foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure:(
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 01:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 13, 2011 06:27
Postitusi: 3
Asukoht: Valga
Mul on mure oma kuldkala pärast.

Mul on olnud neid palju. Nüüd on hetkel üks, suures akvaariumis (25 L), elustaimed olemas, filter olemas. Vee kraad on nii 20-24 vahel, enamasti ikkagi 24 kraadi.

See kala olnud juba päris kaua aega meil, vast kuskil 5 aastat.
Ta nagu ei püsi pinnal, vahepeal ujub(harva) ning vajub nagu kummuli, siis kui sööma püüab tulla, siis lausa püsti olekus ja sööki raske kätte saada. Enamuse aja istub põhjas. Ja teeb tõmblevaid liigutusi, hästi kiiresti ühest otsast teise ja vahepeal kohapeal nagu tõmbleks.
Milles asi ? :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 04:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
Esiteks:25 liitrine akvaarium on isegi ühele kuldkalale pisike.Kuldkalad on suured ja vajavad palju ruumi(vähemalt 50l kala kohta).Lisaks sellele on ta külmaveekala.Ta ei vaja sooja vett.Kõige parem temperatuur on neile 18-20 kraadi.Elab üle ka 22 kraadi, aga kõrgem temperatuur on juba liiga kõrge tema jaoks.Kui akvaariumis on soojapulk, siis viska see ruttu välja!Kui tihti akvaariumit puhastad?Kuldkala on suur reostaja.Asi on arvatavasti selles, et ta elab liiga väikeses akvaariumis.

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 04:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 29, 2009 04:47
Postitusi: 156
Asukoht: Tabivere,Tartu
24C on ka sobilik veel kuldkalale, jah 25l on pisike ja küllap sellepärast ka sellised tagajärjed. Kui tohib küsida siis kui suur su kala on? mitu cm?

_________________
kuldkalad on võrratud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 04:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Palin loe see teema läbi: /kalad/18703/index.html

25 liitrit on vähe kuldkalale! Võta ikka kala(d), kes sobivad sul 25-liitrisesse akvaariumisse. Tõenäoliselt on kalal juba ujupõieprobleemid, asrvestades kui kaua ta on pidanud seal elama, mida enam sul ravida kuidagi ei anna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 04:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 13, 2011 06:27
Postitusi: 3
Asukoht: Valga
Vabandust, eksisin siiski 35 L , kala ise on kuskil 8-9 cm.
Ma võin vett jahedamaks panna aga vaevalt et sellest paremaks läheb.
Nagu ma mainisin on mul ennegi kuldkalu olnud ja ka selles akvaariumis, mitte ühelgi ei ole sellist probleemi olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 05:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 13, 2011 06:27
Postitusi: 3
Asukoht: Valga
Mainin veel, et mul ei ole 20-30 cm kala, vaid kõigest 8-9 cm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 05:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Catuke1 kirjutas:
Mainin veel, et mul ei ole 20-30 cm kala, vaid kõigest 8-9 cm.

selles konservikarbis ta suuremaks ei kasvagi ...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 07:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul on ennegi kuldkalu olnu? Just olnud! Kuhu nad kadusid? Mis nendega juhtus? Sellises "suures" akvas ei kasvagi kunagi kuldkala oma mõõtmeid ega iga täis. Ta elueaks peetakse umbes 20 aastat. Sinu eluiga on 18. Kui akva on purk, siis kala organismid känguvad ning ta sureb enneaegu, kuna tema organismil pole ruumi kasvada täisväärtuslikult toimivaks. Ta kasvab invaliidiks. Kui Sul on hetkel akva maksimum 35 liitrit, siis muretse selle ühe kala jaoks kiiremas korras vähemalt 50-75-liitrine akva, et Sa tunneksid oma hoolealusest rõõmu pikka aega.

Jõudu igati soovides.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 15, 2011 09:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Rekordvanus kuldkalal on 43 aastat: http://www.tropicalfishdata.com/goldfis ... espan.html
Samas mainitakse, et 15...20 on tavaline (st. heades oludes saavutatav).
Samuti on teada, et väikses akvas elavad kalad lühemat aega ja haigestuvad tihedamini. Tekivad igasugu hädad - ujupõis muu hulgas. Loomulikult ei ole halb elukeskkond ainus haigus(te) põhjus aga väga tõenäoline küll. Ja sel juhul ei pruugi normaalmõõtemetega akvasse ümber asustamine enam aidata.
Positiivne on see, et ujupõie defektiga elab kala siiski veel kaua ja enam-vähem normaalselt (st. sööb jne). Minu teada ujupõie vead ei ole ravitavad.

Asjast ka: kas vee parameetreid (eriti NO3) mõõtsid? Kas oli üle normi ? Kas kalal on mingeid haiguse tunnuseid (vt. haiguste artiklit ja sealt linki piltidele)? Tee oma kalast pilt ja postita haiguste alamfoorumisse - saab rutem vastuse.

PS, Veel 1 link haigustest ja ravist; http://www.desktopgoldfish.com/goldfish-diseases.php


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver