foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 09, 2007 06:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
minu akvaariumis ei meeldi?? :? Täitsa needus kohe miski :(
50l oli algul 2kuldkala. Nii rõõmsakesed, et vähe pole! Üks oli lehviksaba ja teine komeet. No siis neelas mu kena pontsakas väikse kivikese alla ja suri. Ja peale seda minu komeet nii hirmul. Järelikult oli teise surmast šokis. Kartis ja istus põhjas ja kui ma siis akvaariumi ees toimetasin, mõtlesin, et kui klaasi poleks siis kalake põgeneks sealt :shock:
Ma küll ei ehmatanud kunagi teda ega kiusanud aga mitte ei saa aru mis juhtus. Siis nagu juba läks julgemaks aga suri ära üks põhjakoristaja (üks jäi nüüd veel) ja hakkas jälle sama jama pihta mis siis, kui teine kuldkalake suri.
Mõned nädalad tagasi otsustasin, et toon komeedile seltsi. Omaarust hea mõte. Läksin poodi ja valisin ühe üliaktiivse ja hästi uudistava ja julge välimusega punamütsikese. Ekstra vaatasin, et kalake oleks selline tegus. No ja teate, kui koju sain ja ta vette panin siis uskuge või mitte aga see komeet justnagu oleks sellele uuele sisendanud või rääkinud talle umbes, et apppikee, siin on nii jube olla! Ise suur nagu jurakas aga ujus pisikese alla peitu ja varju ja :lol: no seda oli nii koom vaadata! Ma juba raevusin, et see pole võimalik, et nüüd jääb veel minu uus kalake ka selliseks argpüksiks??? Aga jäigi!!! :idea: :oops:
Ma ei tea mis toimub?
Ok seda olen avastanud, et selle peale, kui panen akvas tule põlema muutuvad nad ka jube hirmunuks ja jäävadki põhja. [b]Äkki see tuli liiga erk??[/b] No nüüd pole enam pannud tuld. Tõstsin akva hoopis valgemasse kohta, et vadata kas seal muutub midagi.
Muideks selle komeedi tõstsin mingi aeg lihtsalt vihast sellepeale, et ta justkui muutis mu teise kalakese äpuks, ära teise akvaariumisse. Seal on küll 24kraadi sooja aga kalake on nii rõõmus ja toimekas, et ma pole teda sellisena eales näinud.
[b]Mis aitaks nagu mul hirmunud kalakset julgemaks muuta?[/b] Mäletan oma esimest kuldkala, kes suri, ta oli nii sõbralik ja nagu mõistusega kohe :lol: Kui ma süüa läksin panema, siis oli sulpsti veepinnal nina püsti ja ootas, et sõna otseses mõttes talle toidu suhu paneks. Krt ise olin süüdi, et akvaariumi uuendades panin liiga peene kruusa ja sellest see sooleummistus tal tuligi :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 09, 2007 06:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
kui need kalad on seal 50 liitrises kõik koos (kuldkalad + need, mis joone all), siis pole mingi ime, et asi jama. Kalad vajavad ruumi ja suuremat akvat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 09, 2007 07:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
aquarius-ele

Nalja teed vei? :lol: Ei ole koos, mul on mitu, mitu akvat! Rääkisin ju 2 kuldkalast oma 50l. Ärge jahuge siin pidevalt et kitsas kitsas :evil: kui muud tarka ja abi ei oska anda siis on ainuke mis suust tuleb, et on liiga vähe ruumi!!!!! :x Tahaks näha mis teil endil on, siin aga targutate aga omal arvatavasti elavad kalad veel hunnikumas koos! :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 09, 2007 07:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
tüüpiline - kirjutatakse mingi pikk romaan, kust midagi selget välja ei ole lugeda, lisaks seatakse joone alla oma kalade kollektsiooni kirjeldus ja siis tahetakse teada, mis kaladel viga on. Ja kui keegi üritab vastata, siis karatakse näkku.

Rohkem konkreetsust siis paluks. Ma ei tea, mis su kaladel sel juhul viga on, kuid ise ma 50 l potis kuldkalu ei peaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 09, 2007 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
Nii et ühesõnaga kala on hirmunud kuna tal on nüüd järsku 50l üksi vähe ruumi? Väga huvitav küll! Ja muideks 50l pole midagi nii väga pott.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 09, 2007 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
no siis on ikkagi needus kallal, nagu isegi esimeses postituses arvasid :lol:

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 10, 2007 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
50 liitrit on kuldkalade jaoks tõesti vähevõitu, kuigi mitte nii vähe et kala seal kohe sureks. Pisut jääb segaseks ka see kes Sul seal akvas ikkagi elavad - vahepeal paistab nagu oleks seal ka põhjakoristaja, siis jälle kirjutad et kuldkala on üksi.
Kui uue kala tõid ega Sa teda kohe akvasse sumatanud? Kui nii juhtus siis see kindlasti talle head ei teinud ja see võis teda pelglikuks muuta küll.
Kui palju kala(de)le süüa annad? Kui tihti ja kui palju seal akvas vett vahetad? Ega pole teinud veeteste (eriti NO3, kui on siis ka NO2 ja NH3/NH4 võiks huvi pakkuda)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 10, 2007 03:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
No hetkel on selles akvas üks kuldkala ainult ja siis üks tilluke põhjakoristaja.
Loomulikult ma ei sumanud uut kala kohe sinna vette, ikka nii nagu peab!
Süüa annan 1x päevas. Ekstra kuldkaladele ´Tetre Animinsticks ujuvad pulgakesed. Neid annan umb 2tk. Tegelikult ma veidi vajutan neid katki sest muidu on tunne, et see jääb kurku kalale kinni ja pudina sööb meelsamini. Sellest langeb natuke põhja põhjakoristajale ka.
Mingi pooleteise kuu tagant võtan umbes 20% vett välja ja panen uue (päevakese seisnud) vee peale. Korra kuus käin ikka klaasid ka üle aga mingi vetikas küll ei kimbuta kuskil. Aga neid veeteste pole tenud!
Akva temp. on 20 kraadi. Suveti, kui väga palav jahutan jääkotikestega.
Eile tõstsin akva valgemasse tuppa. Loodan, et äkki see mõjub, sest köögis oli ehk liiga hämar ja see akvas olev lamp muutis kala puhta hulluks.
Igatahes nüüd loodan, et see valgem tuba äkki mõjub ja kalake ei põgene koguaeg ega püsi põhjas peidus.
Teistes suuremates akvaariumites on mul kõik nii ok ja mingeid muresid pole, kalad kasvavad ja on terved, rõõmsad ja nüüd selles siis ei taha elu käima minna :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 10, 2007 03:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
chipsi23 kirjutas:
Mingi pooleteise kuu tagant võtan umbes 20% vett välja ja panen uue (päevakese seisnud) vee peale.

Seda on liiga vähe, vähemalt kahe nädala tagant 25% oleks mõistlik, või siis vähem, nii 15-20% aga iga nädal. Vähem aga tihedamini on loomulikult parem variant.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 10, 2007 09:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Proovi kala valgustusega harjutada, näiteks lülitades (hõõglambi) läbi dimmeri.Pimedat (hämarat) akvat pole ju mõnus vaadata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 11, 2007 06:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2007 05:12
Postitusi: 119
Asukoht: Viljandi
Ma segaks natuke vahele ja küsiks ühe teemaga seoses oleva küsimuse O:)
Plaanin jälle oma 75L akva püsti panna ja teen selleks eeltööd. Siit siis küsimus, et kas sellesse akvasse on mõistlik panna 2 kuldkala,või jääb väikseks?
Ja milliseid taimi te nende kõrvale soovitate? (seoses nende kombega taimi ära süüa...)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 12, 2007 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
Tegelt tundub, et kogu see jama oligi ikkagi selle taga, et akva liiga hämaras köögis oli. Nüüd mõned päevad valges elutoas olnud akvaariumis on juba märksa rõõmsam kala :D Ujub ringi terve päeva ja üldse ei kössita põhjas enam. Aga seda valgust ma siiski akvas sisse lülitanud veel ei ole, vaatan äkki on võimalik osta veidi nõrgema valgusega lampi, kui see mis praegu on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 12, 2007 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
pigem probleem just selles, et valgus liiga hele oli. kala sattus sellest stressi, kuna lamp kustus/lamp põlemas vahe-kontrast-vms liiga suur. See, et sa akvaariumi valgemasse kohta tõstsid on, hea, nüüd ei ole see vahe nii suur.

Samuti on täiesti normaalne, kui uus kala akvaariumisse tuua, siis ta kössitab mõne aja kusagil nurgas. Võib juhtuda, et teeb seda isegi paar päeva. Siis asi normaliseerub.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver