foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkalad sikutavad saba.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 19, 2005 11:43 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 19, 2005 11:16
Postitusi: 1
Asukoht: Tallinn
Selline küsimus tekkinud. Minu esimene akvaarium on ostetud aprillis. Seega töötanud nüüd juba 5 kuud. Kodanikud kuldkalad kolisid sinna mais.
Nad on kõik korraga ostetud ja neid on 5. 112l akvas on nad viie kuuga kasvanud kõik eri suurusteks. Kui alguses hoidis üks neist umbes kolm nädalt omaette siis tänaseks on nad vennastunud. Probleem on järgmine:
kõige suurema kala eest vedamisel on hakatud üht väiksemat sabast sikutama ja see närmendab väga kurvalt. Neile süüa antakse kahe näpu vahele mahtuv kogus Tetra nimelisi kraanuleid 1x päevas. Laupäeviti on paastupäev ja pühapäeviti vahetan vett umbes 20l ja pesen plastik taimed, lossi ja veefiltrit. Palun aidake, et nad jälle sõbrad oleksid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 19, 2005 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Võid ju proovida seda, et annad natuke rohkem süüa ja /või panna mingi elustaim (kasvõi mingi nn. veepeal kasvav taim) akvaariumisse mida nad kiskuda ja närida saaksid.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 19, 2005 09:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Musamari kirjutas:
..Neile süüa antakse kahe näpu vahele mahtuv kogus Tetra nimelisi kraanuleid 1x päevas. Laupäeviti on paastupäev ja pühapäeviti vahetan vett umbes 20l ..


sõltub äkki kalade suurusest, kui nad suuremaks kasvavad, peaks ju toidukogus kah suurenema.
mina enda omadele annan nii et kogust eriti ei vaata, aga kõik peaks söödud olema suht lühikese ajaga max 1 minut..
ja sedasi annan 2 x päevas.
kord nädalas viskan antsude ja tigude rõõmuks suvikõrvitsa põhja. seda käivad kah näksimas.
mul on 3 taime, neist Ceratophyllum demersum kasvab kõige kiiremini, ning Ryukin sööb seda sama kiirelt altpoolt, Punamütsike taimede vastu huvi ei tunne.
mõlemad saavad hetkel ka puuviljakärbseid, kuna neid tiirleb majas päris palju.

proovi veidi rohkem toita - osta teist sorti lisatoitu juurde - on vaheldusrikkam

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 20, 2005 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 29, 2005 10:03
Postitusi: 59
Asukoht: Järvamaa
soovitan anda värsket hernest, oma kuldkalakestele annan ka krevette, et oleks vaheldusrikas toidulaud. Ja olen päri, et kuldkalakeste kasvamisega, suureneb ka neile antav toidukogus.
Ja tegelikult vahetaksin ma siiski kunsttaimed päristaimede vastu, ei tahaks öelda, et nad suuremat pahandust teeksid taimedega, kui mõned teised kalakesed.

_________________
100l troopikakalad
120 l suured kuldkalad


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver