foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2016 02:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Eelmisest aastast uus hobi juures tiigi kujul ja sellega seoses palju küsimärke :

Seoses tiigi taimekasvu võitlusega on plaanis mõned taimesööjad ( Valgeamuurid jne )Lõuna-Eestist tuua...

Paar küsimust seoses kalade transpordiga, mis on üsna pikk (ca 4 tundi )

siis kui suured kotid /ja või anumad peavad olema kui eluskala ca paarkümmend kilo ?

Kas kalad võtta väikesed ca 200grammi või suuremad (1-2 kilo), sest haigur oli
mul peaaegu igahommikune külaline eelmine aasta, et kes paremini üle elab...?
Samas talvel ka jää peal. Kas seal jäävad paremini ellu väiksed või suured ?

Vajadusel võin ka käru auto järgi panna.

Kuna üksnes sõit vist ca 3tundi, aga maha ja pealevõtmine ja võib-olla mõni vahepeatus ka, siis kas on mingit õhupumpa või midagi vaja ?

Räägiti , et mingi suurem segukast ja kilekott sisse ja kogu lugu, aga on ka mingit paremat varianti või mingi võimalus neid anumaid kelleltki laenutada...

Tänud juba ette igasugu info eest.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2016 01:09 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma tõin forellimaimud Härjanurmelt, kuskil kuni 10cm pikad, üle 200tk. Kaks suuremat segukasti(90L), milles tugev(tumeroheline) suur prügikott(võib ka kahekordselt). Hapnikutarbimise jaotamiseks oli mul kaks segukasti(võib olla niipalju kui autosse mahub). Kott täideti kasti kõrguseni veega, kalad sisse ja ülejäänud tühja osasse lasti hapnikuballoonist sisse hapnik ja suleti kott nööriga. Sõitsin Härjanurmelt Kuressaarde - üle 300km, praamisõit, kokku võttis umbes 4,5 - 5 tundi. Kõik kalad elasid sõidu väga hästi üle, mingit loiuks muutumist(hapnikupuudusest) ei ole märgata olnud.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2016 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Olen koisid korduvalt ühest Eesti otsast teise sõidutanud ja vaid ühel korral kasutasin 12V aeraatorit. Möödunud suvel tellisin kalad Jaapanist, need olid kilekottidega kastides rohkem kui 38h. Elasid edukalt lennureisi üle, vaid üks suri mõne päeva pärast stressi. Pakitud olid nad samamoodi nagu Pets eelnevalt kirjeldas - pool kilekotitäit vett, lisaks hapnik. Usun, et saad hakkama ka ilma lisahapnikuta ja vahepeatuseta.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 15, 2016 10:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mis "service´t" kasutasid? Jaapanist mingi 40h ? On see võimalik? Inff kuluks mulle marjaks [-o<


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 17, 2016 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
TNT ja selle organiseeris kalade saatja. Transporditasu oli kallim kui kalad ise :)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 17, 2016 09:00 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ok, jah tulevad meelde tõesti mõningad "high speed" variandid.............ju hinna pärast olingi unustanud :lol:

Sellise teenuse eest tahtis Omniva lisaks väikese paki (500g=8 EUR itaaliasse) lisaks saada 50 EUR.Paraku Itaallasele oli selline minupoolne "inf" täiesti vastuvõetamatu :lol:


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver