foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkala haige
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2004 05:26 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2004 01:58
Postitusi: 1
Nädal aega tagasi avastasin, et ühe kuldkala soomused on imelikult turris. Võtsin ta kohe teiste kalade juurest ära ja panin eraldi ja kihutasin kohe zoopoodi. Sealt soovitati mulle ühtesid tablete, mis pidid hävitama kahjulikud bakterid akvaariumis. Panin siis pool tabletti sellele üksikule haigele kalale. Nädalake möödas, kala aga ei parane, soomus ikka turris ja tundub, et midagi villi moodi on ka külgedele tekkinud. Rohtu andsin ju nii nagu vaja. Ei oska midagi peale hakata. Nii kurb on vaadata, kuidas teine kuldkala teda taga igatseb. :( Äkki keegi teab, mida võiks teha ja kas see kala on hukkumisele määrataud? Ise ta tundub küll lõbus ja olekult üldse mitte haige, kui siis on natuke ümaram.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2004 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Anna talle elustoitu. Siis kui minul kuldkalad olid, siis oli ka ühel kõht nii kinni et soomused turris. See oli ühekülgsest toidust, sest ma andsin põhimõtteliselt talle ainult helvestoiti. Ostsin veidike matõlli ja oligi jälle kõik korras.

_________________
240l+55l+25l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2004 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2004 01:30
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
mul oli sama jama mõõksabaga, mingi aja peale läks veel paiste kah. Ise arvan et tal oli sees mingi ummistus. :cry:

_________________
Juwel 96L, standart filter ja soojendi, 3x18watti valgustus. Endatehtud 45L akva, 2x15W valgus, filter, 100W soojendaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2004 05:50 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Tavaline on ka kalatuberkuloos mis ajab kala ümaramaks ning soomused turri. Selle põhjuseks on Mycobacterium bakter, mis elab igas akvaariumis, aga selle vastu pole ravimit, või õigemini siis kui seda on märkata, siis on juba hilja. Aga see ei tähenda seda, et kala igal juhul sureb ära. Kala oma immuniteet võib saada asja korda.

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2004 02:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 13, 2004 02:29
Postitusi: 15
Asukoht: asd
Mu kuldkalal oli vist sama haigus - läks väga paksuks ja soomused olid turris. Ühel hommikul avastasin, et kala on surnud. :(


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver