud, võrgud võib ära unustada ju?

_________________
per aspera ad astra


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 06:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 29, 2009 04:47
Postitusi: 156
Asukoht: Tabivere,Tartu
Proovi mõrdasid. :lol:

_________________
kuldkalad on võrratud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2010 07:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
pmst väike konks ja uss suur otsa:D jäääb kala otsa tõmbad rahulikult aga kiirelt välja ja kala kukub küljest ära:D mina sain nii päris palju kalu ilusti tervelt kätte:d

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 22, 2011 12:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 09, 2010 07:16
Postitusi: 7
Asukoht: Eesti
Olen kuulnud, et kui kalu akvasse tuua, siis püüda võimalikult vähe neid puudutada oma kätega nt. Parem kahvaga ja kohe transpordi anumasse.

Üks küsimus veel, kui akvas on rünt, haug, ahven, särg, turb - ehk erineva toitumisharjumustega kalad - missugust sööta siis kasutada/õpetada neid kasutama?

Meil on jahuti, ja hoian vett hetkel 24 peal, kui läheb 26, siis hakkab hiinakas huugama ja tõmbab vee 23-ni. Siiani suht rahul kõik (särg, nurg ja ogalikud hetkel, kevadel siis veel teised liigid juurde)

_________________
per aspera ad astra


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 24, 2011 04:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 24, 2011 03:33
Postitusi: 2
Asukoht: Rakvere
Kui tahad kokre või ükskõik millist kala oma tiigis või akvaariumis kasvatada, siis pole muud, kui mine järvele püüa nad kinni ja kui sa neid käperdad lähevad nad koledamaks aga ei sure :o . Mul endal elab 5 väikest ja 6 suurt kokre 100 liitrises dekoreeritud segu nõus ja on väga aktiivsed. Eesti kalade puhul on see liigne ettevaatus mõttetu. Ei soovita elavaid taimi ja mini troopilisi kalu, sest need süüakse ära aga ühe kasvu ja tervisega kalad saavad hästi hakkama. Muidugi kogred kukuvad mõne sekundiga kõike ära sööma, siis on jama..aga seda mõtlen minagi, kuidas neid piirata?

:D

Edu!

_________________
Kui kala pole, tuleb kala leida :P


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver