foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kuldkala söök
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2006 02:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 05, 2006 01:57
Postitusi: 2
Asukoht: tallinn
olen 3. päeva kuldkala omanik - sain tuttava käest.
kuidas kindlaks teha, mis soost kalake on? ja kas 3 imeväikest graanulit ongi kogu päeva toit? kas see kogus jagada päeva peale ära või anda ühekorraga? tundub, et ta sebib näljasena ringi koguaeg.....

_________________
1 kuldkalake :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2006 04:13 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Kuldkalad on erilised nälgurid, nad ajaks kõik näost sisse mis sa neile annad :lol: Kui on väikesed graanulid, siis jah, 3tk on täitsa piisav, hiljem pead vaatama kui kala suuremaks kasvab, siis anna natsa rohkem, aga hoidu kindlasti ülesöötmisest. Soovitav on talle paar näljapäeva ka nädalas teha.
Võid kogu toidu korraga ka anda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2006 07:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui su kalake juhtumisi tuli koos pisikese mull-akvaga, võiksid talle mõnusama eluruumi muretseda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2006 10:20 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kolm graanulit? :shock: see lausejupp viitab kalakese komplektile. aga süüa tahab kalake natuke rohkem, kui kolm graanulit. täpsemalt tahab see kalake süüa umbes niipalju, et kogu toit, mis sa talle ette annad, oleks minutiga söödud ja graanulitele vahelduseks paku kalale paar korda nädalas ka elustoitu (sääsevastsed vms, müüakse zookauplustes kas elusana või külmutatuna) ja vähemalt kord nädalas midagi rohelist (nt. salatileht või näpuotsatäis ricciat)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:41
Postitusi: 45
Asukoht: Viimsi
Mina olen küll segaduses. 3 terakest on tõesti kalakese komplektist pärit, toidutopiskule on kirjutatud, et anda nii palju, kui lühikese ajaga süüa jõuab. Tõde on vist kuskil vahepeal. Olen mures, et oma kalakest üle ei söödaks ega ka nälga ei jätaks. Minu kalake sööks lõpmatuseni ja esimesel päeval lapsed talle selle topsi-õpetuse järgi süüa andiski-hommikuks oli vesi reostunud, läbipaistmatu ja kalake ahmis pinnal õhku (siis oli veel mull-akvaariumis, nüüd juba 54 l-s). Abi saime osalisest vee vahetusest, akvaariumi pimedas hoidmisest ja kala paastupäevast. Pärast neid toiminguid tundis kalake end silmnähtavalt paremini. Lugesin siis kuskilt, kui ohtlik on ülesöötmine ja nüüd olen andnudki rangelt 3 tera päevas, mõnikord ka 4 ja 2 x on tükkideks tehtud herneid ka saanud. Kust ma tean, palju mu kalake süüa vajab? Isu pidi neil lõputu olema, kuna neil puudub ju magu. Meie oma vist jääkski sööma.
Täna helistasin ja küsisin poest üle, sealt anti jälle see 3 tera soovitus :roll: Nüüd loen siit, et 3 on ikka vähe...
Meil on komeet, umbes 8-10cm pikk koos sabaga. Palju sellist siis sööta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2010 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 29, 2009 01:37
Postitusi: 34
Asukoht: Harjumaa
Ma loodan, et Sa ei pahanda, et kasutan Sinu teemat, aga mul oleks vaja teada, kui palju kuldkalale külmutatud sääsevastseid anda. Kas terve kuubik kahele kuldkalale päevas oleks okei? Või kuidas?

_________________
4 skalaari ja labeo.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver