foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Filtrist olevad graanulid võib kuhugi natukese akva veega väiksesse anumasse tõsta, et bakterid ei häviks, sest sera baktopur direct hävitab filtris bakterid ära. Kui filtris on ainult svamm, siis võib svammi välja võtta. Ravi tee ikka läbi suures akvas, sest ka teine kala võib olla nakatunud, kuid sümptomeid ei ole.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Sellestki ei ole kasu.Bakterid hävinevad nii ehk naa. Nimelt vajavad nad liikuvat vett.Ja kui Sa need kraanulid paned ravi ajaks kuhugi mujale siis võivad patsillid seal rahumeeli edasi elada ning kogu ravi võib osutuda mõttetuks.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 29, 2004 02:12
Postitusi: 17
Asukoht: Tallinn
Kas Sera Bactopur ja Bactopur Direct on 1 ja seesama või erinevad asjad???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 25, 2005 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Erinevad.
Sera bactopur on vedelal kujul ja peamiselt mõeldud kala kehapinna raviks (hallitus, veritsevad haavad jne.) ja sera bactopur direct on tablettidena ja mis toimib ka seespidiselt.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 05, 2005 02:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 06, 2004 01:44
Postitusi: 145
Asukoht: Tallinn 5239374
Mul oli korra sama jama.Selgus,et poes müüja ,avast välja püüdes,tekitas ujupõie trauma ja siin ei aidanud miski ravim.Lõpuks ei saandgi kala enam õietpidi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 27, 2005 04:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 09:57
Postitusi: 18
Asukoht: tabasalu,tallinn
see tuleneb ülesöötmisest :roll: kohe kindlasti \:D/ \:D/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 01, 2005 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 29, 2004 02:12
Postitusi: 17
Asukoht: Tallinn
Ise kahtlustan uut toitu. Pagana suured graanulid on.....samas väiksem kala sööb neid ilusti ja pole häda midagi....


Üles
 Teema pealkiri: küsimus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 19, 2012 06:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 29, 2011 10:25
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn
oot ma ei saa nüüd aru, kas filter tuleb välja lülitada või mitte, filtris siis tavalised graanulid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 19, 2012 08:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei saa ma aru hästi Su küsimusest. Eelmised postitused on pärit aastast 2005. Nendega see vist seotud pole.

Aga proovin midagi vastata.

Kui Sul filtris söögigraanulid, siis oleks küll tark söötmise hetkeks filter välja lülitada. Aga tekkis mul selline küsimus: loogiliselt peab Sul siis suht pisike akva olema ja sööki paned äkki liiga palju, et filtrisse satub. Minul näiteks sellist asja pole.

Mingil hetkel olin ka hädas oma ukerdava kuldkalaga. Arvasin, et ujupõie probleem. Varivalge aga soovitas enne söötmist graanuleid leotada, et nood põhja vajuksid. See väldiks siis pinnalt terakeste koos õhuga ahmimise. See ka võib tekitada kalade ukerdamise.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Minu kõtge ilusam kuldkala - Kirjuke - kah nüüd vist selles hädas, teistega paistab asi korras olevat. Süüa andsin spetsiaalseid graanuleid üks kord päevas ja üks päev nädalas on toiduvaba. Aga võib olla on meil ka hoopis muud probleemid :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 08:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Otsisin pilte Su albumist selle kala kohta. Kahjuks ei leidnud. Äkki saad panna?

Kõht ülespidi - selleks võib mitu põhjust olla. Mul ka mingi aeg üks kuldkala ukerdas igatpidi ja siis jälle ujus normaalselt. Varivalge (tema meil siis kuldkalade guru) soovitas enne söötmist graanuleid leotada. Nii vajub terake põhja poole ja kala ei ahmi teda koos õhuga pinnalt.

Teine põhjus võib olla ülesöötmine, kuigi mainid, et teed ühe päeva nädalas näljakuuri. Tol tavapärasel söötmisel äkki annad liiga palju?

Ka võib mingil põhjusel ujupõis paigast ära olla.

Kui lugu ikka haiguse poole kisub, siis pane oma mured vastavasse rubriiki (parasiidid ja haigused). Seal on päises kleeps, mille küsimustele peaksid vastama ja siis ikka veenäidud ka pane kirja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 08:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
On ikka pilt, allkirigi kuldkalake Kirjuke. Olen andnud söögiks Sera Red Parrot graanuleid mile sain koos kaladega kaasa. Siputan hommikuti kalakese kohta 3-4 tera ja jäävad küll veepinnale kust kalakesed siis esimese hooga neid ahmivad. Paaril korral olen pannud ka JBL NovoBel helvestoitu. Teised suured kalad tunduvad end hästi tundvat. Sojaveekalade jaoks peaks homme jõudma soojenduspulk ja uut suurt akvaariaumit lähen kah homme kaema. Kurb, kui kalake tõesti haigeks jääb, tema oli mu esimene valik endale jätta...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 09:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sellelt pildilt "kuldkalake kirjuke" küll ei paista, et ta kõht taeva poole oleks. Ja ümmarguseks söödetuna ta ka ei paista. Ja minu silm tollelt pildilt küll midagi hullu ei näe. Aga kui Sul mure hinges, siis ikka jälgi teda hoolega ning vajadusel mine siis sinna haiguste rubriiki. Ja vett ikka testi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver