foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ruumipuudus
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 08:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 25, 2006 12:17
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Tere, mul on selline probleem, et mu akvaariumis on 2 kuldkala (akvaarium ise on 15l) ja mulle tundub, et nad on jube õnnetud. Müüa ütles, et 2 keskmist kuldkala selles akvaariumis on ok, soovitas veel 3-gi võtta, kui oleksin pisemad kalad valinud. Nüüd aga on hakanud mu kalad valgeks minema ja akvaariumi seintele ja taimedele on hakanud tekkima pruunid täpid. Kas ma saaksin kuidagi oma ruumipuuduse probleemist lahti ilma uue akvaariumi või 1 kala surmata? Veel tahaks teada, palju ma kaladele helvestoitu peaksin andma?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 14, 2007 01:36
Postitusi: 43
Asukoht: viljandi
Tere MannuK. Sul on tõesti jäle väike akva isegi ÜHE kuldkala jaoks. Kuldkala minimaalseks ruumiks nimetatakse a 25l.
Nii, et mina soovitaks sul uue akva osta. Kui on rahamure siis sa lase kellegil teha. Ei tule väga kallis.

_________________
120l akvas hetkel:
1 ramirez, , 3 ansistrust


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ruumipuudus
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 31, 2006 09:28
Postitusi: 37
Asukoht: E-N:Pärnu, ülejõe | (R)L-P:Tallinn
MannuK kirjutas:
Kas ma saaksin kuidagi oma ruumipuuduse probleemist lahti ilma uue akvaariumi või 1 kala surmata?

1 kala surmata???? mida sa selle all mõtled?? :roll: :x


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 13, 2006 07:30
Postitusi: 36
Asukoht: Pärnu
Mul akva 54l ja seal on kolm kuldkala ja isegi see tundub nende jaoks suht väike ,niiet toetan eelmisi väiteid et osta endale parem uus akva kasvõi 10l suurem algatuseks;)

_________________
Juwel 54 L
___________


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 11:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
eelkõnelejate jutule selgituseks - 25 liitrit ühe kuldkala kohta on miinimummaht ÜLDAKVAARIUMIS (et ekslikult ei tekiks arvamust, et kuldkala võib pidada 25-liitrises akvaariumis). üldakvaariumi miinimummaht on liigiti erinev. kuldkaladel võiks see olla vähemalt 150 liitrit, et nad ennast hästi tunneksid, minimaalselt 100 liitrit, et ei tekiks kasvupeetust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 15, 2007 11:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sain Su postist vist alguses veidi valesti aru. Sorry, emotsioonideta nüüd... :)
Pruunid täpid on ilmselt vetikad, normaalne nähtus. Tekivad igasse akvaariumisse. Iga nädal võiks neid osalise veevahetuse käigus klaasilt maha nühkida.
Aga kaladele vaata tõesti tiba suurem purk kui tahad neist kaua rõõmu tunda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 17, 2007 12:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 25, 2006 12:17
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Ma mõtlesin seda 1 kala surmata selle all seda, et teine kala sööb ta mul välja, 1 kala on mul poole pisem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 02:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 27, 2006 11:08
Postitusi: 67
Asukoht: Tartu
Vabandust, üsna teemaväline postitus, aga ... Lemmikute surmamine on väga emotsionaalne ja väga pikk teema. Seda pole mõtet siinkohal lahkama hakata.

Tahaksin vaid kahte asja meelde tuletada, mis kipuvad ununema antud teemal mõtiskledes. Esiteks, inimene surmab koguaeg kodu- ja metsloomi. Erinevus on muidugi olemas: neid koduloomi kasvatatakse mitte hoole ja armastuse ja ilu pärast, vaid selleks, et inimene peab sööma. Surmamine kui selline aga jääb. Teiseks on looduses enamiku kalade eluiga palju lühem kui nõuetele vastavas akvaariumis.

Ma ei õhuta inimesi üles hooletult tapma oma lemmikuid ega ka koduloomade vanaduspõlve kaitsma, vaid võimalikult täpselt aru saama, mis toimub.

_________________
54L Juwel - kivid, taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2007 12:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 25, 2006 12:17
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Põhimõtteliselt ei surma ma ise mitte kedagi. Kahjuks on hakkavad mu kalad ise positsiooni pärast võitlema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2007 02:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
aga siis võiks ju vut vut, kas poe poole või siin näiteks kohalik akva ehitaja akvamees, ning muretseda suurema akva ca 100L


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver