foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Soe vesi?
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2006 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 27, 2006 03:03
Postitusi: 63
Asukoht: Viimsi
Kas keegi oskab öelda, et mis siis juhtub, kui kuldkala soojendusega vette panna? :-k

Kas ta sureb ära siis või?
Kui keegi oskab aidata, siis võiks öelda, et mis siis nt. skalaariga juhtub, kui ta jahedasse vette panna? :roll:

_________________
Kesine: Skalaar, gupy, säga, 2antsu


Viimati muutis No-More, Teisipäev Mär 27, 2007 07:55, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 29, 2006 10:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma arvan, et juhtub sama, mis Sinu enesegagi juhtuks. Kui satud külma vette, hakkab jahe. Väga külmas saad šoki, eriti külmas vees kaotad teadvuse..igaveseks (nii saab lootusetult haiget kala valutult magama panna- veepurgiga külmiku sügavkülma).
Kuumaga on sama lugu - natuke aega pead vastu aga siis annad otsad.
Üldiselt: väikesed ja aeglased kõrvalekalded sobivast temperatuurist elatakse üle aga järsud muutused põhjustavad šokki, haigestumist jne. Lubatud piiride suur ületamine lõppeb enamasti halvasti. Parem ära proovi.

PS. Sinu õigekiri jätab soovida...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 10, 2006 02:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 23, 2006 07:21
Postitusi: 9
Asukoht: niagaara kaldal
Minul on saatuse tahtel mõned kuldkalad 27-28C vees umbes maikuust saadik. Ma kuldkaladest suurt ei tea, kuid ilmselt need kõige lihtsamat sorti.
Tegelikult olid nad algselt kilpkonnadele toiduks mõeldud, kuid et ma igal nädalal neid nii umbes 30-kaupa sinna juurde lasen, siis mõningad isendid on söömata jäänud. Aja jooksul on nad ära õppinud kilpkonnade eest kõrvalehoidmise ning et nad on juba umbes 6-7cm pikkused, siis tundub et kilbud ise on nende jahtimise samuti ära lõpetanud.
Et mul seisab kodus ka üks 240liitrine akvaarium tühjalt, siis mõtlesin, et sellest võiks saada neile mõningatele kangetele kuldkalakestele oma kodu (nad selle auga välja teeninud). Aga mindki pani mõtlema see veetemperatuuri teema.
Ma kujutan ette, et neid mitte shokeerida, peab vesi alguses sama temperatuuriga olema nagu nad juba harjunud on. Aga mis edasi? Kas peakski jätma sellise sooja vee või tuleks seda tasapisi alandama hakata?


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver