foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkalad ja kurk
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 06, 2006 08:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Jutt selline:
Panin omale kuldkaladele (5) akvaariumisse kurgiviilu. Niiöelda peibutiseks, et nad taimed rahule jätaks. Minu plaan toimis ja kalad ei vaata peale kurgi akvasse panemist Vallisneira ja teiste söödavate taimede poolegi :lol:
Küsimus on siis selline, et kui kaua see kurk võib akvas olla? Kas nii kaua kui nad selle ära söövad (pistavad nad seda küll hea isuga :) )? Ja kui tihti võib neile kurki anda?

Omadest tähelepanekutest võin öelda, et peale seda kui ma kaladele kurki andsin, on nad kuidagi palju aktiivsemad ja elavamad.

Annan neile veel ka helbeid ning elussööta vaheldumisi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 06, 2006 11:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Üldiselt pole taimne toit veel kellegile liiga teinud aga kurki ega ka midagi muud sellist üle ühe ööpäeva akvas leotada ei soovita, mis selleks ajaks järgi see minema ja uus sisse. Kui neil isu täis siis on seda ka näha. Üldiselt talvel meil iga päev kurki ja salatit kodus pole, seega paar korda nädalas just paras ports.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 08, 2006 11:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
mul on akvas koos kuldkaladega ka toed ja kui kuldkalad taimi üldse ei puutu, siis on mul 1 tigu kelle meelisroaks on mu akvaariumitaimed :evil:

kurki panen ma enamasti akvasse umbes kord nädalas. 1 hommik panen, teise päeva lõunal umbes võtan ära. selleks ajaks on kurgi pehme sisemus enamasti juba ära hekseldatud. loomulikult soovitan kurgi ära koorida, enne akvasse panemist: 1) seal võib olla kahjulikke ainelid, millega kurke pritsitakse 2) kellegi hambad ei hakka sellele koorele niikuinii peale.

väga pikalt ei ole mõtet seda sinna vedelema jätta. enamasti süüakse umbes 24-30 tunniga kõik võimalik ära, millele lõuad peale hakkavad. peale seda jääb kurk sinna niisama ligunema, millel pole mõtet.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 08, 2006 12:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
varivalge kirjutas:
2) kellegi hambad ei hakka sellele koorele niikuinii peale.

Mul igatahes ancistrused söövad esmalt ära suurema osa suvekõrvitsa koorest, vaevalt see kurgist pehmem on. :) Kurgi koort ei söö mul aga tõesti keegi, kurki ennast ka ei taheta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 08, 2006 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Mu ancud söövad just kurgi sisemust, seda pehmemat seemnetega osa, samas kõrvitsat üpris vaevaliselt. Kehvad hambad vist. :lol: Muuseas banaani söövad ka päris hea isuga. Ahjaa kõik asjad koorin ikka ilusti ära.

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 09, 2006 06:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 20, 2006 12:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Mul kuldkalad ei anna võimalustki midagi akvast enam välja võtta :roll: . Kalad söövad selle pehme sisemuse ära ja kui ma tahan kurgikoort ära võtta on see IGA KORD müstiliselt kadunud :-k ja ma ei suuda seda mitte kusagilt leida enam.
Samas kui ma panin kurgi ilma kooreta nad selle ilma kooreta kurgi vastu mingit huvi ei ilmutanud. Välja ka ei paista et nad seda koort sööks(ehkki alati on see koor katki kui nad kurgiga poole peale jõuavad), see lihtsalt kaob mu akvaariumist.

Ma olen üritanud peale passida kuna see kaob, aga see toimub tavaliselt öösel ja hommikuks on see juba läinud :?

Kellegil ideid

_________________
Minu "kullakesed"-Frankie, Frederika, Lilo, Fluffy, Sid, Horror ja Terror ning ancubeebid Tölpa ja Blondu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 09, 2006 07:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
mina panen 6una viilu aga ei s66 keegi isegi teod mitte...

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 13, 2006 03:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
kenari kirjutas:
mina panen 6una viilu aga ei s66 keegi isegi teod mitte...


õunal on hapukas mahl, mis vähemalt algul kalad kõik eemale hirmutab. olen ka ise proovinud kunagi, aga ei paista see neil emaitsevat jah


Kurgi kohapealt. minu kalad koort ei söö. ma olen sunnitud selle just ära koorima, muidu ahistavad kurki ainult teod, kes läbi kurgi pehme osa tunneli söövad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 11:42 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 19, 2006 02:54
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
minu koid naudivad ülepäeviti hiinakapsast:)


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver