foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 06:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 29, 2005 10:03
Postitusi: 59
Asukoht: Järvamaa
ühel ajal said ostetud nii teleskoop, kui ryukin ning kuldkala. Alguses oli peaaegu kõik korras, sest nende suuremate poolt kiusatud teleskoop siiski sai rahu, kui suutsin õigel hetkel jaole ja visata paar rohelist hernest, kuid nüüd, kui ryukin ja kuldkala oma mõõtudelt päris suured tegeleased teleskoobiga võrreldes, muutusid nad tema suhtes päris "hulludeks" - muudkui ajasid ta ühte akvanurka põhja ja seal kahekesi koos siis teda muudkui lutsisid nagu tahaks ära süüa. Mida päev edasi, seda agressiivsemalt nad teda taga ajasid. Mul ei jäänud muud üle, kui panna teleskoop oma guppide akvasse. Seal ka teda ahistati suurte emaste guppide poolt, aga seda ei anna võrrelda kuldkalakese ja ryikiniga. Nüüd aga avastasin, et teleskoobi sabauime ääred on kõik valged s.t. hatulised. Kedagi uut ma sinna guppide akvasse pole ostnud (kuldkalakeste akvas kõik norm), et mujalt sisse toodud haigusega ei saaks tegu olla, aga lugedes siit on kartus siiski, et teleskoobil on uimemädanik. Kas mul võib õigus olla?

_________________
100l troopikakalad
120 l suured kuldkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 07:14 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui teleskoopi "nokkinud" kalad tekitasid saba äärde pisemaid vigastusi, siis on väga reaalne, et haavadesse sattunud bakterid on põhjustanud uimemädaniku. ravimina kasutatakse bactopur directi tablette

mis puutub teiste kalade taolisse käitumisse, siis see kala pidi juba enne nõrk ja haiglane olema, muidu ei oleks ryukin ja harilik kuldkala temast väljagi teinud. kalad tunnetavad väga hästi ära, kui keegi on nõrk või haige ning lähevad seda nõrka siis piinama - looduslik valik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 29, 2005 10:03
Postitusi: 59
Asukoht: Järvamaa
äitah Mariale, hakkan ravima.
Jah, teleskoop oli juba ostes defektiga (saba oli vigane, s.t. üks pool väljaarenemata), kas tõesti selline sünnidefekt tekitab ka sellist käitumist?

_________________
100l troopikakalad
120 l suured kuldkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 08:29 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
jah, ka see on üsna reaalselt põhjus, kuna looduses sünnidefektiga kalad harilikult ellu ei jää


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2005 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 29, 2005 10:03
Postitusi: 59
Asukoht: Järvamaa
täna avastasin veel, et teleskoobile on silmade (katab mitte tervet silma)peale hatuline katt peale tulnud :cry: , see ju ei saa olla teiste kalade näksimisest.
Eile panin akvasse juba ka Tetra Medica General Tonicut, sest kahjuks neid Maria poolt soovitatud tablette ei ole siin kuskilt saada.
Laupäeval peaks olema veevahetus, aga kas ma saan seda teha, kui eile alles ravimit sisse panin? Ja kui ei, siis millal võib veevahetust teha?

_________________
100l troopikakalad
120 l suured kuldkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2005 12:27 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
veevahetus tuleb sul teha niikuinii peale ravikuuri lõppu, ravimise ajal veevahetusi teha ei tohi. jälgi ravimi instruktsioone. ka hallikas katt või kae on bakteritest põhjustatud ja näitab seda, et kala immuunsüsteem on peaaegu olematu. general tonic sobib bactopuri asendama, soovitan harilikult sera ravimeid, kuna olen nendega kõige rohkem kokku puutunud ja on minu jaoks kõige usaldusväärsemad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2005 01:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 29, 2005 10:03
Postitusi: 59
Asukoht: Järvamaa
suurimad tänud sulle! eks pean lihtsalt pöialt hoidma, et mu Äpu terveks saaks... teen kõik, mis minu võimuses. :(

_________________
100l troopikakalad
120 l suured kuldkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2005 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 29, 2005 10:03
Postitusi: 59
Asukoht: Järvamaa
kõik korras! :D Äpu(must teleskoop) terve ja kohanenud guppidega.

_________________
100l troopikakalad
120 l suured kuldkalad


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver