foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2010 10:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2010 05:50
Postitusi: 54
Asukoht: Tln
Kas oleks väga suur patt panna 2 kuldkalakest kokku 1-2 põhjakoristajaga maid jagama 125L akvaariumisse?
Ma olen terve päev lugenud erinevaid artikleid nendel teemadel, aga vastused on seinast seina ja tõesti olen suures segaduses nüüd.

Akvaarium oleks päristaimedega ja varustus korralik. Samuti sisustuse poolest avar ja mõlemale liigile sobiv. Soendust ilmselt siis ei paneks? Soendaks nii palju, kui lamp soojust kiirgaks.

Algaja rõõmud ja mured, mis muud
:P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2010 12:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
kui jutt on ancistrustes siis peaks temp püsima vähemalt 22-23 kui ei taha et nad hakkaks haigusi külge võtma endale, et soojendus võiks kll olla sest suure osa ajast ei ole valgus järel ja temp võib palju langeda juhul kui pole toas pidevalt kindel temperatuud

ja kuldkaladest seda et nad reostavad palju. tasuks võta midagi muud:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2010 08:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tavaliselt valitakse akva asukad kõik ühest biotoobist st. enam-vähem ühesuguste nõuetega elutingimustele. Kuldkalad on külmavee kalad, ancistrus aga sooja troopikavee elukas. Seega nagu ei sobiks kokku. Mõned on tõesti nii teinud ja kalad elavad ka (kui kaua, pole teada) aga see pole ilmset hea mõte - vesi pole ideaalne kumbagi liigi jaoks.
Looduses langeb ka öösiti vee temp., seega soojenduse puudumise pärast väga muretsema ei peaks. Toatemp. ju ekstereemsustesse ei lähe ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2010 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ei soovita ancistrust tegelikult ikkagi kuldkaladega. Kuldkalad ikka kuldkaladega (paar tigu võid vetikate vastu panna sinna, õunatigu näiteks). Kõik. Kuna sa tundud, et ei ole väga kogenud akvapidaja veel (eelnevatest teemadest) siis palun võta esimesteks kaladeks midagi lihtsamat. Kuldkala pole päris NII lihtne pidada.

Ancistrustega sobivad sul pea kõik teised troopilised kalad. Väga kuldkala (õigemini komeedi) sarnased on näiteks roosabarbused (rosy barb - otsi googlest). Neid on tegelikult ka kollaseid, sama kehakujuga, mitte vaid punaseid (roosasid). Kasvavad päris suureks ja kena lehviv saba ning lisaks on nad palju aktiivsemad ja vilkamad kui kuldkalad. Kuldkala aktiivsus langeb kui ta jõuab täisikka (st 2a saades loetakse kuldkala nn "täiskasvanu ikka jõudnud kalaks"), noorena siblib ringi, edaspidi veedetakse suur osa päevast magades kuskil leheall või nurgas, aktiivseks muututakse söötmisperioodiks.

Barbused tahavad ka 25-26'c sooja ja saavad teiste kaladega ilusti ka läbi, k.a ancistrustega. 125 liitrisesse mahub sul barbuseid päris mitu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2010 10:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2010 05:50
Postitusi: 54
Asukoht: Tln
Barbustest ei oleks huvitatud, gupidest, neoonidest ja muudest tegelastest ka mitte, kes põhjakoristajaga ideaalselt sobiks - mitte, et neil midagi viga oleks, asi on minu eelistustes ja maitses. Jah, olen tõesti algaja, kuid arvan, et see ei sega mind kuldkalu võtmast - selles mõttes, et plaanin nende eest hoolitseda korralikult ja lemmikuid on mul veelgi, kuid pean tunnistama, et tõesti nad oleksid minu esimesteks veealusteks hoolealusteks(see, et mu akvaariumi hankimise plaan on pidevalt hoogu juurde saanud, st akvaarium, mille soetan on liitrite poolest suurem, kui algul plaanis oli, ei tähenda sugugi, et ma asja korralikult läbi ei mõtleks.Vastupidi, nüüd ma tean, mida ma tahan ja püüdlen võimalikult hea tulemuseni vastavalt oma võimalustele).
Ma usun, et keskmiselt 20-22 kraadises toatemperatuuril akvaariumivees saaksid edukalt hakkama mõlemad liigid ja liiga külm/palav poleks kummalgi.
Lugesin paar teemat ülevalpool, et siiski on põhjakoristajaid, kellega koos kuldkalad koos elada võiks.
Küsiks siis konkreetsete liikide kohta kogemustega akvaristidelt nõu, et ehk ikkagi on mingi kesktee kuldkala + põhjakoristaja koos eksisteerimisel :

Agamyxis pectifrons , Corydoras aeneus , Bristlenose Pleco (Ancistrus temminckii)

Need, siis liigid, kes sümpatiseeruvad ja kui keegi oskaks öelda, kust neid täpsemalt hankida saab - siis palun, ka soovitused on oodatud! :wink:
(ps! Varivalge - ei taha küll kuidagi sõnu närida, aga olete ise mitmes teemas maininud, et põhjakoristajaid võib kuldkaladega pidada)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 12:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2010 05:50
Postitusi: 54
Asukoht: Tln
Küsiksin juurde, et kas 125L jaoks oleks selline filter piisav(kuldkalakestele)? Tundub kvaliteetne ja loodetavasti üsna vaikne(akvaarium magamistoas).

Eheim Biopower160
http://www.kalake.ee/index.php?linker=t ... 2&lang=est[url][/url]


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 01:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
kõik sisefiltrid vaiksed:D ja filtrid:D kes ikka tahaks pidada akvaaariumi kui see müriseks nagu v8 nurgas:D

ja pump on vast piisavalt võimas:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 01:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
60L kirjutas:
Küsiksin juurde, et kas 125L jaoks oleks selline filter piisav(kuldkalakestele)? Tundub kvaliteetne ja loodetavasti üsna vaikne(akvaarium magamistoas).

Eheim Biopower160
http://www.kalake.ee/index.php?linker=t ... 2&lang=est

Kuldkalade tarbeks mina valiks aste võimsama ehk Biopower200

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
60L kirjutas:
(ps! Varivalge - ei taha küll kuidagi sõnu närida, aga olete ise mitmes teemas maininud, et põhjakoristajaid võib kuldkaladega pidada)


Ja ma olen ka rääkinud, mis oli selle tulemuseks. Seda osa sa ei lugenud? Olen hetkel päris tõrges, jah, sest saan taas tõestust, et räägi inimesele, mis tahad, ega ta anyway ei kuula ja teeb ikka oma peaga asju. Mis mõtet on siis üldse küsida kui teiste arvamusest või kogemusest on pohhui? Mul on kogemusi kuldkaladega omajagu, aastast 1998 alates. Loomapidamine ei ole päris nii et "mina tahan ja mina tahan". Tahad kuldkalu võtta? Aga palun. Võta. Aga ära tee neist suppi.

Sinupoolt loetletud "põhjakoristajad":
- Agamyxis pectifrons on öise eluviisiga oeamiselt (nagu kõik catfishid). Googlest leiab selle sama kala pigem "Spotted Raphael Catfish" nime alt. Kasvab ta umbes 20-25cm pikkuseks, miinimum sellele kalale on ca 110l, seega sa jääd oma akvaga miinimumi peale. Arvesta aga, et kuldkalad kasvavad ise ka väga suureks (üks minu oma on sabaga üle 30cm) ja lõpuks on sul 3 suurt kala purgis, siis pead suurema akva ostma. Iseenesest peaks see catfish ka külma vett tahtma, selles suhtes käib kah, omal kogemusi ei ole sest ma olen vältinud konkreetselt catfish'de kuldkaladega koos pidamist. Kuidas tema käitumine kuldkaladega on, ei oska seega öelda. Kui nälga jääb, läheb vast ööpimeduses jahile? Kuldkalade kehal olev lima maitseb väga paljudele kaladele (eriti "põhjakatele").

- Bristlenose Pleco ehk lühidalt Ancistrus. Iseenesest saab koos pidada, kala, kes enamik aega peidab end samuti. Talle on vaja peidukohti. Aga ancu osas hoia silmad lahti, sest 2x on endal olnud nii, kus anc lõpuks vetikatest akva tühjaks söönd ning siis näljase kõhuga kuldkaladele end küljepeale liimind ja nende kehalt olevat lima sööma hakand (otsi youtubest, leiad tõesti ka videoid, kus anc elusat või veel elusat kuldkala nosib), mis tähendab, et ta reaalselt kleebib end nagu kaan kalakülge ja sööb teda. Põhjaka tablette anda ka ei saanud sest kuldkalad sõid need lihtsalt eest ära, neelates suured tabletud täismõõdus alla (mis ei ole muuseas tervislik, sest põhjakate tablettid on kokkupressitud ja paisuvad vees). Sa ei kujuta ette ka millised õgardid nad on. Esimene anc läks hädatapule, arvasin, et tal on midagi viga. Võtsin mingihetk hiljem vetikatevastu tõrjeks uue. Kui teine anc samamoodi tegema hakkas (suureks kasvades), siis sain aru, et juu on nälg tõesti majas neil kuldkaladega koos olles. Rohkem ei katseta ja ei soovita ka, seetõttu.

- Corydorasel on ka oht nälga jääda. Cory ei söö vetikaid, vaid talle on vaja reaalselt ka süüa! "Põhjakoristaja" ei tähenda, et see kala sul põhja puhastab ja teiste kalade sitta sööb (vabandust!). Põhjakoristajale on vaja anda süüa, st toitu, tableti näol või helveste näol (kuldkaladele tegelt helbeid ei soovita, graanultoit on parem, helbed on väikestele poegadele). Aga kuldkalad söövad need sul eest ära ja cory suure tõenäosusega väga palju süüa ei saa. Üks võimalus on panna elustaimi ning sellisel juhul toitub cory elustaimede lagunevatest osadest või pehmematest lehtedest. Lisaks on corydoras parvekala, ehk neid tasuks pidada ca 4-5kesi. Aga see tähendaks juba, et sa asustad oma akvat üle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Või teine võimalus - osta 2 akvaariumit. Ühes pea kuldkalu, teises põhjakalu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 03:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2010 05:50
Postitusi: 54
Asukoht: Tln
Varivalge, ma ei kahtle hetkegi su kogemustes ega midagi, usu mind - ma loen su juttu väga hoolikalt ja mõtlen selle üle järgi. Arvestan ka sellega, et sa soovitad üldse mitte kedagi peale õunakate koos kuldkaladega pidada. Kuidas ma sellega arvestan? Arvestan nii, et kuskil aasta pärast saab meil valmis oma maja, kuhu ühte seina on plaanitud akvaarium.. suurusjärku veel ei tea. Tänu sellele saavad kuldkalakesed endale omaette elamise ja põhjakoristajad kolivad suurde ümber. Seega jutt, et neil seal kitsaks läheb, hetkel minu kohta ei sobiks kuidagi. Ja miks ma siis ei tihka oodata seda aastakest, kuni me suure akvaariumi saame? Põhjus on lihtne, nimelt mul puuduvad kogemused ja neid kavatsen ma hankida esialgu 125L akvaga, et hiljem pea ees tundmatusse ei hüppaks ja kuldkalad ja põhjakoristajad on need tegelased, keda ma kindlasti oma akvaariumimajanduses näha sooviksin nii praegu, kui ka hiljem.
Igatahes tänud kalaliikide kirjelduse eest ja ära muretse, ma ei hakka "kalasuppi" keetma!
ps! jõulukingiks olen endale tellinud vastavat kirjandust, et end harida ja enne uut aastat kalad oma uude koju sisse ei koli nagunii.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Mida kõike õudsat ma ka siit kokku ei loe, mis võib ancu ja kuldkala vahel juhtuda. Mul 60-liitrises pole küll midagi juhtunud nende aastate jooksul, ogasilmadki pole nälga jäänud. Võibolla on asi selles, et pool akvaariumipõhjast on tihke vallisneeriavõsa all, muist toitu pudeneb seega sinna, kust kuldkala kätte ei saa, aga teised kalad saavad. Või saab kuldkala lemledest isu täis. Igatahes sellises akvaariumis, kus elab kuldkala, lemleprobleemi ei tekki. Mul seal 60-liitrises Vallisneeriate kohal, kuhu kuldkala ligi ei pääse, neid ikka tekkib, vaba veepind on muidugi puhas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 10:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ilmselgelt on varivalge meil siin foorumis kuldkalade guru. Suhtun tema juttu ning õpetustesse suure respektiga. Aga ometi on erandeid, mis kinnitavad reeglit. Minul elavad koos kuldkalad ja kolm roosat Ancistrust (1 isane ja 2 emast). Keegi pole veel kellelegi liiga teinud (juba vist aasta nad koos ühes akvas). Antsupapi semmib rahus suure mõnuga oma naistega ning tehakse pidevalt pea iga kuu marja. Ju on kesk-(selts-)kond sobiv. Ka ilmselt vee temperatuur passib mõlemale. Kuldkalade jaoks ideaalis ilmselt küll väheke kõrge, aga keskküttega korteris pole suurt valikuvõimalust (suvel sai arvuti ventikatest monstrumiga jahutust tehtud, muide, väga tõhus vahend vee temperatuuri alandamiseks). Kõige suurem mure tekib vast söötmisel. On ju vaja, et antsud söönuks saaksid ja kuldkalad end lõhki ei õgiks. Mul on kookosekoopad, kus auk nii pisike, et kudkala sisse ei mahu. Sinna poetan õhtul antsule tableti. Lisa nosimiseks on kõigile võtta suvikõrvits. See ei tohiks ka kuldkaladele halba teha.

Eks nii, nagu on inimesi erinevate iseloomudega, nii vast ehk ka kalu. Mõni on kiuslikum, mõni uimasem... Olen omadest kogemustest teinud järelduse, et kui kalad (erinevat liiki - näiteks guraamid ja Oscarid + Green Terror + Flower Horn) titest peast koos kasvavad, siis nad üldjoontes üksteise vastu agressiivsed ei ole. Nii on minul kasvanud koos ka kuldkalad ja albiino antsud. Pidev kontroll on küll peal olnud, et kuidas siis ikkagi omavahel toime tulevad. Kas kõik söönud ja terved, või kas keegi mitte ülesöönud.

Muide, väike märkus: kui ma antsukeste tittesid õigel ajal ei taba kokku korjata ning nad kookosest rändama lähevad, siis kuldkalad on kui piraajad - kõik pistetakse pintslisse!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2010 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Veidi OT aga see inimeste ja kalade iseloomu jutt tuletas meelde...
Töökaaslane oli hädas antsude tittedega - liiga tihti ja liiga palju. Ja lahendus saabus ootamatult koos uue asuka (vist oli mõõksaba) toidulistile võtmisega. Kala oli kuidagi tige maimude peale, sõi isegi pesast kõik ära. Teised kalad vaatasid pealt, hmm...vist maitsev stuff...ja edaspidi sõid ka nemad kalamarja (enne maime eriti ei puudutatud). Enam antsude järelkasvuga probleeme polnud.
Loodetavasti ei teki teemaalgataja antsudel rumalat kommet kuldkalu näksima hakata...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 03, 2010 01:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 27, 2009 05:24
Postitusi: 127
Asukoht: rapla m/k
mul sama kogemus nagu kra-l,kastis kolm kulda ja antsude paar.kogu aeg käib vaikselt antsudel kodu mängimine ning ole mees ja korja tited õigel ajal välja.tabletid poetan kännu ääre alla ja seda pimedas akvas.
mati.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver