foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 05, 2010 09:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
miks harilikku tahad:D, mul hetkel 2 oranzi kokre ja siis hõbedasi 2:D ja mulle kll meeldivad need oranzid:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 12:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Harilik koger on värvikirevam kui hõbekoger-rohekaskuldne soomus ja punased uimed.Mis koger sul see oranz on?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 05:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
a kust ma tean:D ostsin tartust 5 eeki tk
need olid vist mingid omad loomingud seal poes, kuna üks suri ära ja üks ei ole eriti üldse kasvand:S ja üks hbe muutis oma värvi oranziks, ja ühel suuremal on alumine saba osa topelt lehvik, need on vist aretatud kuldkaladegaD:

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 06:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
No siis on arusaadav.Pole näinud looduses oranzi tooni omandanud kokre.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2010 11:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
paku oma kokredele kurki:d ma andsin üks järab kll seda:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 15, 2010 06:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 14, 2010 02:43
Postitusi: 63
Pildid: 6
Asukoht: Pärnu
Ma ükskord panin ka paar viilu aga järgmine päev oli kõik alles.Tegelt peaks uuesti proovima-taimi võetakse pidevalt üles,siis vist rohelise isu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 16, 2010 12:01 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
pane pool viilu:D,

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri: kogred
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 20, 2010 06:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 29, 2010 01:13
Postitusi: 39
Asukoht: jõgevamaa
kokku on mul nüüd 5 kokre- üks ilusam kui teine . päris palju värve on esindatud, kollane, valge, oranz, punane ning üks kirju:P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 16, 2012 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Nimelt kevadel ostsin ka Lõunakeskuse Bettast tiiki neli kokre, kaks oranzi, kaks lapilist, lisaks tünni tiigikalade graanuleid.
Niikui tegelased tiiki said, kadusid silmapiirilt ja näen ma neid hea õnne korral vaid vahest harva, siis kui mõni veepiiril jahti peab. Graanuleid võin vist ise süüa, sest neid ei puutu keegi ja ma polegi enam proovinud neid tegelastele pakkuda. Seevastu pole tiigis enam sääsevastseid ja muid kaladele suupäraseid tegelasi näinud, mulle tundub, et nad eelistavad elustoitu.Tiigis on mul muidu umbes 11tonni vett ja nähtavus pole suvisel ajal eriti kiita.
Hiljuti avastasin üllatusena ka maimud, kes olid juba natuke lapiliseks värvunud.

Minu küsimus kogenumatele, kas Teie kogred on ka nii arad, et näha õnnestub neid vaid üliharva ja kui, siis kuidas neid õnnestuks nähtavale meelitada?

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 16, 2012 06:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 07, 2007 12:37
Postitusi: 49
Asukoht: lääne-viru
Kõik tahab sisse söötmist.Minul isegi tavalised kogred suures tiigis kohe kohal kui sillale lähen.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 16, 2012 06:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
Harjumise asi tõesti. Koger hakkab näpuvahelt ka sööma, kui harjutada.
Sääsevastsed ja kõik muu elustik tiigis kindlasti läheb paremini kaubaks. Eriti veel alguses, kui kalad uued ja elupaik ja olustik võõras. Graanuleid ei tahetud ka enne, kui keegi pooljuhuslikult avastas(või julges esmakordselt maitsta), et see kõlbab süüa ja peale seda lastakse ka neid isuga.
Sööta tasub anda ühte kohta. Siis kala harjub seal käima ja on ka neid võimalik rohkem näha.

Alguses pidin tiigile ligi hiilima, ilma vibratsiooni tekitamata, kui tahtsin kalu näha.

Rääkides "lapilistest" kokredest, tekib küsimus, et ega jutualused hoopiski mitte koi'd pole?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 19, 2012 02:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Tänud vastajatele!
Lapsed käivad ka tiigis sulistamas ja täna jälgisin kohe jupp aega mis toimub. Tihe elu käib vesiroosi lehtede all, pisikesi pudinaid on tiiki päris palju tekkinud. Enamus punase musta ja valgekirjud.
Peenestasin kalamaimudele graanuleid peenemaks ja väiksem pudi läks kaubaks küll. Sulistavatest lastest nad end väga häirida ei lasknud. Paari vana kala nägin vilksamisi ka. Võtan siis vaevaks selle "kodustamise" teema. Tundub et tited tekitavad tiigis ka toidupuuduse, äkki hakkavadki lõpuks "peost sööma" :).
Äkki on lapilised hoopis koid? No ega ma ju pead anda saa. Betta poes olid nad uhkelt kogre nime all müügis ja erinesid oranzidest vaid värvi poolest, muud välised tunnused on samad. Aga minusuguse saab vabalt ära petta küll... Otsisin põgusalt googlest pilte, koi tundub selja pealt laiem olevat ja koi suunurkades tunduvad ka mingid kidad olevat... Minu elukad oleks nagu saledamad ja "tavalise" suuga.

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver