foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Karpkalad akvaariumis
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 02, 2012 04:42 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 27, 2012 09:56
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Tere!
Tekkis plaan hakata uuesti akvaariumi pidada. Sai siis välja otsitud oma vana akvaarium (umbes 100L) ja sinna sisse püüdsin järvest kuus karpkala. Täna kolisid nad siis akvaariumisse.
Kas oskab mulle keegi öelda kuidas nende eest ilusti hoolt kanda? Täpsemalt siis, kas peab mingeid baktereid kasutama ja milliseid, kuidas söötma jne. Tean seda et, pidavat nad sööma maisi, otra nisu. Praegu panin mõned maisid põhja peale, aga alguses nad vist mõne päeva ei söö midagi?
Ostsin siis neile hapniku tootma tetratec aps300, filtrit pole jõudnud veel osta. Saavad mõne päeva hakkama vast ja oskab keegi filtrit soovitada? Võiks olla mõeldud natuke suuremala akvaariumile kui 100L, plaan varsti suuremasse üle kolida.

Parimat!
Jüri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 02, 2012 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Loodusest kalu omale akvasse püüda ei tohi, aga mis seal ikka. Akva tõesti väike, nad ju järvekalad. Akva võiks ikka midagi 300/400 poole olla või suurem. Süüa nad hetkel ei taha ma usun, kuna neil šokk.

Akval peab olema filter ja mullitaja. Vesi puhas ning ka taimed, kruus,

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 03, 2012 09:01 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 27, 2012 09:56
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Polnud erilist mõtet neid kuskile kasvandusse otsima ninna ja siis kõva raha eest ostma ka hakata. Lihtsam ikka ise püüda :)
Kui suuremasse ümber kolin siis alla 300L kindlasti mitte.
Ma panin neile natuke sööki küll ja selle on nad ära söönud, eks ma vähe haaval annan juurde.
Kuna vesi läks sogaseks siis ostsin ka täna filtri ära (kuni 150L akvale). Poest öeldi, et alguses läheb sogaseks ja siis selgeks tagasi. Eks siis homme ole näha kas on paremaks läinud.
Taime võtsin välja, kuna see ajas jubedalt sodi, vist oligi asi selles, et ta mul seal vabalt ringi ujus. Lähipäevil lähevad kivid ja liiv ka sisse, peale seda ostan ka uued taimed.


Üles
 Teema pealkiri: karpkalad akvaariumis
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 03:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Elustaimed v6ib karp edukalt üles v6tta ja nahka pista,eriti uued ja 6rnad akvaariumitaimed.Endal oli kokredega sarnane teema kunagi.Nüüd kasvatan samuti kohalikke külmaveekalasid akvas ja olen elustaimedest ammu loobunud.Isegi Anubias,mis üks sitkemaid ja tugevamaid taimi kisti ribadeks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Selline asustamine, kus filtrit veel pole ja sisuliselt pannakse kalu suures koguses värskesse vette, lõpeb harilikult kurvalt. Asi käib ikka nii, et filtriga pannakse akva sisse töötama esmalt ja kui bakterkooslus filtris on moodustunud, pannakse akvasse vähehaaval kalu

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 07:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 27, 2012 09:56
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Peaks ka siis ehk kunsttaimede peale mõtlema.
Alustasin täitsa valesti jah, aga kuna pole aastaid tegelenud sellega, siis ei tea ju ka kõike ja kõik lendas väga kiiresti peale(kalad olid olemas ja oli vaja nad kuhugi ära paigutada) ja eks oskused tekivad ju alati töö käigus.
Vesi on läinud nüüd piimjaks, käisin poest abi palumas et mis siis nüüd teha. Sealt öeldi, et alguses on see täitsa normaalne, eriti veel kui asi on nii kiiresti käima pandud.
Vaatan mis paari päevaga juhtub, kui läheb hullemaks, siis panen kalad mõneks päevaks suurte plastik vanni ja püüan vaikselt siis akvat uuesti alustada.
Kuidas ma aru saan kui filtris on vajalikud bakterid olemas, kas neid on siis näha?
Kaua peaks akvaarium käima enne kui kalu sisse panema hakata ja kas esimesed 2 päeva peaks vesi nii sama seisma(ilma mullitaja ja filtrita)?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 08:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
Sissetöötamisest: http://akvarist.eu/alustame/sissetootamine

Endal 7 ( ~10cm ) kokre 240 liitrises. Minu õnneks pole nad taimede kallal kunagi käinud (~10kuud). Ei tea kas on sattunud "head" kalad või siis nuuman ma neid piisavalt, et neil ei teki põhjust selleks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2012 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Vesi ei pea seisma - veevoolu tagab filtri väljalaskeava/toru. Veepind peab pidevalt liikuma. Kiireks käivitamiseks oleks vaja lisada poes müüdavaid bakterpreparaate filtri stardiks. See oleks ka see asi, mida Sul kiiremas korras teha oleks vaja, et kaos akvaariumis kontrolli alla saada. Baktereid loomulikult näha ei ole - lämmastikuringe toimimist hinnatakse veetestidega. Kalad lisatakse tavaliselt siis, kui vee näidud korras. Aga sellest kõigest on eeltoodud lingi all juttu. Kui vesi piimjas juba, oleks vaja vett osaliselt vahetada ja kõvasti mullitajaga aereerida, muidu igapäevaselt mullitajat vaja pole - piisab filtrist tulevast veejoast.

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2012 09:20 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 27, 2012 09:56
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Nii kui avastasin, et vesi hakkab käest ära minema, läksin poodi ja ostsin sealt filtristardi ja biotopali(need said siis sisse teisel päeval).
Hetke seisuga pole vesi paremaks läinud, pigem natuke hullemaks, kalu pole eriti nähagi ja nüüd on juurde tekkinud mingi punakas toon. Imelikul kombel on see rohkem filtri pool otsas.
Vahetan ka iga päevaselt paar ämbrit vett, mis on seisnud ja kuhu on lisatud eel mainitud baktereid.
Poest öeldi, et nii kiire alguse puhul võib vesi piimjas olla kuni 2 kuud ja võtsin poodi purgiga ka natuke vett kaasa, aga sealt öeldi et pole veel hullu midagi.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver