foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: eesti kalad
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2004 06:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 30, 2003 12:38
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Palju on siin neid kes kasvatavad eesti vete kalu. Plaanis on nyyd avada eesti kalade akva 120L, aga pole nagu kuskilt eriti teavet saanud kuidas nendega akkama saada. Loodan seal kokresi kasvatama hakata. Oskab keegi öelda kunas on aeg nad kinni pyyda ja akvasse panna. Kevad, suvi? Millist valgustust tahavad jne. Kõik teadmised teretulnud

_________________
240L
15 kuldbarbust
mõned taimed ja teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2004 07:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Mina küll eesti vete kalu akvaariumis pole kunagi pidanud aga eesti vete kalu eesti veekogutest püüan hoolega. Sellepärast arvan, et just kevadel pärast kudemist või varasuvel. Siis on kala liikvel ja kaani pole nii küljes. Praegu mõne kala kätte saad, siis saad koos tollega veel igasugu parasiite, kuna kala on paikne, kevadel alles hakkab liikuma. Üleelmine nädalavahetus kalalt tulles kui kalad koju tõime kakkasid enamus siputama. Ma ma panin paar kala vanni ujuma, päris huvitav oli vaadata. Pärast vanni tühjaks laskmise ajal oli vanni põhjas vähemalt 10 kaani.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 25, 2004 10:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 07, 2003 05:06
Postitusi: 111
Asukoht: Aespa, Raplamaa
Mina pean kohalikke kalu.
Kogred ja viidikad + vähid, karbid jms.

Püüda oleks soovitatav võimalikult soojal ajal, siis on kalad tugevamad.
Kalu valgus eriti ei huvita, küll aga hapniku sisaldus vees ja vee puhtus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 12:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Koger peaks olema oma loomult juba nii vastupidav kala, et tema suremiseks pead sa ta veest eemaldama ;) Kokri olen kasutan ainult suuremate kalade püüdmiseks ja võrreldes igausgu teiste väikeste kaladega on koger ikka _lõpp_ vastupidav :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 30, 2003 12:38
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Ma tean, et akvas peab siis temp. olema 20 või alla selle, aga hommikuti paistab päike nii tugevalt tuppa, et mis see vee temperatuur võiks olla kui ta akva kuhugi kaugemasse nurka paigutan. Et ei tea jah palju see vesi toatemperatuuril on? Kiq kas sul need vähid kalade vastu huvi ei tunne, et pistaks pintslisse või midagi. Betta poes räägivad et söövad kalad ära, samas turu tn. ütlevad et võib ilusti pidada, ei ole kogemust niiet ei tea mida arvata. Muidugi alguses mõtlesin ahvenat hakata pidama, aga see ei ole vist nii vastupidav kala, et raske pidada. Või on keegi siin ahvenaid pidanud?

_________________
240L
15 kuldbarbust
mõned taimed ja teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 02:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 01, 2004 01:19
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Pärast vanni tühjaks laskmise ajal oli vanni põhjas vähemalt 10 kaani.

Kihvt ju,tasuta kaaniravi omast käest. :P

_________________
akvaarium Juwel 54l
lähen teisele ringile


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 03:18 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Ise pole Eesti kalu pidanud aga kui näidet tahad avalikust akvaariumist, siis astu läbi Vanemuise 46 zooloogiamuuseumist (Tartu). Seal on 3 akvaariumit Eesti kalade päralt. Elanikeks kuldkogred, hõbekogred, ahvenad ja luts oli vist ka.
___________________
Anu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 04:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 19, 2004 01:06
Postitusi: 24
Asukoht: eesti
Mis kalu sa püüad, et saad niipalju kaane kaasa


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 05:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Ahvenaid, aga ma arvan, et need pole raviks mõeldud apteegikaanid vaid mingid muud.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
ma arvan, et see kaanirohkus oleneb ka veekogust ja/või aastaajast.

apteegikaane leidub ametlikult eestis vaid umbes kolmes veekogus, tegelikult aga on neid rohkemates kohtades.

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 26, 2004 07:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Need kalad mis mina kätte sain olid pärit peipsi jv.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 01:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 30, 2003 12:38
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Suur äitäh anu_t-le, lhen hüppan esmaspäeval muuseumist läbi, polegi ammu seal uudistamas käinud. Ongi vist viimane aeg minna, suur tänu ka teistele kes oskasid midagigi sellele kysimusele vastata. Eks vaatab mis sellest plaanist välja tuleb!

_________________
240L
15 kuldbarbust
mõned taimed ja teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 12:50 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 06, 2004 07:38
Postitusi: 33
Asukoht: Keila
Mul on akvas 2 kokre ja elavad koos erinevate kuldkaladega rõõmsalt koos.Esimese kogre(7cm) andis Hiiumaa kalamees 2002 a. oktoobris.Elas 3 kuud lihtsalt paljas vees,sööki ei puutunud,ära ka ei surnud.Siis ostsime seltsiks 2 väikest kuldkala.Kui need õgardid toidu poole tormasid,oli koger ka kohe nagu ümber vahetatud ja sööb sellest hetkest alati väga isukalt .
Teise kogre sain 2003.okt. Haapsalu turu kalaputkast(müüdi söögiks).Lasksin elusamad välja valida(u20cm).Kuna kogred olid seal teiste laipade vahel,siis said kaasa mingi seenhaiguse.Valge auk(liha paistis) ja niidistik.Kuldkalale hakkas ka külge.Kirusin end,et oli seda lollust vaja.Läksin haige kuldkalaga Rocca Al Mare kalapoodi ja sain pulbrit,mis tegi kalad terveks.Kõik prisked ja kenad.Kasvatasid omale uued sabad ja sarved.Uutest kokredest jätsin endale ühe(ruumipuudus),kaks andsin tuttava akvaariumisse.Neil läheb ka kenasti.
Esimene aasta polnud mul akvaariumis mingit tehnikat.Kalu oli vähe ja said hakkama niisamagi.Nüüd on filter ja aeg-ajalt töötab mullitaja.
Eelmine kevad sokutati ka kiiskasid.Õues vannis elasid küll,kuid tuppa tuues pidin mullitaja tööle panema,muidu hakkasid ära vajuma.Kuna nad mul sööma ei hakanud,siis lasksin nad jõkke lahti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 06, 2004 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 09, 2004 05:18
Postitusi: 10
Asukoht: Rakvere
Kalapidamist alustasin "lollikindlast" kalast - kogrest. Mäletan väiksena kui poisikesed püüdsid kuskilt tiigist ja lasid aiamaadel olevatesse veekastmistünnidesse nad lahti. Seal nad siis elutsesid.

Praegusel hetkel on mul kaks kogre. Elavad 40 liitrises plastmassist (ei ole mürgine plastmass) kastis. Kasvavad taimed, paar tigu. Söövad kurki, saia, vihmaussi, eriti maitsevad sääsevastsed, suvel hangin neile puruvanakesi jms. Loomulikult annan neile tavalist akvaariumikalade helvestoitu, kus on siis kõik eluks vajalikud vitamiinid ja muu.

_________________
160 liitrine akvaarium

Üürnikud: neoonid, gupid, mollid, ancistrused, SAE ja kaks laiska õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 08, 2004 02:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 10:16
Postitusi: 84
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Minul on jällegi väiksed lepamaimud - ning olen väga rahul nendega :)


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver