foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure shubunkiniga
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2005 10:27
Postitusi: 83
Asukoht: Saue
Ujuvad mul siis 2 shubunkinit 200l akvas. Üks täiesti ilus terve tüüp, teine oli ka. Eile aga hoolega teist vaadates nägin, et passib teine kuidagi palju kivi koopas ja väiksed mõõksabad käivad ta saba näksimas. Saba väga kehvas olukorras juba. Siuke imelik uimane on ta ka passib palju ühe koha peal (sööma läks küll hetkel). Ujuda nagu ka eriti ei jaksa, laseb rohkem voolul ennast kanda. Teine kala igati korras.
Peale kahe shubunkini on akvas veel 5 corydorat, 3 ancistrust, 5-6 mõõksaba maimu, õunateod, tornteod ja elustaimed.
Temp kuskil 23-24
Ph 8,0
Kalad saavad süüa iga õhtu.
Abi oleks küll ruttu vaja, muidu arvan, et kala nädalavahetust ei näe... :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
mismoodi tema ujumine välja näeb? kas ta edasi liikudes "vingerdab" või ujub vabalt nagu teine kala? ega ta paigal seistes külili ei vaju või pinnal "ulpimas" ei käi (ujub pinnale ja vool tassib mööda pinnaalust ringi, ise ei liigu eriti)? Kas ta seljauine ja rinnauimeid hoiab vasu keha? ega tal arme/kriimustusi/täppe/laike kehal või uimedel pole?


sellised märkmed annaksid natuke parema ülevaate.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 08:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2005 10:27
Postitusi: 83
Asukoht: Saue
Ujudes ta jah nagu laperdab või vingerdab, teine ujub ilusti. Pea vajub tal nagu allapoole ja kipub nagu vertikaalis olema. Nüüd jääb juba taimedesse ka kinni, käin välja aitamas, et teised teda nahka ei paneks. Üldiselt üritab hoida põhja ligi, kuid kohe kui ei uju (laperda) hakkab ülesse poole kerkima. Vool kannab teda igati pidi kaasa.
Kriime ei näe, laiguline on ta nagunii (musta kollasega, eriti ei saa aru kas on neid vähem või rohkem). Nahk nagu kerel ka natsa kitkutud teiste poolt (narmendab või midagi sellist). Kehakuju on tal imelik, nagu suur pea, siis natuke väiksem keha osa ja veel väiksem saba osa. Kõik läheb nagu järsku üle (teine kala ilus ühtlane).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2005 10:27
Postitusi: 83
Asukoht: Saue
Kala ei näe arvatavasti homset päevagi :cry:
Ulbib seal veepinnal pool viltuselt ja mina ei saa midagi teha...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 09:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
ma arvan, et ujupõiega on midagi.las targemad parandavad.Äkki oled talle midagi teind kui vett vahetasid siis jäi ta vee alla kui sa seda juurde kallasid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2005 10:27
Postitusi: 83
Asukoht: Saue
Vett panin siis juurde kui tema juba kivi koopas passis (uimane oli ja teised juba näksisid), nii et see ei saa probleem olla (vesi ei saanud talle peale tulla).
Midagi vist teha ei anna? Vaatan ja ootan ta surma nagu ma aru saan? :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 23, 2006 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 03, 2006 05:29
Postitusi: 26
Asukoht: Tartu
Minu kuldkalaga oli sama jama, et teine kiusas teda. Ühel hommikul avastasin, et kala oli samasuguses seisus nagu Sinu kala praegu :( . Ja elulooma temast enam ei saand õhtuks oli ta siirdunud parematele jahimaadele :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 10:08 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
laperdamise ja kehakuju kirjelduse järgi võiks küll arvata, et tegu on klassikalise sisemise bakteriaalse infektsiooniga. paraku on lugu selline, et kui juba infektsioon on jõudnud nii kaugele, et kala hakkab laperdama, ei ole ravimitega enam midagi päästa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2005 10:27
Postitusi: 83
Asukoht: Saue
Kala lahkunud :(

Aga kas see bakter võib ka teistele kaladele nüüd kuidagi tulla? (kala ei surnud akvas, tõstsin ta varem purki)
Ja kas selline bakteriaalne infektsioon tuli kaasa poest? Või sai ta selle kuidagi minu akvast (alguses oli ta minu arust terve, kuigi kehakuju oli tal vist algusest peale natsa teistsugune)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 06:49 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Küsimus Mariale:

Mis teha sisemise bakteriaalse infektsiooni puhul?

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 24, 2006 06:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
seda asja ei saagi ravida, kui asi on läinud niikaugele kui eespool kirjeldatud, siis ei anna midagi teha.soolavann või kaalimpermanganaat küll leevendavad seda asja väidetavalt, kuig ravi selles seisundis enam ei ole ning kaalium/sool vaid pikendavad kala piinasid.

endal suri 1 kala hiljuti sama asja kätte ära, olen seda uurinud ning paljude eri müüjatega konsulteerinud (kes ikka teavad ka kaladest midagi) ning kõik nad vastavad ühte moodi: sellises faasis kala ei anna enam ravida.

väidetavalt ei pidavat see siiski nakkav olema. selles osas kommenteerida ise ei oska.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver